Polecamy
Czy warto na ścianie kłaść tapety
Urządzanie

Czy warto na ścianie kłaść tapety

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Choć czasy, gdy tapetowano wszystkie ściany w mieszkaniu odeszły dawno w zapomnienie, to jednak coraz więcej osób decyduje się na powrót do tego trendu. Co prawda raczej w roli akcentu, który zdobi jedną ścianę lub strefę, jednak nadal na rynku dostępny jest szeroki wybór tapet w wielu wzorach i kolorach.

Zalety tapetowania

Tapetowanie ścian to sposób nie tylko na aranżację pomieszczenia, lecz także na ukrycie zabrudzonych i zniszczonych ścian. Dzięki nim możemy optycznie wyrównać niedoskonałości i krzywizny. Tapeta pozwoli na zakrycie niedoskonałości, których nie pokryje nawet najlepsza farba. To również dobry patent na zakrycie dziur po wierceniu lub pęknięć. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele tapet zmywalnych, z których bez problemu usuniemy wszelkie powstałe zabrudzenia. Sprawdzą się więc idealnie do pomieszczeń, w których przebywają dzieci.

Dzięki tapetom jesteśmy w stanie w mgnieniu oka zmienić nasze wnętrze nie do poznania. Dzięki szerokiemu wyborowi tapet, dostępnych na https://tapetyonline.pl/, możemy wybrać taką, która wpasuje się w nasz gust. Cała gama wzorów i kolorów sprawia, że bez problemu stworzymy wnętrze w każdym stylu, zarówno nowoczesnym, jak i klasycznym lub tradycyjnym. Tapetę możemy dobrać do położonej podłogi lub zakupionych mebli. Możliwości jest naprawdę wiele! Warto wspomnieć, że niektóre z nich potrafią optycznie  powiększyć pomieszczenie.

Szacunkowo koszty związane z położeniem tapety są o wiele niższe, niż te poniesione w wyniku użycia innych materiałów wykończeniowych do ścian. Na rynku jest wiele tapet dostępnych w atrakcyjnej cenie, które z powodzeniem mogą imitować inny surowiec, np. drewno lub kamień.

Wady tapetowania

Poza zaletami kładzenia tapet, warto wspomnieć również o wadach. Choć ich zakup jest tańszy w porównaniu do innych materiałów budowlanych, to jednak są one o wiele mniej odporne na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Tapetę można przypadkowo zepsuć np. podczas przesuwania mebli. Niestety, tak uszkodzony materiał trudno jest później naprawić i jedynym rozwiązaniem jest położenie tapety od nowa. W ostateczności można pokusić się o zasłonięcie ubytku np. obrazkiem lub inną dekoracją.

Decydując się na tapetę, należy liczyć się z tym, że z czasem może ona zacząć blaknąć. Wszystko za sprawą oddziaływania czynników zewnętrznych, np. promieni słonecznych. Z czasem kolory na tapecie mogą się odbarwiać lub stawać się mniej wyraziste, co nie prezentuje się zbyt estetycznie. Ratunkiem jest jedynie zerwanie starej tapety i położenie nowej.

Nie zapominajmy o tym, że położenie tapety na ścianę wymaga od nas pewnych umiejętności. Aby położyć ją w sposób równy i estetyczny, potrzebna jest dokładna ręka. Jeżeli nie czujemy się dobrze w tego typu pracach, warto zatrudnić fachowca, co oczywiście będzie liczyło się z dodatkowymi kosztami.

Fot.: Dan Gold/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety i wady noszenia soczewek jednodniowych
Zalety i wady noszenia soczewek jednodniowych
Dla kogo są soczewki jednodniowe? Czy warto je nosić na co dzień, czy wypadają lepiej przy używaniu okazjonalnym?
Gdzie sprzedać ubrania? Podaruj im drugie życie!
Gdzie sprzedać ubrania? Podaruj im drugie życie!
Zostały Ci ubrania po porządkach w szafie? Sprzedaj je!
Jak wybrać obrazy do sypialni?
Jak wybrać obrazy do sypialni?
Sypialnia to miejsce relaksu. To tutaj odpoczywamy po ciężkim dniu i nabieramy sił na kolejny. Powinno temu odpowiadać nie tylko wyposażenie tego ważnego pomieszczenia, ale także jego dekoracje, w tym obrazy.
Ostatnie wpisy