Polecamy
Xbox Game Pass Ultimate – czy warto?
Inspiracje

Xbox Game Pass Ultimate – czy warto?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Premiera nowego Xboxa pod koniec ubiegłego roku spowodowała wielkie zainteresowanie nowym produktem Microsoft. Kłopoty z dostępnością konsoli spowodowały, że jeszcze więcej osób zapragnęła mieć ją na własność. A jak konsola to i Xbox Game Pass Ultimate, który umożliwia korzystanie z całej gamy ciekawych tytułów gier. 

Xbox Game Pass Ultimate: co to takiego?

Xbox, zaraz obok PlayStation, jest najpopularniejszą konsolą do gier dostępną na rynku. Pod koniec ubiegłego roku oba urządzenia miały premierę swoich nowych odsłon. Bez wątpienia nowy Xbox wypada znacznie korzystniej. Produkt Microsoftu jest w pełni przemyślany i dopracowany, nawet pod względem możliwości subskrypcji dostępu do gier. W ostatnich latach popularność zyskuje możliwość wykupu dostępu do biblioteki e-booków, czy audiobooków. 

Xbox Game Pass Ultimate to usługa abonamentowa, dzięki której gracze mogą uzyskać stały dostęp do biblioteki gier liczącej sobie około 100 pozycji. Co ważne, zbiory te są na bieżąco aktualizowane i wzbogacane o nowe tytuły. Dzięki temu za stosunkowo niską cenę można uzyskać dostęp do tytułów, których zakup na własność często wymaga nakładu rzędu kilkuset złotych. 

Xbox Game Pass Ultimate: co mogą zyskać abonenci?

Subskrybenci decydujący się na wykupienie abonamentu Microsoft zyskują przede wszystkim dostęp do wielu tytułów popularnych gier i mają gwarancję, że będzie się on stale powiększał. Minusem jest bez wątpienia fakt, że dostęp jest zapewniony tak długo, jak długo opłacamy abonament – rezygnacja z subskrypcji skutkuje natychmiastową utratą dostępu, zarówno do tytułów, z których dotąd skorzystaliśmy, jak i z pozostałych. 

Co jeszcze zyskujemy?

Korzyści płynące z korzystania z Xbox Game Pass Ultimate nie kończą się jednak na możliwości korzystania z szerokiej gamy gier. Microsoft swoim subskrybentom oferuje także wiele innych bonusów, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Można wśród nich znaleźć korzystne zniżki do Microsoft Store, możliwość gry w chmurze czy Xbox Live Gold, który jest niezbędny do grania w sieci na konsolach. 

>> Zobacz też: Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora?

Na jakich urządzeniach można korzystać z Xbox Game Pass Ultimate?

Biblioteka gier udostępniona w ramach usługi Xbox Game Pass Ultimate dostępna jest dla użytkowników konsoli Xbox One i Xbox Series, ale także dla graczy preferujących rozgrywki z użyciem komputera wyposażonego w system operacyjny Microsoft. 

Korzystać z zasobów można także na urządzeniach mobilnych wyposażonych w system Android. W ich wypadku konieczna jest jednak dodatkowa usługa, jaką jest zawarta w Xbox Game Pass Ultimate xCloud. Chodzi w niej o to, że gry nie są pobierane bezpośrednio na smartfon lub tablet tylko strumieniowane w chmurze, co ułatwia korzystanie z nich na tego rodzaju urządzeniach. 

Xbox Game Pass Ultimate: jaki jest koszt usługi?

Koszt usługi Xbox Game Pass Ultimate wynosi 54,99 zł miesięcznie. Jest to intratna propozycja, biorąc pod uwagę, że gry na konsole kosztują 200-400 zł, a ich kolekcjonerskie edycje nawet 800 złotych! Za taką kwotę można uzyskać na ponad rok dostęp do biblioteki Microsoftu. Co więcej, dla nowych klientów przewidziana jest wyjątkowa promocja – pierwsze trzy miesiące subskrypcji za 4 złote. Jest to jednak oferta limitowana, dlatego warto trzymać rękę na pulsie. 

Czy warto inwestować w Xbox Game Pass Ultimate? 

Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jak bardzo zapalonym graczem jesteś i jak wiele środków miesięcznie inwestujesz w zakup nowych tytułów. Im więcej czasu spędzamy z konsolą lub komputerem, a w miesiącu potrafimy nabyć co najmniej 2 gry (w przypadku droższych tytułów wystarczy 1), tym więcej przemawia za skorzystaniem z odpłatnej subskrypcji, która jest rozwiązaniem znacznie bardziej ekonomicznym. Jeśli jednak na granie poświęcamy niewiele czasu w tygodniu, a przy tym najchętniej sięgamy po stare, dobrze znane nam tytuły, to subskrypcja nie będzie raczej dobrym wyborem, gdyż nie zdołamy w pełni wykorzystać jej możliwości. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Renowacja mebli: jak to zrobić?
Renowacja mebli: jak to zrobić?
Odnawianie starych mebli to temat, który pojawia się w kontekście stylu życia zero waste, ale nie tylko minimaliści powinni o tym pomyśleć.
Oszczędzanie pieniędzy dla singla – krok po kroku
Oszczędzanie pieniędzy dla singla – krok po kroku
Wciąż wydajesz zbyt dużo pieniędzy i zastanawiasz się, jak to zmienić? Istnieją proste sposoby na to, żeby poprawić swoją sytuację finansową na co dzień. Poznaj je i podreperuj nieco domowy budżet.
Kijek do selfie i statyw w jednym – jak wybrać?
Kijek do selfie i statyw w jednym – jak wybrać?
Jednym z dodatków, który znacznie ułatwia wykonywanie zdjęć „z ręki” jest selfie stick. Ten niepozorny gadżet robi furorę na wszystkich wyprawach i nic w tym dziwnego – to po prostu praktyczne akcesorium, które pozwala w jeszcze bardziej efektowny sposób uwiecznić swoje wspomnienia. Tylko jak go wybrać, by być zadowolonym?
Ostatnie wpisy