Polecamy
Jak się zmotywować do pracy?
Inspiracje

Jak się zmotywować do pracy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Praca zajmuje sporą część naszego życia, niekiedy możemy czuć znużenie i zmęczenie. Jak wówczas zmotywować się do pracy? Poniżej podajemy sprawdzone sposoby. Wykorzystaj je, a szybko przekonasz się, że praca upłynie w zdecydowanie lepszej i przyjemniejszej atmosferze.

Na początek – dobry plan!

Najważniejszym krokiem jest zastanowienie się, jakie dokładnie rzeczy mamy do zrobienia. Przydatna okaże się przede wszystkim lista obowiązków – od najpilniejszych, aż po te, które mogą nieco poczekać. W ten sposób nie będziemy biegać w różnych kierunkach, łapiąc się każdego zajęcia, tylko skupimy się na działaniu zadaniowym. Dodatkową motywacją jest skreślanie z listy każdej wykonanej sprawy – widzimy wówczas, co i jak dużo już zrobiliśmy.

Pozbądź się rozpraszaczy

W pracy potrzebne jest skupienie, a gdy jesteśmy zmęczeni, wiele rzeczy może niepotrzebnie nas dekoncentrować. Najlepiej zatem odłożyć na bok telefon, tablet i wyłączyć telewizor. Niektórych potrafi rozproszyć również radio. Oczywiście nie zapominajmy o zamknięciu kart przeglądarki z mediami społecznościowymi i komunikatorami. 

Zacznij od małych kroków

Jeśli mamy już plan i schowane rozpraszacze, możemy przejść do pracy. Nie porywamy się jednak od razu z motyką na słońce. Nawet najważniejsze obowiązki podzielmy na mniejsze fragmenty. Dzięki temu nie będą się one wydawały tak straszne i nieosiągalne. 

Pamiętaj o przerwach

Wszystkie powyższe punkty są niezwykle ważne, jednak nie możemy zapomnieć o znaczącej roli przerw. Nie da się pracować non stop przez wiele godzin. Takie postępowanie może skutkować niechęcią do wykonywania służbowych obowiązków. Odejdźmy od komputera, popatrzmy przez okno, porozciągajmy się, zróbmy kilka kółek głową albo przespacerujmy się chwilę. W ten sposób zyskamy nową energię.

Zadbaj o dobre relacje ze współpracownikami

Mamy jeszcze jeden motywator do pracy, choć niektórzy mogą uznać, że jest dość nieoczywisty. Mianowicie chodzi o to, by zadbać o dobre relacje z osobami, z którymi na co dzień pracujemy. Zmniejszenie dystansu i rozmowy sprawią, że atmosfera będzie przyjemniejsza, a miejsce pracy bardziej przyjazne. Takie warunki również sprzyjają nabraniu większych chęci do pracy.

Pozytywne myślenie ma naprawdę wielką moc

Na koniec zostawiliśmy pozytywne myślenie, które wbrew pozorom ma ogromny wpływ na postrzeganie przez nas obowiązków. Warto myśleć optymistycznie i nie zakładać z góry, że czekają nas żmudne sprawy do wykonania, nudne czy bardzo trudne – a jeśli tak robimy, to szybko to zmieńmy, bo w ten sposób sami działamy na siebie demotywująco i jesteśmy nieefektywni.

A Ty, który z powyższych sposobów wykorzystasz, by zmotywować się do pracy? Nie czekaj, tylko wciel je w życie i przekonaj się, że one naprawdę działają!

Zdj. główne: Clark Tibbs/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wzmocnić ramiona?
Jak wzmocnić ramiona?
Zastanawiasz się, jak wzmocnić i wyrzeźbić swoje ramiona? Podpowiadamy, jakie ćwiczenia będą do tego najlepsze!
Jak prawidłowo zamontować zbiornik na deszczówkę w ogrodzie?
Jak prawidłowo zamontować zbiornik na deszczówkę w ogrodzie?
Dowiedz się, jak krok po kroku zamontować zbiornik na deszczówkę w ogrodzie. Przydatne wskazówki i rady ekspertów pomogą Ci w tym zadaniu.
Co zrobić z autem powypadkowym?
Co zrobić z autem powypadkowym?
Auto powypadkowe jest sporym problemem. Co więc zrobić ze zniszczonym samochodem, jeśli przydarzyła Ci się kolizja lub wypadek? Podpowiadamy, jak szybko i sprawnie pozbyć się kłopotu.
Ostatnie wpisy