Polecamy
Sprzątanie przed świętami — lista prac
Sprzątanie

Sprzątanie przed świętami — lista prac

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przed świętami na pewno zawsze zabierasz się za wielkie porządki. W końcu na te wyjątkowe dni warto, aby dom lśnił czystością. Zobacz, jak łatwo zaplanować sobie te czynności. 

Harmonogram prac przed świętami — co na start? 

Jeśli planujesz wielkie porządki, warto zacząć już w listopadzie od przeglądu niepotrzebnych rzeczy. Generalne sprzątanie zacznij od przejrzenia szuflad, szaf, półek i pozbądź się tego, czego już nie używasz. Gdy już się z tym uporasz, czas na zasadnicze sprzątanie. W pierwszej kolejności zajmij się codziennymi pokojami, później kuchnią oraz łazienką, a na końcu przejdź do przedpokoju.

Pozbądź się kurzu 

Gdy zaczynasz pozbywać się kurzu ze swojego mieszkania, pamiętaj, aby zacząć od góry, aby kurz nie spadał na wcześniej wyczyszczone powierzchnie. Zdejmij zasłony i firanki, odkurz ściany i sufit za pomocą szczotki na długim kiju, na którą nawiniesz suchą szmatkę. Nie zapomnij także o pozbyciu się kurzu z grzejników, a także o wytrzepaniu dywanów. 

Drzwi, okna i podłogi 

Po odkurzaniu przyszedł czas na umycie drzwi i okien. Jednak zrezygnuj z tego, jeśli jest naprawdę zimno, abyś nie złapał przeziębienia. Na samym końcu przyszedł czas na podłogi. Do ich uprzątnięcia doskonale nada się na przykład froterka do podłóg. Warto zająć się tym na tydzień przed świętami. 

Łazienka, a potem kuchnia

Kolejnym etapem świątecznych porządków będzie łazienka. Warto zacząć od umycia glazury i wyczyszczenia fug. W tym celu przygotuj roztwór octu, który doskonale usuwa nie tylko kamień z baterii, ale także osad ze starego mydła. Do fug wybierz zaś roztwór wybielacza albo proszek do pieczenia, dzięki czemu będą one wyglądały jak nowe. Nie zapomnij również o wyczyszczeniu umywalki, wanny, muszli klozetowej i baterii.  Jeśli nie masz czasu na samodzielne sprzątanie, zatrudnij profesjonalną ekipę, której specjalnością jest sprzątanie mieszkań Warszawa to miasto, w którym znajdziesz wiele takich firm. Możesz także skorzystać z aplikacji do zamawiania sprzątania, którą znajdziesz na stronie https://stepapp.pl/

Ekologiczne świąteczne porządki 

Zarówno podczas codziennego sprzątania, jak i tego przedświątecznego warto korzystać z ekologicznych sposobów. W większości możesz wykonać takie środki samodzielnie w domu, ponieważ powstają one na bazie octu lub sody oczyszczonej, a także olejków eterycznych. Nie używając chemii, zadbasz ponadto o swoją odporność.

Fot.: Towfiqu barbhuiya/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kredyt dla singla – co musisz wiedzieć?
Kredyt dla singla – co musisz wiedzieć?
Marzenie związane z zakupem własnego mieszkania jest dla singla możliwe do zrealizowania. Warto jednak przed złożeniem wniosku o kredyt odpowiednio się przygotować i rozeznać.
Jak wybrać idealny komplet naczyń dla Twojego domu? Przewodnik po zestawach obiadowych
Jak wybrać idealny komplet naczyń dla Twojego domu? Przewodnik po zestawach obiadowych
Spoznaj sekrety wybierania idealnego kompletu naczyń. Przewodnik, który pomoże Ci wybrać zestaw obiadowy, który najlepiej pasuje do Twojego domu i stylu życia.
Jak samodzielnie zrobić zaproszenia na urodziny?
Jak samodzielnie zrobić zaproszenia na urodziny?
Samodzielne wykonanie zaproszeń jest bardzo miłym akcentem dla gości. Przeczytaj najlepsze propozycje zaproszeń DIY.
Ostatnie wpisy