Polecamy
Inteligentne rozwiązania do domu
Urządzanie

Inteligentne rozwiązania do domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Inteligentne domy są w ostatnim czasie bardzo popularne. Jeśli zależy ci na nowoczesnych rozwiązaniach, sprawdź, co możesz wprowadzić do swoich czterech ścian. 

Korzyści z inteligentnego domu 

Mogłeś już zauważyć, że na przykład kuchenne sprzęty AGD zyskując coraz więcej automatycznych funkcji. Zabezpieczenia domu czy systemy ogrzewania również nie są w tyle. Urządzenia, które posiadasz w domu łączą się w inteligentom sieć, co sprawia, że możesz zdalnie nimi sterować i je programować. Co dzięki temu zyskujesz? 

Jedną z głównych zalet jest oszczędność. Przykładem jest ogrzewanie. Gdy jesteś nieobecny w domu, wyłącza się, jednak nie znaczy to, że wracasz do zimnego domu. System włączy się o określonej porze i podniesie temperaturę. W upalne dni miło wraca się do chłodnego mieszkania. Gdyby klimatyzatory nie był na swój sposób inteligentne, pracowałyby nawet w momencie, gdy nas nie ma. W smart domu urządzenie to zostało zaprogramowane na konkretną godziną włączenia. Można ją włączyć za pomocą smartfona z dedykowaną aplikacją lub zdalnie. Taki dom daje ci również poczucie bezpieczeństwa i wygody. 

Rozwiązania dla inteligentnego domu 

Skoro wiesz już, że z inteligentnego domu mogą płynąć korzyści, warto poznać jakie rozwiązania w nim zastosowano. 

  • Inteligentne gniazdka — jest to najprostszy sposób, w jakim możesz uczynić swój dom bardziej automatycznym. Podłączając urządzenia do takiego gniazdka, możesz w dowolnym momencie wyłączyć lub włączyć je zdalnie, nie ruszając się z łóżka. Mają one również opcje zapalania i zgaszania światła w wyznaczonych godzinach, aby zmylić potencjalnych włamywaczy. 
  • Inteligenty system audio — pozwala ci na sterowanie wszystkimi głośnikami w domu za pomocą jeden aplikacji. Dzięki temu skutecznie rozprowadzisz muzykę po całym mieszkaniu. 
  • Inteligenty czujnik — jest to podstawa każdego inteligentnego domu. Sensory mogą monitorować różne wartości w zależności od tego, do czego są przystosowane. Przykładem może być czujnik czadu, gazu czy dymu. Wyróżnia się również czujniki zalania, ruchu, drzwi czy okien, dzięki którym możesz szybko wyłapać niepokojącą aktywność wokół domu. 
  • Inteligenty czujnik oświetlenia — doglądają na bieżąco intensywność światła na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczenia. Dzięki nim warunki, w których przebywasz, zawsze będą komfortowe i bezpieczne.
  • Inteligentne ogrzewanie — to system, który kontroluje temperaturę, tak aby zawsze byłą przyjemna dla ciebie i reszty domowników. 
  • Inteligentne systemy alarmowe — składają się one na wcześniej wspomniane inteligentne czujniki, które w zagrożeniu wysyłają komunikat na telefon oraz syreny alarmowe, które zaczynają wyć w przypadku niebezpieczeństwa. 

Jeśli chcesz zagłębić się w temat inteligentnego domu, odwiedź stronę https://mlsystem.pl/. Znajdziesz na niej kolejne ciekawe rozwiązanie do smart domu, którym jest między innymi instalacja fotowoltaiczna.

Fot.: Dan LeFebvre/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie i jak montować panele akustyczne?
Gdzie i jak montować panele akustyczne?
Z pewnością wiesz, czym są panele akustyczne, jednak już odpowiedź na pytanie, jak się je montuje oraz gdzie i po co właściwie są stosowane, może sprawić Ci więcej trudności.
Czarter jachtów – popularny sposób na relaks także w Polsce
Czarter jachtów – popularny sposób na relaks także w Polsce
Czarter jachtów brzmi ekskluzywnie? Niekoniecznie! To coraz częściej wybierana opcja relaksu.
Jak i czym palić w kominku?
Jak i czym palić w kominku?
Zastanawiasz się, jakiego paliwa używać do kominka? Czy drewno to jedyne słuszne rozwiązanie? My już wiemy! Sprawdź i Ty!
Ostatnie wpisy