Polecamy
Jak przechowywać zabawki dla psa?
Organizacja

Jak przechowywać zabawki dla psa?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Właściciele czworonogów dobrze wiedzą, ile miejsca potrafią zajmować zabawki. Psy często roznoszą je po całym domu. Najlepiej zadbać o to, by były w jednym i łatwo dostępnym miejscu. Jakim? Tego dowiesz się z poniższego artykułu. Zachęcamy do lektury!

Zabawki – czy psy powinny mieć do nich stały dostęp?

Pies ma mieć nie tylko swoje legowisko i miskę z karmą oraz wodą, ale także różnego rodzaju zabawki. To właśnie dzięki nim rozładowuje on nadmiar energii, odpręży się, zbuduje więź ze swoim właścicielem, a także socjalizuje się i uczy określonych zachowań. 

Każdy psiak ma zwykle mnóstwo zabawek, choć z pewnością upatrzy tę jedną, idealną dla siebie – piłkę, gryzak, linkę, pluszak czy matę węchową. To jednak nie oznacza, że powinien on zawsze mieć je wszystkie w zasięgu ręki (czy może raczej łapy). Absolutnie nie. Jeśli zabawki będą stale dostępne, na widoku, wówczas może okazać się, że psu trudno będzie odróżnić jego rzeczy od ludzkich. W związku z tym może nie widzieć nic złego w zabawie naszymi kapciami czy kocem.

To jeszcze nie wszystko, gdyż bawiąc się cały czas tym samym, pupil może się po prostu znudzić. Taka monotonia nie będzie mu służyć i tym bardziej może rozglądać się za nowymi bodźcami.

Przechowywanie zabawek dla psa – co musisz na ten temat wiedzieć?

Jak wynika z powyższego, naszą rolą – jako właścicieli – jest zadbanie o psa, o jego aktywność i oczywiście o jego zabawki. Chodzi tutaj nie tylko kupowanie kolejnych akcesoriów, ale przede wszystkim o właściwe ich przechowywanie.

Jeśli umieścimy zabawki w jednym miejscu i będziemy wyjmować je o określonych porach, wówczas pies będzie czuł się pewniej i bezpieczniej, jak również będzie w stanie zorientować się, kiedy jest czas na odpoczynek, a kiedy jest czas na zabawę. Pamiętajmy przy tym, by zostawić mu jedną zabawkę, najlepiej w stylu gryzaka, która pozwoli mu radzić sobie z emocjami.

Kosze, worki i nie tylko, czyli kilka sposobów na przechowywanie psich zabawek

Zabawki można trzymać w różnych pojemnikach, pudełkach albo też koszach i workach do tego przystosowanych. Można mieć jeden większy albo kilka mniejszych, w których nie tylko bez problemu pogrupujemy zabawki psiaka, ale również jego kosmetyki i przybory do pielęgnacji czy akcesoria używane podczas spaceru.

Na szczęście wybór organizerów jest naprawdę duży, więc nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem właściwego. Możemy zdecydować się na lniany, bawełniany, drewniany czy jeszcze inny model –  jednolity, stonowany, wyrazisty, gładki bądź we wzory. Jeśli natomiast nie chcemy kupować żadnego z nich, to nic nie stoi na przeszkodzie, by na zabawki dla psa przeznaczyć jedną ze swoich szafek lub szuflad.

A Ty, jak przechowujesz zabawki swojego czworonożnego przyjaciela?

zdj. główne: Mathew Coulton/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne wyposażenie dla twojej łazienki – przewodnik krok po kroku
Jak wybrać idealne wyposażenie dla twojej łazienki – przewodnik krok po kroku
Zdobądź wiedzę na temat doboru idealnego wyposażenia łazienkowego, dzięki praktycznemu przewodnikowi. Odkryj, jak dobrze zaplanować każdy szczegół - od umywalki, poprzez kabinę prysznicową, aż do płytek.
Gdzie samemu pojechać na weekend?
Gdzie samemu pojechać na weekend?
Od dłuższego czasu zastanawiasz się, gdzie wybrać się samemu na weekend? Sprawdź nasze propozycje i biegnij pakować walizki!
Jak pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z mieszkania?
Jak pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z mieszkania?
Nadmiar niepotrzebnych przedmiotów w mieszkaniu może przytłaczać. Przeczytaj nasze porady, co zrobić ze zbędnymi rzeczami i zaplanuj generalne porządki.
Ostatnie wpisy