Polecamy
Ciekawe sposoby na pakowanie prezentów!
Inspiracje

Ciekawe sposoby na pakowanie prezentów!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W stosach prezentów pod choinką jest coś, co przyciąga wzrok. Podczas patrzenia na pakunki, budzą się w nas ciekawość, ekscytacja i oczekiwanie. Te emocje są związane z momentem, w którym zarówno obdarowujący, jak i obdarowywani będą mogli się cieszyć z magii świąt i sprawiania przyjemności swoim bliskim. 

Jednym z elementów, który wpływa na to, że prezenty dają jeszcze więcej szczęścia, jest ciekawe pakowanie podarków. Jakie sposoby warto znać?

Kreatywne pakowanie prezentów – warto się na to zdecydować!

Jest wiele sposobów na pakowanie prezentów. Niektóre z nich obejmują dobieranie pudełek, inne rodzaju papieru czy sznurka, a jeszcze kiedy indziej oryginalnych akcesoriów, które upiększą podarunki. Niekiedy zwykły stempel czy wyszywany płatek śniegu mogą sprawić, że zawartość prezentu będzie dawać jeszcze większą radość.

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie ozdób wykonanych ręcznie. Dzięki temu mają w sobie cząstkę obdarowującego. Można je uznać za dodatkowy wyraz serdeczności, który jest związany z poświęcaniem czasu na wymyślenie sposobu opakowania, a także jego wykonanie. Ze względu na wszystkie wspomniane elementy ozdobnego pakowania prezentów warto się zdecydować właśnie na taki ruch. Zdobytą wiedzę i umiejętności można wykorzystywać również później, przy takich okazjach jak urodziny dziecka, ślub czy inne ważne wydarzenia życiowe.

Brązowy papier i sznurek lub tasiemka

Jeśli chcesz po prostu zapakować prezenty inaczej niż co roku, za pomocą standardowej taśmy klejącej i ozdobnego papieru kupionego w sklepie, to warto, żebyś zastanowił się nad opakowaniem upominku w brązowy papier i sznurek.

Jest to bardzo proste. Jeśli prezent nie ma regularnych kształtów, to możesz zdecydować się na dodatkowe pudełko, w którym umieścisz przedmiot. Klasyczny wygląd upominku będzie podkreślony przez przyjemny dla oka wygląd papieru. Należy go owinąć wokół pudełka, a wystające rogi odgiąć i skleić ze sobą za pomocą kawałków taśmy dwustronnej. Całość można zwieńczyć kokardką ze sznurka. Dobrym pomysłem jest też użycie tasiemki, na przykład w kolorze czerwonym, zielonym lub ze świątecznym wzorem, podkreślą, z jakiej okazji jest prezent.

Dodatki do klasycznego opakowania prezentu

Prostym sposobem na to, żeby sprawić, aby zwykły prezent stał się niezwykły, jest dodanie dodatkowych ozdób na opakowaniu. Możesz zdecydować się na to, aby przykleić do górnej pokrywy gałązkę jemioły czy świerku. Jeśli chcesz, to możesz też dodać lizaka w postaci biało-czerwonej laski Świętego Mikołaja czy inny element, który kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia.

Niestandardowe opakowanie na prezent

Innym sposobem na zapakowanie prezentu w ciekawy sposób jest wykorzystanie niestandardowych opakowań. Zamiast kartonu czy papieru ozdobnego i tasiemek lub sznurków można zdecydować się na kawałek koca, dużą skarpetę z futrem czy worek na prezent. W te opakowania zmieści się praktycznie każdy podarek, a swoim wyglądem będą zwracać uwagę pośród innych, klasycznie zapakowanych prezentów. 

Wspomniane opakowania można kupić w sklepie lub wykonać samemu. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest druga opcja. Dzięki niej obdarowywany będzie wiedział, że został potraktowany specjalnie i rozpakowywanie upominku wyzwoli w nim jeszcze więcej radości niż zwykle.

Zdj. główne: Anastasiia Chepinska/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Regał – idealny mebel do oddzielenia przestrzeni w kawalerce
Regał – idealny mebel do oddzielenia przestrzeni w kawalerce
Mieszkasz w małej kawalerce ze współlokatorem i zastanawiasz się, jak dobrze zagospodarować przestrzeń? Chcesz podzielić sypialnię na dwie części? Dowiedz się, jak to zrobić!
Jakie powinno być biurko do pracy?
Jakie powinno być biurko do pracy?
Biurko i wszystkie znajdujące się na nim akcesoria oraz sprzęty są nieodłącznym elementem pracy biurowej. Jak więc wybrać biurko idealne? Podpowiadamy!
Wyprzedaże w sklepach – na co zwrócić uwagę, żeby nie dać się oszukać?
Wyprzedaże w sklepach – na co zwrócić uwagę, żeby nie dać się oszukać?
Zbliżają się wielkie przedświąteczne wyprzedaże, a Ty boisz się oszustwa ze strony sprzedawców?
Ostatnie wpisy