Inspiracje

Ciekawe sposoby na pakowanie prezentów!

Anastasiia Chepinska/unsplash.com

W stosach prezentów pod choinką jest coś, co przyciąga wzrok. Podczas patrzenia na pakunki, budzą się w nas ciekawość, ekscytacja i oczekiwanie. Te emocje są związane z momentem, w którym zarówno obdarowujący, jak i obdarowywani będą mogli się cieszyć z magii świąt i sprawiania przyjemności swoim bliskim. 

Jednym z elementów, który wpływa na to, że prezenty dają jeszcze więcej szczęścia, jest ciekawe pakowanie podarków. Jakie sposoby warto znać?

Kreatywne pakowanie prezentów – warto się na to zdecydować!

Jest wiele sposobów na pakowanie prezentów. Niektóre z nich obejmują dobieranie pudełek, inne rodzaju papieru czy sznurka, a jeszcze kiedy indziej oryginalnych akcesoriów, które upiększą podarunki. Niekiedy zwykły stempel czy wyszywany płatek śniegu mogą sprawić, że zawartość prezentu będzie dawać jeszcze większą radość.

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie ozdób wykonanych ręcznie. Dzięki temu mają w sobie cząstkę obdarowującego. Można je uznać za dodatkowy wyraz serdeczności, który jest związany z poświęcaniem czasu na wymyślenie sposobu opakowania, a także jego wykonanie. Ze względu na wszystkie wspomniane elementy ozdobnego pakowania prezentów warto się zdecydować właśnie na taki ruch. Zdobytą wiedzę i umiejętności można wykorzystywać również później, przy takich okazjach jak urodziny dziecka, ślub czy inne ważne wydarzenia życiowe.

Brązowy papier i sznurek lub tasiemka

Jeśli chcesz po prostu zapakować prezenty inaczej niż co roku, za pomocą standardowej taśmy klejącej i ozdobnego papieru kupionego w sklepie, to warto, żebyś zastanowił się nad opakowaniem upominku w brązowy papier i sznurek.

Jest to bardzo proste. Jeśli prezent nie ma regularnych kształtów, to możesz zdecydować się na dodatkowe pudełko, w którym umieścisz przedmiot. Klasyczny wygląd upominku będzie podkreślony przez przyjemny dla oka wygląd papieru. Należy go owinąć wokół pudełka, a wystające rogi odgiąć i skleić ze sobą za pomocą kawałków taśmy dwustronnej. Całość można zwieńczyć kokardką ze sznurka. Dobrym pomysłem jest też użycie tasiemki, na przykład w kolorze czerwonym, zielonym lub ze świątecznym wzorem, podkreślą, z jakiej okazji jest prezent.

Dodatki do klasycznego opakowania prezentu

Prostym sposobem na to, żeby sprawić, aby zwykły prezent stał się niezwykły, jest dodanie dodatkowych ozdób na opakowaniu. Możesz zdecydować się na to, aby przykleić do górnej pokrywy gałązkę jemioły czy świerku. Jeśli chcesz, to możesz też dodać lizaka w postaci biało-czerwonej laski Świętego Mikołaja czy inny element, który kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia.

Niestandardowe opakowanie na prezent

Innym sposobem na zapakowanie prezentu w ciekawy sposób jest wykorzystanie niestandardowych opakowań. Zamiast kartonu czy papieru ozdobnego i tasiemek lub sznurków można zdecydować się na kawałek koca, dużą skarpetę z futrem czy worek na prezent. W te opakowania zmieści się praktycznie każdy podarek, a swoim wyglądem będą zwracać uwagę pośród innych, klasycznie zapakowanych prezentów. 

Wspomniane opakowania można kupić w sklepie lub wykonać samemu. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest druga opcja. Dzięki niej obdarowywany będzie wiedział, że został potraktowany specjalnie i rozpakowywanie upominku wyzwoli w nim jeszcze więcej radości niż zwykle.

Zdj. główne: Anastasiia Chepinska/unsplash.com

Polecane artykuły
Inspiracje

Dlaczego warto posiadać w łóżku wygodny materac?

Jako że większość ludzi spędza przynajmniej jedną trzecią swojego życia w łóżku, to ważne jest, aby to miejsce było jak najbardziej wygodne i komfortowe. Kluczowym elementem wygodnego łóżka jest oczywiście materac, który stanowi podstawową warstwę pod naszymi plecami i kształtuje jakość naszego snu. W tym tekście omówimy, dlaczego warto posiadać w łóżku wygodny materac i jakie korzyści płyną z jego posiadania.
Czytaj więcej
Inspiracje

Metalowe meble - solidne i trwałe rozwiązanie dla Twojego domu

Metalowe meble to coraz popularniejsze rozwiązanie w aranżacji wnętrz oraz ogrodów. Charakteryzują się one solidnym wykonaniem oraz trwałością, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w każdym domu. W tym artykule omówimy najważniejsze cechy metalowych mebli oraz ich zalety i wady.
Czytaj więcej
Inspiracje

Jakimi zasadami kierować się przy wyborze mebli?

Jak kupić meble, którymi będziemy cieszyć się przez wiele lat? Jak zadbać o to, aby aranżacja była spójna? Co ma największe znaczenie przy zakupie mebli? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *