Polecamy
Nowoczesne oświetlenie do małego mieszkania
Urządzanie

Nowoczesne oświetlenie do małego mieszkania

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Oświetlenie może całkowicie odmienić wygląd wnętrza. Dobrze dobrane oświetlenie pokoju jest w stanie sprawić, że będzie on prezentował się zdecydowanie bardziej korzystnie. Dodatkowo, na małych powierzchniach, światło jest w stanie stworzyć efekt większej przestrzeni i rozjaśnić wnętrze, by wydawało się bardziej przestronne. Poznaj nasze pomysły na nowoczesne oświetlenie do małego mieszkania.   

Oświetlenie do kawalerki   

Światło potrafi zmienić bardzo wiele. Jasne wnętrza optycznie sprawiają wrażenie większych, dlatego ich oświetlenie powinno być dobrze przemyślane. Jeśli masz ten komfort, że w Twojej kawalerce jest dużo naturalnego światła dziennego, możesz wykorzystać je na swoją korzyść.Pomaluj wnęki okienne na biało i postaw na jasne barwy ścian, w ten sposób światło słoneczne będzie intensywnie odbijało się od tych powierzchni i fantastycznie rozświetli wnętrze. Jasne ściany są także przyjacielem sztucznego oświetlenia. Światło lampy świetnie rozprasza się na takich powierzchniach i sprawia, że mieszkanie wydaje się większe, niż jest w rzeczywistości. Jeśli chodzi o rodzaj oświetlenia do kawalerki, najlepiej sprawdzi się tu światło górne. Lampy bez ograniczających kloszy doskonale rozpraszają światło po całym pomieszczeniu, dzięki czemu w kawalerce nie ma ciemnych kątów. Żyrandole LED to doskonały wybór. Dodatkowo, oświetlenie górne nie zabiera cennej przestrzeni użytkowej, dzięki czemu jest idealną opcją dla małych powierzchni.   

Oświetlenie salonu połączonego z jadalnią  

Bardzo często w małych mieszkaniach jedno pomieszczenie musi spełniać więcej niż jedną rolę. Zazwyczaj zdarza się, że takim wielofunkcyjnym pomieszczeniem staje się salon. Odpowiednie oświetlenie może sprawić, że zarówno salon, jak i jadalnia będą dokładnie wydzielone i podkreślone. Dość nietuzinkowym pomysłem na oświetlenie jadalni połączonej z salonem, jest zamontowanie na ścianie, wzdłuż której stoi stół, kinkietów. W ten sposób część jadalniana będzie rozjaśniona, a przestrzeń dookoła stołu pozostanie wolna i będzie można spożytkować ją w inny sposób. Kinkiety nie tylko dadzą oświetlenie, lecz także mogą stać się całkiem ciekawą ozdobą na ścianie.   

Kinkiety dają niesamowicie klimatyczny, miękki rodzaj światła, które pięknie rozprasza się w większych pomieszczeniach. Jest to także bardzo subtelne światło, które nie zdominuje jadalni, ale pomoże estetycznie odseparować ją od części salonowej, w której potrzebne jest jednak zupełnie inne oświetlenie.   

Fot.: Katja Rooke/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak naprawić słuchawki? Co mogło się zepsuć?
Jak naprawić słuchawki? Co mogło się zepsuć?
Coraz częściej przerywają ci ulubiony słuchawki albo widzisz, że jak przestaje łączyć? Sprawdź, jak naprawić słuchawki!
Dual SIM w telefonach – czy jest to potrzebne?
Dual SIM w telefonach – czy jest to potrzebne?
Chcesz kupić telefon z funkcją Dual SIM? Przeczytaj, jakie są wady i zalety tego rozwiązania.
Jak wybrać idealny dzbanek do filtrowania wody do Twojego użytku domowego?
Jak wybrać idealny dzbanek do filtrowania wody do Twojego użytku domowego?
Odkryj, jak wybór dzbanka do filtrowania wody może wpłynąć na jakość wody w twoim domu. Przyjrzyjmy się najważniejszym czynnikom, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu.
Ostatnie wpisy