Polecamy
Zalety i wady noszenia soczewek jednodniowych
Inne

Zalety i wady noszenia soczewek jednodniowych

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zastanawiasz się nad zakupem soczewek jednodniowych? Ich noszenie niesie wiele korzyści, zwłaszcza dla osób aktywnych i uprawiających różnego rodzaju sport. Ten rodzaj soczewek nie jest też pozbawiony wad, m.in. nieco wyższego kosztu użytkowania w stosunku do soczewek miesięcznych. Dla kogo są soczewki jednodniowe? Czy warto je nosić na co dzień, czy wypadają lepiej przy używaniu okazjonalnym?

Rodzaje soczewek kontaktowych ze względu na czas noszenia

Obecnie na rynku dostępne są soczewki kontaktowe o różnym czasie noszenia. To duża zaleta tej metody korekcji. Najchętniej wybierane przez użytkowników są soczewki miesięczne i jednodniowe. Jeśli chodzi o soczewki miesięczne, to można je kupić jako soczewki do noszenia w trybie dziennym, czyli od rana do wieczora – tu warto sprawdzić ofertę soczewki Purevision. Soczewki miesięczne można też kupić jako soczewki całodobowe, które nosi się trybie całodobowym bez zdejmowania do 30 dni i nocy. Natomiast ta opcja nie jest rekomendowana przez specjalistów, zwłaszcza dla osób początkujących, ze skłonnościami do wysuszającego się oka i alergików. Kolejnym rodzajem są soczewki dwutygodniowe – można je znaleźć w opcji noszenia w trybie dziennym, jak i w trybie przedłużonym, do noszenia do 7 dni bez zdejmowania, warto sprawdzić soczewki Alcon.

Dla kogo są soczewki jednodniowe?

Soczewki jednodniowe są produktem przeznaczonym do noszenia w trybie dziennym, do 12 godzin od rana do wieczora (ta wartość może się różnić w zależności od modelu). Są znacznie cieńsze od soczewek miesięcznych, dlatego mogą być wygodniejsze dla osób o wrażliwych oczach – po założeniu są praktycznie niewyczuwalne. Tę opcję poleca się także dla sportowców, którzy uprawiają sporty z kontaktem z wodą. Zasadniczo soczewka kontaktowa nie powinna mieć kontaktu z wodą ze względu na mikroorganizmy, bakterie i wirusy, dla których wilgotne środowisko jest idealne do namnażania się, a przy tym do wywoływania infekcji i zapaleń oka. Dlatego do pływania na basenie konieczne będą okulary pływackie. Po każdym kontakcie z wodą, więc także po prysznicu, przebywaniu w jacuzzi czy na saunie, należy zdjąć soczewki i najlepiej założyć nową parę. Soczewki jednodniowe są dobrym wyborem w przypadku podróżowania i ograniczenia dostępu do bieżącej wody. Trzeba jednak pamiętać, że przed każdą aplikacją należy dokładnie umyć ręce mydłem i je wysuszyć. Podane tu przykłady pokazują, że soczewki jednodniowe są świetną opcją do użytkowania okazjonalnego – czy to w przypadku uprawiania sportu, czy też wyjazdu lub rozpoczęcia przygody z soczewkami. Czy nadają się do noszenia na co dzień? Jak najbardziej! Sprawdzą się osobom, które mają np. sezonowe alergie na pyłki, wrażliwe oczy, lubiących uczucie „świeżości” nowej pary czy niemającym czasu na pielęgnacje soczewek.

Wady i zalety soczewek jednodniowych


Powiedzieliśmy już wiele o zaletach soczewek jednodniowych, pora wspomnieć także o wadach. Taki rodzaj soczewek nie będzie dobrym wyborem dla osób, które szukają budżetowych rozwiązań. Soczewek jednorazowych potrzeba bowiem więcej w określonym czasie niż soczewek miesięcznych. Koszt jednej soczewki zaczyna się od 3-5 zł, co na miesiąc noszenia daje 180-300 zł. Warto jednak polować na promocje w sklepach internetowych lub kupować soczewki w większych zestawach – wtedy koszty są znacznie niższe.

Najlepsze soczewki jednodniowe na rynku

Każdy producent soczewek ma w swojej ofercie soczewki jednodniowe, więc ich wybór jest ogromny. Są one dostępne dla czterech najpowszechniej występujących wad refrakcji, czyli dla krótkowzroczności i dalekowzroczności (soczewki sferyczne), dla astygmatyków (soczewki toryczne) i dla osób z presbiopią (soczewki progresywne). Warto sprawdzić soczewki Dailies, które cieszą się dużą popularnością na rynku ze względu na świetną jakość, komfort noszenia i atrakcyjną cenę. Soczewki Dailies AquaComfort PLUS® charakteryzują się niezwykle wysokim poziomem uwodnienia (aż 69%), stabilnym filmem łzowym, systemem nawilżania aktywowanym mruganiem i konstrukcją o cienkim brzegu. Zdecydowanie warte przetestowania.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać deskorolkę elektryczną?
Jak wybrać deskorolkę elektryczną?
Chcesz kupić deskorolkę elektryczną? Przeczytaj, co warto wiedzieć przed jej zakupem.
Domowy sposób na mycie podłóg
Domowy sposób na mycie podłóg
Jak wyczyścić podłogę, kiedy nie masz odpowiednich preparatów w domu? Zobacz domowy sposób!
Jak przesadzić storczyka?
Jak przesadzić storczyka?
Storczyki to jedne z popularniejszych kwiatów domowych. Swoimi pięknymi kwiatami zachwycają wiele osób. Są chętnie uprawiane w domach głównie ze względu na różnorodność kwiatów i długi okres kwitnienia. Jednak jak je odpowiednio przesadzić?
Ostatnie wpisy