Polecamy
Szkło do alkoholu – jakie przyda się w domu?
Organizacja

Szkło do alkoholu – jakie przyda się w domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Robisz zakupy do nowego domu czy mieszkania i zastanawiasz się, jakie szkło warto mieć? To bardzo dobrze, bo odpowiednio dobrane kieliszki pomagają w eksponowaniu alkoholu i sprawiają, że trunek smakuje lepiej! Sprawdź, co warto kupić.

Szkło do alkoholu – warto dobrać właściwe!

Nie jest tak, że alkohol smakuje tak samo w każdym szkle. Dobrze dobrane naczynie wspaniale uwydatnia walory, podbijając smak i aromat trunku. Nie sposób także nie zauważyć, że odpowiednio dobrane szkło prezentuje się na stole bardzo elegancko i najlepiej eksponuje proponowane przez nas napoje alkoholowe. Dlatego warto przyłożyć się do wyboru – goście na pewno będą zadowoleni. Jak jednak się w tym nie pogubić?

Sprawdź, jakie szkło pasuje do konkretnego alkoholu.

Kieliszki do wódki

Chociaż nie każdy ma w domu na przykład szklanki przeznaczone do serwowania whisky, w większośc domów znajdziemy kieliszki do wódki. Powinny być one przezroczyste, a co do kształtu – tu panuje dowolność. Popularne sa kieliszki z grubym dnem, ale producenci szkła proponują także chociażby kieliszki do wódki na nóżce, które, trzeba przyznać, prezentują się bardzo stylowo i elegancko. Przyjęło się, że są one odpowiednie do serwowania wysokogatunkowej wódki. 

Jeżeli już przy kieliszkach jesteśmy, to wielbiciele likierów i nalewek powinni zaopatrzyć się w kieliszki na wysokiej nóżce. Na pewno kojarzysz także większe, okrągłe kieliszki do brandy i koniaku.

Kieliszki do wina

To kolejny rodzaj kieliszków, które w domu ma większość osób – mowa oczywiście o szkle do serwowania wina. Jeżeli cenisz sobie ten trunek, na pewno musisz się w nie zaopatrzyć. Wino czerwone podajemy w pękatych kieliszkach w kształcie tulipana. Z kolei wino białe serwujemy w nieco mniejszych kieliszkach, które mają wąską i smukłą czaszę. Z kolei miłośnicy wina różowego piją je w kieliszku o znacznie węższej i krótszej czaszy. Zupełnie inaczej prezentują się te do szampana – pijemy z wysokich i smukłych kieliszków o prostych ściankach i niewielkiej pojemności.

Szklanki do piwa

Piwo także jest trunkiem, który lepiej smakuje w szkle niż pite bezpośrednio z puszki czy butelki. Służą do tego konkretne szklanki do piwa. Mamy tu do wyboru znacznie więcej niż klasyczne kufle. Na rynku znajdziemy proste szklanki do piwa, a także pokale, czyli szklanki na nóżce. Te drugie bez wątpienia ciekawie prezentują się na stole. Często spotykane są także szklanki do piwa rzemieślniczego.

Szklanki do drinków

Coraz popularniejsze jest także picie kolorowych drinków sporządzanych w domowym zaciszu. W tym przypadku znajdziemy naprawdę sporo propozycji szkła. Do klasyków typu mojito służy szklanka typu highball, z kolei margaritę podajemy w kieliszku zwanym coupette – wyposażonym w dodatkową czaszę. Kieliszek przypominający kształtem odwrócony stożek to z kolei szkło idealne do serwowania martini.

Jakie szkło do alkoholu trzeba mieć w domu? Na pewno przed zakupami warto zastanowić się nad tym, jakie trunki najchętniej spożywamy. Kieliszki do wódki, wina czy szklanki do piwa to raczej najczęstsze wybory. Czy kupować kieliszek do serwowania martini? To już kwestia bardzo indywidualna.

Zdj. główne: Crissy Jarvis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Listwy LEDowe jako kreatywna rewolucja w oświetleniu wnętrz
Listwy LEDowe jako kreatywna rewolucja w oświetleniu wnętrz
Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.
Gdzie robić tanie zakupy spożywcze?
Gdzie robić tanie zakupy spożywcze?
Chcesz wiedzieć, gdzie najtaniej zrobić zakupy? Sprawdź nasze zestawienie!
Lot w tunelu aerodynamicznym – wszystko, co musisz wiedzieć
Lot w tunelu aerodynamicznym – wszystko, co musisz wiedzieć
Co musisz wiedzieć przed wybraniem się na lot w tunelu aerodynamicznym? Ile trwa? Jaki jest koszt? I czy jest to zabawna forma rozrywki?
Ostatnie wpisy