Polecamy
Jakich produktów używać do mycia drewnianych powierzchni?
Sprzątanie

Jakich produktów używać do mycia drewnianych powierzchni?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Często nie zwracamy uwagi na to, jakim środkiem myjemy daną powierzchnię. To duży błąd, gdyż używany detergent ma wpływ na to, jak długo przestrzeń zostanie zachowana w nienagannym stanie. Szczególnie tyczy się to drewna, które wymaga specjalnego traktowania podczas sprzątania.

Jak czyścić drewniane podłogi?

Czysta i zadbana podłoga sprawia, że każde pomieszczenie prezentuje się świeżo i schludnie. Szczególnie tyczy się to drewnianych parkietów, które mają tendencję do matowienia. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja sprawia, że jesteśmy w stanie zachować nieskazitelny wygląd na długo.

Pamiętaj, by co najmniej raz w tygodniu odkurzać drewnianą podłogę z kurzu, pyłu i innych zabrudzeń. Dzięki temu zachowasz oryginalną teksturę tworzywa. Jeżeli potrzebujesz umyć podłogę, używaj w tym celu mopa zwilżonego ciepłą wodą.

Raz w miesiącu używaj środka czyszczącego do drewnianych podłóg. Pozwoli to na zachowanie oryginalnego połysku na dłużej. Hurtownia chemii gospodarczej oferuje specjalne środki przeznaczone do pielęgnacji parkietu. Są to m.in mleczka oraz płyny, dzięki którym drewniana podłoga będzie czysta i lśniąca. Nie należy używać detergentów, które nie są przeznaczone do tworzywa, z którego wykonany jest parkiet. Po umyciu dobrze jest przetrzeć podłogę czystą ścierką.

Jak czyścić drewniane listwy przypodłogowe?

Regularne czyszczenie drewnianych listew przypodłogowych pozwala na skuteczne uchronienie ich przed zniszczeniem. Pielęgnację należy rozpocząć od ich dokładnego odkurzenia. W ten sposób pozbędziemy się kurzu, pyłu i innych zabrudzeń. Następnie możemy przejść do delikatnego czyszczenia wodą z dodatkiem detergentu. Powinien być on przeznaczony do sprzątania drewnianych powierzchni, gdyż tylko wtedy nie uszkodzimy listew. Można użyć w tym celu miękkiej szmatki, która lepiej rozprowadzi produkt. Na zakończenie wytrzyj umyte listwy do sucha. W ten sposób będą one czyste, a powłoki malarskie nie ulegną uszkodzeniu.

Jak czyścić drewniane meble i poręcze?

Jeżeli ciągle przeszkadzają Ci odciski palców, pozostawiane na drewnianych meblach i poręczach, mamy na to sposób! Staraj się odkurzać powierzchnię w kierunku faktury drewna, by jej nie uszkodzić. Następnie dodaj do wody odrobinę detergentu do czyszczenia drewna, dostępnego np. w hurtowni Roem i wyczyść meble i poręcze za pomocą szmatki. Jeśli powierzchnia jest lakierowana, używaj jedynie delikatnie wilgotnej szmatki. Po umyciu wytrzyj drewno do sucha. Gdy będziesz czyścić meble i poręcze w ten sposób raz w tygodniu, zachowają one swój blask na dłużej.

Jak czyścić drewniane stoły i blaty?

Stoły i blaty robocze szybko się brudzą. Nic w tym dziwnego. Mają częsty kontakt z żywnością. Jednak przy regularnym i odpowiednim sprzątaniu jesteśmy w stanie zachować ich dobry wygląd na dłużej. Klasycznie, należy rozpocząć od usunięcia z nich kurzu, a następnie przetrzeć wilgotną ściereczką z odrobiną detergentu. Po zakończeniu sprzątania wystarczy wytrzeć meble do sucha.

Fot.: Susan Jones/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ubezpieczenie smartfona – gdzie kupić i czy warto?
Ubezpieczenie smartfona – gdzie kupić i czy warto?
Jeżeli zastanawiasz się nad ubezpieczeniem smartfona, teraz masz możliwość wykupić specjalny Smart Pakiet dedykowany dla urządzeń elektronicznych. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.
Jak wybrać dobre łóżko?
Jak wybrać dobre łóżko?
Wybór łóżka to nie taka prosta sprawa, a od dobrej decyzji zależy jakość Twojego snu. Zobacz, jak dobrze wybrać łóżko do sypialni.
Jak efektywnie wykorzystać przysmaki treningowe w szkoleniu twojego psa?
Jak efektywnie wykorzystać przysmaki treningowe w szkoleniu twojego psa?
Poznaj skuteczne metody treningowe dla psów wykorzystujące przysmaki. Dowiedz się, jak odpowiednio używać nagród, aby wychować zdyscyplinowane i szczęśliwe zwierzę.
Ostatnie wpisy