Polecamy
Folia aluminiowa – skorzystaj z jej właściwości czyszczących!
Sprzątanie

Folia aluminiowa – skorzystaj z jej właściwości czyszczących!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeśli do tej pory folia aluminiowa była Ci znana przede wszystkim z zastosowań kuchennych, koniecznie zajrzyj do poniższego artykułu, by nieco poszerzyć swoją wiedzę na jej temat. Dzięki właściwościom, które można określić jako czyszczące, folia doskonale sprawdza się nie tylko podczas przygotowywania posiłków, lecz także sprzątania.

Folia aluminiowa w formie czyścika

Chcesz sprawnie pozbyć się brudu z naczyń, nie ryzykując ich zarysowania? Możesz wybrać folię aluminiową uformowaną w kulkę. Taki czyścik cechuje się mniejszą ostrością od szorstkiej części gąbki. Dlatego doskonale sprawdzi się do czyszczenia czajnika gazowego, rusztu grillowego, patelni teflonowej, szklanych naczyń żaroodpornych i przypalonych garnków. Warto go także wykorzystać do wyszorowania przypalonego żelazka. Folii aluminiowej uformowanej w czyścik najlepiej używać w połączeniu ze środkiem czyszczącym, na przykład płynem do mycia naczyń. Jedną z marek proponujących dobrej jakości folię aluminiową, nadającą się do wykorzystania również w celach czyszczących, jest Stella: https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne.

Folia aluminiowa w zmywarce

Wiele osób zmaga się w swoich gospodarstwach domowych z twardą wodą, która niestety po dłuższym użytkowaniu powoduje osadzanie się kamienia mogącego zaszkodzić działaniu pralki bądź zmywarki. Pogarsza się wtedy także wygląd naczyń, głównie sztućców. Aby pozbyć się osadu, zgnieć folię aluminiową, formując z niej niewielką kulkę, a następnie umieść ją w szufladzie ze sztućcami, dodaj detergent i włącz zmywarkę. Po zakończeniu mycia sztućce prawdopodobnie nie będą już miały mało estetycznego, białego nalotu.

Folia aluminiowa do czyszczenia biżuterii

Używając folii aluminiowej, dokładnie i szybko wyczyścisz również srebrną biżuterię. Aby wykonać takie czyszczenie, wyłóż folią niemetalową miskę, ułóż w niej biżuterię, a następnie zalej roztworem gorącej wody i soli. Dzięki temu zajdzie wymiana jonowa, która ułatwi pozbycie się zanieczyszczenia z biżuterii.

Folia aluminiowa w pralce

Co ciekawe, płyn zmiękczający można z powodzeniem zastąpić folią aluminiową. Umieszczając cztery kulki z folii w bębnie pralki, a następnie piorąc w ich towarzystwie ubrania, unikniesz problemu elektryzowania się odzieży – pojawiającego się głównie w przypadku swetrów i strojów wykonanych ze sztucznych materiałów. Chcąc więc zyskać miękkie, przyjemne w dotyku i nieelektryzujące się ubrania, koniecznie wypróbuj folię aluminiową w postaci kulek.

Jak widać, folia aluminiowa ma wiele zastosowań, o które większość użytkowników może jej nawet nie podejrzewać. Zachęcamy do ich przetestowania podczas prania, zmywania czy innych czynności sprzątających.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić ekskluzywne mieszkanie dla singla?
Jak urządzić ekskluzywne mieszkanie dla singla?
Sprawdź, po jakie materiały warto sięgnąć i na jaką kolorystykę się zdecydować, aby osiągnąć spektakularny efekt.
Czy naturalne składniki mogą zastąpić chemię w utrzymaniu czystości?
Czy naturalne składniki mogą zastąpić chemię w utrzymaniu czystości?
Sprawdź, czy naturalne środki czystości są skutecznym zamiennikiem dla produktów chemicznych. Poznaj zdrowotne korzyści wynikające z wyboru ekologicznych alternatyw.
Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto mieć?
Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto mieć?
Jakie przyrządy do ćwiczeń warto mieć w domu i dlaczego? Podpowiadamy!
Ostatnie wpisy