Polecamy
6 porad na temat suszenia prania w domu
Sprzątanie

6 porad na temat suszenia prania w domu

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Suszenie prania w domu wraz z przyjściem jesiennych miesięcy staje się nieco kłopotliwe. Latem pranie możemy rozwiesić w ogrodzie lub na balkonie, a cały proces trwa bardzo krótko. Pranie suszone w domu musi być odpowiednio rozwieszone, przez co zajmuje sporo miejsca. Ponadto wilgoć sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni. 

Jak efektywnie suszyć pranie w domu, aby nie zabierało dużo miejsca i było bezpieczne dla domowników? Istnieje kilka prostych metod, dzięki którym nie będziesz musiał zmieniać całego mieszkania w suszarnię. Z poniższego tekstu dowiesz się, jak uniknąć niebezpiecznych skutków nadmiernej wilgoci w domu. Mały metraż mieszkania nie jest przeszkodą, aby znaleźć idealny sposób na suszenie prania w domu. 

Jak skutecznie suszyć pranie w domu?

  1. Zamontuj suszarkę podwieszaną 

Suszenie prania w mieszkaniu o małym metrażu może być bardzo uciążliwe, jeśli za każdym razem musimy rozkładać suszarkę. Tym bardziej jest to problem, kiedy w domu są z nami zwierzęta. Świetnym i tanim rozwiązaniem jest zamontowanie w łazience nad wanną suszarki podwieszanej. Dzięki temu rozwiązaniu pranie jest poza zasięgiem zwierząt oraz nie rzuca się w oczy. Na podwieszanej suszarce możesz wieszać również cięższe rzeczy, takie jak pościel, koce lub małe chodniki. Minusem tego rozwiązania jest konieczność zadbania o dobrą wentylację powietrza w łazience. 

  1. Zakup dużego grzejnika łazienkowego 

Pomocą w suszeniu prania może okazać się nowoczesny grzejnik łazienkowy, którego powierzchnia i moc grzania są większe niż standardowe grzejniki, dlatego pranie będzie schło szybciej. Tego typu ogrzewanie nie odstaje od ściany i nie wpływa na estetykę łazienki, a dzięki szeroko rozstawionym żeberkom grzejnika możemy na nim suszyć bieliznę i nieduże ubrania. 

  1. Suszarka na wannę 

Wygodnym, a jeszcze mało znanym przyrządem do suszenia prania jest specjalna suszarka na wannę. Jest to świetne rozwiązanie, gdy potrzebujemy więcej miejsca na suszenie ubrań, gdyż możemy tę opcję potraktować jako dodatek do suszarki podwieszanej. Suszarka na wannę to rodzaj suszarki montowanej na krawędzi wanny i ścianie obok. Jej udźwig to około 10 kg. 

  1. Zakup suszarki bębnowej lub suszarki elektrycznej 

Warto rozważyć zakup pralko-suszarki do ubrań. To urządzenie, które pozwala po praniu wysuszyć ubrania w sposób mechaniczny. Jeśli więc mamy miejsce, warto zainwestować w oddzielne urządzenie tylko do suszenia. Do mniejszego pomieszczenia można wybrać model pralki, który ma opcje suszenia ubrań. Suszarka bębnowa nie niszczy tkanin. Wadą tego rozwiązania jest to, że wysuszone w taki sposób rzeczy są bardzo pogniecione i nie obejdzie się bez użycia żelazka. 

Sprytnym sposobem na przyspieszenie procesu suszenia ubrań jest zaopatrzenie się w suszarkę elektryczną. Jest to urządzenia składające się z systemu wiatraków, które zwiększają ruch powietrza pod rozwieszonymi ubraniami. 

  1. Przewieszanie prania

Jeśli musisz wyprać ciężkie i duże rzeczy, których czas suszenia jest długi, postaraj się kilka razy dziennie przewiesić pranie. Dzięki temu uprane ubrania, pościel czy dywaniki będą miały zapewniony przepływ powietrza. Jest to również skuteczny sposób na uniknięcie odgnieceń i śladu sznurka do suszenia na powierzchni tkaniny. 

  1. Ustawienie suszarki w miejscu z odpowiednią wentylacją 

Jeśli wieszamy pranie na przenośną suszarkę, warto postawić ją w miejscu ciepłym i z odpowiednią wentylacją. Dobrym rozwiązaniem jest powieszenie mokrych ubrań blisko grzejnika. Jeśli dzień jest słoneczny i masz taką możliwość, możesz wywiesić pranie na balkonie, nawet jeśli temperatura na zewnątrz nie jest zbyt wysoka. Pamiętaj o zabezpieczeniu ubrań przed porwaniem ich przez wiatr za pomocą drewnianych lub plastikowych klamerek. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Makowa Panienka 27.03.2021

    Najlepiej pranie suszy się latem na słońcu. Jak się ma balkon to już można śmiało podziałać. Akurat ja mieszkam w domu, więc na tarasie mam rozwieszony taki standardowy sznurek do bielizny i ta opcja bardzo dobrze zdaje egzamin 🙂

Rekomendowane
7 patentów na szybkie i przyjemne sprzątanie domu
7 patentów na szybkie i przyjemne sprzątanie domu
Zastanawiasz się, jak sprzątać skutecznie i szybko? W takim razie zapoznaj się z naszymi trikami, które ułatwiają sprzątanie.
Znaczenie regularnego czyszczenia dachówek ceramicznych dla żywotności budynku
Znaczenie regularnego czyszczenia dachówek ceramicznych dla żywotności budynku
Dbaj o kondycję estetyki i żywotności Twojego budynku. Przeczytaj nasz artykuł i zrozum, dlaczego regularne czyszczenie dachówki ceramicznej jest tak ważne.
Pozycjonowanie sklepu internetowego – na czym polega i czy warto?
Pozycjonowanie sklepu internetowego – na czym polega i czy warto?
Oferując sprzedaż wysyłkową targetujemy się na użytkowników sieci, dlatego najrozsądniejsze wydaje się prowadzenie marketingu z wykorzystaniem właśnie internetu. Wśród wielu różnych form reklamy znaleźć można również SEO, które pozwala na komunikację z użytkownikiem o precyzyjnych potrzebach dostosowanych właśnie do oferty sklepu internetowego.
Ostatnie wpisy