Polecamy
Proszek do prania czy kapsułki – co wybrać?
Sprzątanie

Proszek do prania czy kapsułki – co wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pranie to z pozoru prosta czynność, ale warto przyjrzeć się jej bliżej, aby dbać o kondycję naszych ubrań. Do wyboru na rynku są między innymi proszki do prania i kapsułki. To najpopularniejsze środki piorące. Co z nich jest najlepsze? Co wybrać? Podpowiadamy!

Proszek do prania – tradycyjny środek piorący

Proszki do prania są najbardziej popularne i stale udoskonalane przez producentów, aby były skuteczniejsze. Na rynku można znaleźć tańsze lub droższe opcje, zarówno do ubrań białych, jak i kolorowych. Proszek do prania jest na pewno skuteczny i sprawdzi się do wielu tkanin. Doskonale radzi sobie z plamami nawet w krótkim cyklu prania.

Wśród wad stosowania proszków do prania może być trudność z rozpuszczaniem się w wodzie. Grudki często zalegają w podajniku, a także w ubraniach. Trzeba też pamiętać o odpowiednim odmierzaniu proszku do prania, aby używać odpowiednią ilość.

Zalety i wady kapsułek do prania

Kapsułki piorące stały się ostatnio bardzo popularne. Na pewno są łatwe w użyciu, wystarczy wrzucić je do bębna, bez odmierzania konkretnej ilości proszku. Może jednak zdarzyć się tak, że folia, w której jest środek piorący, nie do końca się rozpuści. Producenci jednak pracują nad nowoczesnymi patentami, aby takie zdarzenia działy się jak najrzadziej. Kapsułki do prania są zatem komfortowe w użytkowaniu i skuteczne. Ze względu na to, że wrzuca się je bezpośrednio do bębna, pozostałości nie zalegają w podajniku.

Warto jednak zastanowić się nad ich ceną – czy stosowanie tego rozwiązania będzie opłacalne? Szczególnie widać to w przypadku małej liczby ubrań, gdzie można zużyć po prostu mniej proszku do prania. W przypadku kapsułek, nie ma takiej możliwości.

Na rynku znajdziesz kapsułki do prania do białych ubrań, kolorowych, a także specjalne środki z płynem zmiękczającym albo odplamiaczem. To duża oszczędność na kolejnych preparatach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić mały balkon? Ciekawe pomysły i inspiracje
Jak urządzić mały balkon? Ciekawe pomysły i inspiracje
Sprawdź, jakie rozwiązania idealnie sprawdzą się na małym metrażu!
Wypożyczalnia pompy do wody – najważniejsze zalety wynajmu
Wypożyczalnia pompy do wody – najważniejsze zalety wynajmu
Wynajem pomp jest wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniem, które oferuje wiele zalet dla użytkowników.
Poradnik dla zapominalskich: jak utrzymać porządek w domu dzięki efektywnemu systemowi przechowywania rzeczy
Poradnik dla zapominalskich: jak utrzymać porządek w domu dzięki efektywnemu systemowi przechowywania rzeczy
Poszukujesz prostej metody na utrzymanie porządku w domu mimo zapominalstwa? Odkryj sprawdzone strategie i efektywne systemy przechowywania, które pomogą Ci utrzymać ład w każdym pomieszczeniu.
Ostatnie wpisy