Polecamy
Plac zabaw- ulubione miejsce każdego dziecka
Inspiracje

Plac zabaw- ulubione miejsce każdego dziecka

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ulubionym zajęciem każdego dziecka to oczywiście zabawa, która sprawia im wiele radości. Jak wiemy dzieci to wulkany energii pełne kreatywnych pomysłów. Uwielbiają tworzyć nowe budowle, biegać, skakać i wspinać się a najlepszym miejscem do tego typu aktywności jest plac zabaw. Dowiedz się o nich więcej i sprawdź jakie rozwiązania na place zabaw oferują producenci.

Dlaczego warto tworzyć place zabaw?

Place zabaw są idealnym miejscem do tego, aby spożytkować energię każdego dziecka. Takie miejsca wyzwalają kreatywność i zachęcają do aktywności, która jest tak bardzo ważna w jego rozwoju. To miejsce pełne radości i ciekawych zajęć. Zabawy w piasku świetnie wpływają na rozwój sensoryczny, a różnego rodzaju wspinaczka czy też pokonywanie przeszkód pozytywnie wpływają na rozwój równowagi i koordynacji ruchowej. Place zabaw to również czas spędzony z innymi dziećmi a takie interakcje uczą współpracy, często też sztuki kompromisu, rozwiązywania problemów i interakcji grupowych.

Wyposażenie placu zabaw

Producenci placów zabaw starają się, aby miejsca zabawy były nie tylko kolorowe i sprawiały wiele radości, ale też by było one miejscem edukacji i rozwoju. Do wyposażenia placu zabaw warto wybrać wieżę ze zjeżdżalnią czy most linowy. Ciekawym rozwiązaniem są tunele oraz ściany wspinaczkowe, które zawsze są obiektem zainteresowania każdego dziecka. Oczywiście podstawą są huśtawki oraz piaskownice tych elementów nie powinno zabraknąć na każdym placu zabaw. Nowoczesne place stawiają na sensorykę oraz interaktywność. Do wyboru oprócz tradycyjnych rozwiązań mamy na przykład różnego rodzaju panele sensoryczne czy tablice edukacyjne. Ważne jest również bezpieczeństwo i zdrowie dzieci więc wyposażenie z atestem to podstawa.

Ekologiczne place zabaw – nowoczesne rozwiązanie

Nowoczesne rozwiązania to nie tylko ciekawe wyposażenie, ale również rodzaj materiałów wykorzystywany przez producentów placów zabaw. Jednym z takich rozwiązań są ekologiczne place zabaw. Producenci do ich produkcji wykorzystują naturalne materiały najczęściej jest to drewno, które musi cechować się wysoką odpornością oraz wytrzymałością. Do wykończenia takich placów również wykorzystuje się naturalne farby i impregnaty tak, aby nie wpływały one w szkodliwy sposób na środowisko. Place zabaw wykonane z ekologicznych i dobrych jakościowo materiałów są wstanie posłużyć na wiele lat. Jednym z producentów ekologicznych placów zabaw jest firma Avis, która na swojej stronie internetowej https://www.avisplacezabaw.pl/ oferuje wiele ciekawych i pomysłowych projektów na place zabaw wykonane właśnie z drewna. Takie ekologiczne rozwiązanie to nie tylko piękno i estetyka, ale przede wszystkim świadome działanie dla środowiska tak bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie.

Fot.: kamiel79/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o czystość w łazience?
Jak dbać o czystość w łazience?
Łazienka jest jednym z najważniejszych miejsc w całym domu. Jak więc o nią odpowiednio zadbać? Podpowiadamy, jak skutecznie dbać o czystość łazienki!
Jak korzystać z kalendarza Google? Praktyczne triki!
Jak korzystać z kalendarza Google? Praktyczne triki!
Chcesz rozpocząć korzystanie z kalendarza Google? Przeczytaj o przydatnych trikach.
ABC mycia podłóg z drewna
ABC mycia podłóg z drewna
Masz w domu podłogę drewnianą? Zastanawiasz się jak o nią dbać? Zobacz jak myć podłogę drewnianą i jak ją pielęgnować.
Ostatnie wpisy