Polecamy
Co pozwoli na zmniejszenie rachunków za prąd?
Organizacja

Co pozwoli na zmniejszenie rachunków za prąd?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dzięki tym metodom możesz zmniejszyć rachunek za prąd. Dowiedz się, jakie sposoby sprawdzą się w każdym gospodarstwie domowym.

W mediach można znaleźć informację, że z powodu kryzysu energetycznego gaz, prąd oraz węgiel podrożały aż o 40% w stosunku do ubiegłego roku. Drastyczny wzrost energii i ogrzewania dają się boleśnie odczuć przy podsumowaniu domowego budżetu. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? 

Lepsza kontrola zużycia energii

Warto odnowić umowę z dotychczasowym dostawcą prądu lub zmienić ją na bardziej atrakcyjną ofertę u innego dostawcy. Dobrym rozwiązaniem w niektórych przypadkach może być także montaż licznika przedpłatowego, który pozwala na większą kontrolę zużycia energii, ponieważ zużyjesz jej dokładnie tyle, ile wykupisz.

Inwestycja w zieloną energię

Warto sprawdzić, czy Twoje gospodarstwo domowe kwalifikuje się do dofinansowania. W zależności od wysokości uzyskiwanego dochodu oraz rodzaju ogrzewania możesz otrzymać dodatek osłonowy nawet do 1440 zł. Obecnie istnieje wiele programów rządowych, które promują bezpieczną i skuteczną energetykę. Warto skorzystać ze świadczeń na wymianę starego pieca węglowego lub skorzystać z ulgi na termomodernizację budynku. Świetnym rozwiązaniem, pozwalającym obniżyć koszty energii, jest również fotowoltaika do domu. Dzięki ekologicznemu źródłu energii odnawialnej możliwe jest generowanie oszczędności, ponieważ panele fotowoltaiczne produkują energię z odnawialnego, niewyczerpalnego źródła, jakim jest słońce. Wytworzona energia może być wykorzystywana do zasilania różnych urządzeń, a także do ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody w gospodarstwach domowych. Warto również zapoznać się z zasadami dotowania rządowych inwestycji i skorzystać z dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Wymiana urządzeń na energooszczędne

Stare urządzenia o niskiej klasie energetycznej zużywają kilka razy więcej prądu niż nowe modele, zwłaszcza te o klasie energetycznej A. Warto wymienić sprzęty, takie jak lodówka czy pralka, żeby zobaczyć różnicę w rachunku za prąd. Dobrze jest również zmienić codzienne nawyki. Warto pamiętać, że większe rachunki może generować pozostawianie urządzeń w trybie czuwania, a także pozostawianie nieużywanych ładowarek i sprzętów podłączonych do kontaktu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Karolina Grabowska

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakich zasad higieny należy przestrzegać w okresie zwiększonej zachorowalności?
Jakich zasad higieny należy przestrzegać w okresie zwiększonej zachorowalności?
Jakich zasad higieny należy przestrzegać w okresie zwiększonej zachorowalności na przeziębienie i grypę?
Jak wybrać łóżko dla nastolatka – praktyczne porady
Jak wybrać łóżko dla nastolatka – praktyczne porady
Poznaj kluczowe aspekty dobra łóżka dla nastolatka, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Praktyczne porady i rekomendacje dla rodziców.
Jak przechowywać biżuterię?
Jak przechowywać biżuterię?
Przechowywanie biżuterii ma ogromny wpływ na jej kondycję. Dowiedz się, jak zrobić to prawidłowo, aby zachwycała swoim blaskiem przez długi czas.
Ostatnie wpisy