Polecamy
Zwalczanie szkodników w ogrodzie — sposoby
Inspiracje

Zwalczanie szkodników w ogrodzie — sposoby

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Własny ogród to masa pracy i wiele poświęcenia. Wiąże się to także ze zwalczaniem szkodników. Zobacz, jakie są najskuteczniejsze sposoby, aby się ich pozbyć. 

Rośliny odstraszające gryzonie

Zwalczanie gryzoni z ogrodu może być bardzo ciężkie, także ze względu na ochronę środowiska i ochronę zwierząt. Pamiętaj, dlatego że ich zabijanie powinno być ostatecznością. Na początek wypróbuj inne metody. Jedną z nich będzie zasadzenie roślin, które odstraszą niechcianych gości.

Myszarki i karczowniki mają bardzo wrażliwy węch, dlatego wiele roślin ozdobnych je drażni. W większości wypadków, aby pozbyć się gryzoni, wystarczy, gdy w swoim ogrodzie zasadzisz cebulę i czosnek. Wypędzić mogą je także krzewy czarnego bzu lub mięta pieprzowa. Innymi roślinami wykorzystywanymi w walce z małymi gryzoniami są farbownik, piwonia, nostrzyk, narcyzy czy szachownica cesarska. Wśród nich są piękne rośliny ozdobne, dlatego, nawet jeśli nie zadziałają, wzbogacą twój ogród o piękne okazy.

Jeśli zaś zmagasz się z plagą owadów, postaw na lampy owadobójcze

Wsparcie wrogów naturalnych gryzoni

Gdy walczysz z gryzoniami w ogrodzie, najprostszym sposobem będzie posiadanie w domu kota. Zwłaszcza młode osobniki są bardzo chętne na polowanie na gryzonie. Jeśli jednak nie możesz mieć zwierzaka w domu, a mieszkasz na obrzeżu miasta lub na wsi, wesprzyj się ptakami. W tym celu w swoim ogrodzie zainstaluj kilka wysokich słupów z poprzeczką. Dzięki temu jastrzębie i myszołowy będą miały miejsce zasiadki na polowaniu.

Także łasica należy do naturalnych i groźnych wrogów gryzoni. Jeśli chcesz, aby zawitała ona w twoim ogrodzie, ustaw w kącie stos kamieni i drewna, który posłuży za jej kryjówkę.

Płoszenie gryzoni hałasem i ultradźwiękami

Dla gryzoni nieznośny będzie uporczywy i głośny hałas, docierający do podziemnych korytarzy, ponieważ mają one bardzo wrażliwy słuch. Źródłem takiego dźwięku może być mechaniczny budzik zakopany w blaszanej puszce lub mały wiatrak obracający nakrętkami czy kapslami. Innym sposobem będzie zastosowanie generatorów ultradźwięków. Jeśli szukasz takiego profesjonalnego sprzętu, odwiedź stronę https://sklepvaco.pl/.

Pułapki na szkodniki

Na rynku znajdziesz wiele pułapek na gryzonie. Pamiętaj, wykorzystuj tylko te, które nie robią zwierzęciu żadnej krzywdy. Gdy odpowiednio je wykorzystasz, będą one bardzo skutecznym źródłem wsparcia w walce z nieproszonymi gośćmi w twoim ogrodzie.

Fot.: Ryan Stone/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto posiadać w łóżku wygodny materac?
Dlaczego warto posiadać w łóżku wygodny materac?
Jako że większość ludzi spędza przynajmniej jedną trzecią swojego życia w łóżku, to ważne jest, aby to miejsce było jak najbardziej wygodne i komfortowe. Kluczowym elementem wygodnego łóżka jest oczywiście materac, który stanowi podstawową warstwę pod naszymi plecami i kształtuje jakość naszego snu. W tym tekście omówimy, dlaczego warto posiadać w łóżku wygodny materac i jakie korzyści płyną z jego posiadania.
Akcesoria do sprzątania – Twój niezbędnik!
Akcesoria do sprzątania – Twój niezbędnik!
Co powinno się znaleźć wśród domowych akcesoriów do sprzątania? Podpowiadamy.
Jaka temperatura powinna być w mieszkaniu?
Jaka temperatura powinna być w mieszkaniu?
Od temperatury w pomieszczeniu zależy bardzo wiele, więcej innymi nasze samopoczucie i komfort. Jaka powinna być optymalna temperatura w mieszkaniu? Sprawdź!
Ostatnie wpisy