Polecamy
Co spakować na jesienny urlop w górach?
Organizacja

Co spakować na jesienny urlop w górach?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Planujesz jesienny urlop w górach? Upewnij się, że zaopatrzysz się we wszystko, czego potrzebujesz. W tym artykule znajdziesz nasz subiektywny przegląd niezbędników wyjazdowych. 

Jesień w górach zachwyca zmieniającym się krajobrazem. Wyobraź sobie zachód słońca w lesie, światło rozlewające się nad doliną, puste spacerowe szlaki. Piękno natury pomoże Ci się zrelaksować i odciąć od codziennych problemów. Żeby wyjazd był w pełni udany, upewnij się, że masz ze sobą rzeczy z poniższej listy.

Wygodne buty

Nie pozwól, żeby nieodpowiednie obuwie zepsuło Ci samopoczucie podczas jesiennego spaceru. Przede wszystkim nie zabieraj w podróż nowo kupionych, jeszcze nierozchodzonych butów. Spakuj sprawdzone obuwie albo przynajmniej spróbuj rozchodzić nową parę przed wyjazdem. Jesienna pogoda bywa zmienna, dlatego warto przygotować się na różne temperatury – szczególnie spore opady deszczu. Lekkie buty treningowe z membraną wodoodporną i podeszwą o dobrej przyczepności na pewno będą rozsądnym wyborem.

Latarka

Jeśli planujesz aktywny wypoczynek i zamierzasz spędzić wiele godzin na świeżym powietrzu, pamiętaj, żeby zabrać ze sobą latarkę. Dla biegacza najwygodniejsza będzie latarka czołowa, która pozwala oświetlić drogę, zapewnia swobodę ruchów i sprawia, że biegacz jest widoczny z daleka, co znacznie podnosi poziom jego bezpieczeństwa. Rowerzyści wybierający się w długie trasy także powinni o to zadbać. Rowerowe latarki fenix oświetlają ścieżkę na wiele metrów i oferują podwójny strumień światła, który może być konieczny poza terenami miejskimi. Poruszając się w pełnym skupieniu po śliskim, często nierównym podłożu i w deszczu, dobrze by było dodatkowo nie martwić się szybko zapadającą ciemnością.

Ciepła kurtka

Według znanego szwedzkiego powiedzenia nie ma złej pogody, jest tylko zły ubiór. Warto przyjąć takie podejście i z powodu niespodziewanych opadów nie rezygnować z planów, tylko wcześniej dobrze się do nich przygotować. Jesienią temperatury w górach mogą być nieprzewidywalne. Dla ochrony przed chłodem warto zainwestować w bieliznę termoaktywną i ubierać się wielowarstwowo. W okresie jesiennym na szlaku najlepiej sprawdzi się lekka, nieprzepuszczająca wiatru kurtka z oddychającego materiału, którą w nawet pozornie słoneczny dzień, będzie można w każdej chwili wyjąć z plecaka.

Plecak

Dla komfortu i zdrowia kręgosłupa dobierz plecak turystyczny albo trekkingowy, dostosowany do wzrostu i przeznaczenia. Weź pod uwagę wszystkie parametry, nie tylko rodzaj tkaniny i pojemność. Plecak powinien dać się dopasować do każdej sylwetki i być tak wyprofilowany, aby duży ciężar optymalnie się rozkładał. Wiele modeli górskich pozwala kontrolować odchylenie plecaka od pleców bez jego zdejmowania i występuje w pakiecie z pokrowcem przeciwdeszczowym.

Zdjęcie główne: Mateusz Sałaciak/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Urlop a umowa-zlecenie – czy można wziąć wolne?
Urlop a umowa-zlecenie – czy można wziąć wolne?
Jak ma się kwestia urlopu na umowie-zleceniu? Czy w ogóle Ci przysługuje? Sprawdź koniecznie!
Od czego zacząć majsterkowanie?
Od czego zacząć majsterkowanie?
Majsterkowanie to bardzo użyteczne hobby. Aby jednak je zacząć – potrzebne są odpowiednie narzędzia i podstawowa wiedza. Od czego więc zacząć i co kupić na początek?
Prasowanie koszuli – od czego zacząć i jak to zrobić?
Prasowanie koszuli – od czego zacząć i jak to zrobić?
To Twoje ubranie pierwsze mówi za Ciebie. Jeżeli chcesz prezentować się nienagannie, przede wszystkim zadbaj o swoją koszulę. Jej prasowanie ma swoją technikę. Oto jak idealnie uprasować koszulę.
Ostatnie wpisy