Polecamy
Bezpieczne przechowywanie dokumentów na wakacjach
Organizacja

Bezpieczne przechowywanie dokumentów na wakacjach

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zgubienie dokumentów lub kradzież to jedne z najgorszych sytuacji, które mogą przytrafić nam się na wakacjach i doszczętnie je zniszczyć. Są jednak sposoby, żeby się przed tym uchronić i zminimalizować prawdopodobieństwo ich straty.

Jak bezpiecznie przechowywać dokumenty na wakacjach?

Najlepiej jest zawsze mieć blisko siebie wszystkie najważniejsze dokumenty takie jak dowód osobisty, paszport, bilety lotnicze czy karty pokładowe. Doskonale w tym celu sprawdzają się saszetki i małe portfele wieszane na szyi lub nerki. Można kupić specjalne płaskie modele, które nie są widoczne pod ubraniem. Kiedy podróżujemy za granicą dobrze mieć co najmniej 2 dokumenty tożsamości. Wtedy jeden możesz mieć ciągle przy sobie, a drugi zostawić na wszelki wypadek w hotelu schowany w walizce lub specjalnym sejfie w pokoju. Unikaj trzymania wszystkiego w jednym miejscu! Nie trzymajcie również z dokumentami dużych sum pieniędzy. Warto również pomyśleć o zrobieniu kopii dokumentów, wtedy możecie zdecydować czy ze sobą na zwiedzanie zabieracie oryginały, czy kopie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać deskorolkę elektryczną?
Jak wybrać deskorolkę elektryczną?
Chcesz kupić deskorolkę elektryczną? Przeczytaj, co warto wiedzieć przed jej zakupem.
Czy krewetki trzeba rozmrażać?
Czy krewetki trzeba rozmrażać?
Krewetki mrożone po rozmrożeniu nadal świetnie smakują. Przygotujesz z nich pyszne dania. Jednak czy krewetki trzeba rozmrażać?
Grzyb w mieszkaniu – przyczyny i sposoby na usunięcie
Grzyb w mieszkaniu – przyczyny i sposoby na usunięcie
Nie radzisz sobie z pleśnią lub grzybem? Sprawdź nasze sposoby.
Ostatnie wpisy