Polecamy
Jakie dekoracje zawiesić na choince?
Urządzanie

Jakie dekoracje zawiesić na choince?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Choinki świąteczne to zdecydowanie jeden z najważniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Co roku poszukujemy inspiracji na ich udekorowanie bądź wykorzystujemy pomysły, które podobają nam się od lat. Tak naprawdę w tej kwestii panuje pełna dowolność i trudno wspomnieć o jakichkolwiek zasadach, którymi należy się kierować podczas ubierania choinki. Z pewnością jedyną regułą jest to, że powinno to sprawiać mnóstwo frajdy i wzmacniać rodzinne więzi. Warto zatem zaangażować do tej czynności wszystkich domowników. W dzisiejszym artykule prezentujemy kilka pomysłów na dekorację świątecznego drzewka, których być może nie brałeś/-aś pod uwagę, a przypadną ci do gustu w tym roku.

Żywe i sztuczne choinki – do wyboru, do koloru

Żywe choinki są pełne uroku, nawiązują do natury, pięknie pachną, jednak po świętach nadają się do wyrzucenia, gdy drzewko było cięte lub też do wkopania do ogródka, jeśli było posadzone w doniczce i mamy taką możliwość na działce. Kolejną propozycją są sztuczne choinki, które od lat cieszą się ogromną popularnością, ponieważ mogą służyć przez wiele sezonów. Dzięki temu nie stajemy przed koniecznością zakupu nowego drzewka tuż przed świętami, gdy wydaje się, że wydatki nie mają końca. Na rynku dostępny jest szeroki wybór modeli sztucznych w różnych kolorach i wielkościach, które znakomicie imitują naturalne drzewka, dzięki czemu prezentują się równie pięknie.

Choinki świąteczne z motywem przewodnim

Wiele osób decyduje się na wykorzystanie głównego motywu przewodniego podczas dekorowania drzewka świątecznego. Mogą być nim bombki choinkowe z różnymi postaciami, nawiązujące do rodzinnego hobby lub ulubionych rozrywek. Dekoracjami mogą być również słodycze czy suszone owoce. Ponadto motywem przewodnim może stać się także konkretny kolor, który będzie dominował na danej choince.

Bombki choinkowe w minimalistycznym stylu

Minimalistyczny styl to kolejny pomysł, którym warto kierować się podczas dekorowania drzewka świątecznego. Choinki sztuczne lub żywe można w tym przypadku ozdobić elementami w jednym kolorze (podobnie jak w przypadku motywu przewodniego, w którym dominuje konkretny odcień) bądź w wersji monochromatycznej. Zatem może królować barwa czerwona, niebieska czy też propozycje dobrane na zasadzie kontrastu, w którym biel będzie łączyć się z czernią. Dodatkiem mogą być złote lub srebrne ozdoby w postaci gwiazdek czy kokardek. Wiele osób rezygnuje w takich przypadkach z mocno rzucających się w oczy ozdób, stawiając wyłącznie na naturalne szyszki i jednokolorowe światełka.

Choinki sztuczne i żywe – wedle indywidualnego pomysłu

Czy powyższe rozwiązania, to jedyne, jakie warto wziąć pod uwagę? Oczywiście, że nie. Warto je potraktować jedynie jako inspirację, która wpisze się w indywidualne preferencje bądź będzie pasować do aranżacji mieszkania czy domu. Natomiast równie dobrym pomysłem jest udekorowanie choinki wedle własnego pomysłu. To ozdoba świąteczna, która tak naprawdę powinna być w pełni spersonalizowana – jedynym ograniczeniem może być wyłącznie nasza wyobraźnia. Z pozoru niepasujące do siebie bombki czy łańcuchy mogą składać się na dość pstrokatą formę dekoracji, jednak głównie chodzi o to, żeby ubieranie choinki było wspaniałą zabawą, dającą mnóstwo radości całej rodzinie i kojarzyło się ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

Bombki i ozdoby choinkowe – poznaj ich symbolikę

Święta dla większości z nas pełne są tradycji, dlatego wiele osób zwraca uwagę na symbolikę również w przypadku ozdób choinkowych. Dla przykładu jabłka wedle wierzeń mają zapewnić urodę i zdrowie, a orzechy siłę i dobrobyt. Łańcuchy symbolizują wzmocnienie więzi rodzinnych, a światełka chronią przed złem i ciemnością. Gwiazda betlejemska pomaga w powrotach do domu i wskazuje właściwą drogę, a dzwoneczki oznaczają dobrą nowinę, szczęście i radość. Aniołki to również ozdoby, których nie powinno zabraknąć na choince, gdyż chronią przed nieszczęściem.

Fot.: freestocks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy ekstrakty z grzybów mogą zastąpić tradycyjne suplementy witaminowe?
Czy ekstrakty z grzybów mogą zastąpić tradycyjne suplementy witaminowe?
Odkryj potencjał grzybowych ekstraktów jako naturalnej alternatywy dla tradycyjnych suplementów witaminowych. Czy są efektywne, bezpieczne i warto je rozważyć? Dowiedz się więcej.
Jak wybrać idealne sztućce do naszego lokalu gastronomicznego?
Jak wybrać idealne sztućce do naszego lokalu gastronomicznego?
Odkryj kluczowe aspekty doboru idealnych sztućców do restauracji, aby zadbać o odpowiednią atmosferę, jakość obsługi i satysfakcję klientów.
Metalowe meble – solidne i trwałe rozwiązanie dla Twojego domu
Metalowe meble – solidne i trwałe rozwiązanie dla Twojego domu
Metalowe meble to coraz popularniejsze rozwiązanie w aranżacji wnętrz oraz ogrodów. Charakteryzują się one solidnym wykonaniem oraz trwałością, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w każdym domu. W tym artykule omówimy najważniejsze cechy metalowych mebli oraz ich zalety i wady.
Ostatnie wpisy