Polecamy
Proszek do prania czy kapsułki – co wybrać?
Sprzątanie

Proszek do prania czy kapsułki – co wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pranie to z pozoru prosta czynność, ale warto przyjrzeć się jej bliżej, aby dbać o kondycję naszych ubrań. Do wyboru na rynku są między innymi proszki do prania i kapsułki. To najpopularniejsze środki piorące. Co z nich jest najlepsze? Co wybrać? Podpowiadamy!

Proszek do prania – tradycyjny środek piorący

Proszki do prania są najbardziej popularne i stale udoskonalane przez producentów, aby były skuteczniejsze. Na rynku można znaleźć tańsze lub droższe opcje, zarówno do ubrań białych, jak i kolorowych. Proszek do prania jest na pewno skuteczny i sprawdzi się do wielu tkanin. Doskonale radzi sobie z plamami nawet w krótkim cyklu prania.

Wśród wad stosowania proszków do prania może być trudność z rozpuszczaniem się w wodzie. Grudki często zalegają w podajniku, a także w ubraniach. Trzeba też pamiętać o odpowiednim odmierzaniu proszku do prania, aby używać odpowiednią ilość.

Zalety i wady kapsułek do prania

Kapsułki piorące stały się ostatnio bardzo popularne. Na pewno są łatwe w użyciu, wystarczy wrzucić je do bębna, bez odmierzania konkretnej ilości proszku. Może jednak zdarzyć się tak, że folia, w której jest środek piorący, nie do końca się rozpuści. Producenci jednak pracują nad nowoczesnymi patentami, aby takie zdarzenia działy się jak najrzadziej. Kapsułki do prania są zatem komfortowe w użytkowaniu i skuteczne. Ze względu na to, że wrzuca się je bezpośrednio do bębna, pozostałości nie zalegają w podajniku.

Warto jednak zastanowić się nad ich ceną – czy stosowanie tego rozwiązania będzie opłacalne? Szczególnie widać to w przypadku małej liczby ubrań, gdzie można zużyć po prostu mniej proszku do prania. W przypadku kapsułek, nie ma takiej możliwości.

Na rynku znajdziesz kapsułki do prania do białych ubrań, kolorowych, a także specjalne środki z płynem zmiękczającym albo odplamiaczem. To duża oszczędność na kolejnych preparatach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny grzejnik konwektorowy?
Jak wybrać idealny grzejnik konwektorowy?
Wybór grzejnika konwektorowego może być trudny. Nasz artykuł pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru, zwracając uwagę na takie aspekty jak wydajność, wielkość czy styl.
Mycie okien krok po kroku
Mycie okien krok po kroku
Chcesz porządnie umyć okna w swoim domu? Przeczytaj, jak to zrobić w 8 krokach.
Jak czerpać radość z bycia singlem?
Jak czerpać radość z bycia singlem?
Jakie są zalety bycia singlem? Czy można czerpać z tego radość? Oczywiście, że tak!
Ostatnie wpisy