Polecamy
Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora?
Organizacja

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Słuchawki bezprzewodowe cieszą się coraz większą popularnością. Ich największą zaletą jest wygoda – także wtedy, gdy chcemy ich użyć przy oglądaniu telewizora. Jak połączyć ze sobą oba urządzenia? Na co uważać?

Słuchawki bezprzewodowe do telewizora – zalety i wady rozwiązania

Wybór słuchawek bezprzewodowych posiada oczywiście liczne zalety, którym trudno jest zaprzeczyć. Przede wszystkim takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i funkcjonalne, bo nie ogranicza naszych ruchów. Cechę taką docenimy podczas uprawiania sportu – właśnie tutaj chyba tkwi geneza tego typu urządzeń – ale przydadzą się też w domu, podczas oglądania telewizji. 

Jakie są podstawowe wady słuchawek bezprzewodowych? Najczęściej są oczywiście droższe, niż tradycyjne urządzenia w swojej klasie. Trzeba je także ładować. Warto podkreślić, że szybkość ładowania i pojemność baterii są bardzo ważnymi charakterystykami słuchawek, które trzeba brać pod uwagę przy zakupie.

Dlaczego warto kupić model, którego używać będziemy przed telewizorem? 

Przede wszystkim jest to bardzo duża wygoda. Możemy korzystać z telewizora bez najmniejszych ograniczeń nawet wtedy, gdy inni domownicy już śpią lub rozmawiają w drugim kącie salonu. Oczywiście doznania będą tym lepsze, im wyższej jakości model słuchawek wybierzemy. Takiego sprzętu możemy też używać do ćwiczeń przed telewizorem lub podczas gry na konsoli.

Jakie rodzaje słuchawek bezprzewodowych do telewizora możemy wybrać?

Podstawowym i najczęściej spotykanym rozwiązaniem są słuchawki Bluetooth. Możliwość połączenia się przy ich pomocy otrzymamy tylko wtedy, gdy zarówno słuchawki, jak i telewizor posiadają stosowny moduł. Można także wykorzystać połączenie Wi-Fi, które daje znacznie lepszą jakość dźwięku. Ostatnią alternatywą jest połączenie radiowe, które jednak bywa podatne na zakłócenia. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu?

Przede wszystkim liczą się:

 • rodzaj połączenia z telewizorem,
 • kompatybilność,
 • zasięg działania bez zakłóceń,
 • czas ładowania baterii i ich pojemność,
 • jakość i estetyka wykonania,
 • jakość dźwięku i brak zakłóceń,
 • kształt i rozmiar,
 • dodatkowe funkcje,
 • wygoda użytkowania w dłuższym okresie czasu,
 • cena.

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora?

Modele podłączamy do telewizora zawsze w zgodzie z zapisami instrukcji dołączonej do sprzętu. Wiele zależy oczywiście od typu połączenia. 

>> Zobacz: Ile kosztuje utrzymanie samochodu?

Jak podłączyć słuchawki Bluetooth?

Ten rodzaj połączenia wykonamy najprościej wtedy, gdy nasz telewizor posiada wbudowany transmiter Bluetooth. Odbiorniki Smart TV zwykle pozwalają na bardzo łatwe i intuicyjne parowanie tego rodzaju sprzętów. Jak tego dokonać?

 1. Włączamy tryb parowania w menu słuchawek (niekiedy wystarczy jedynie je uruchomić).
 2. Z menu telewizora wybieramy dostępny sprzęt.
 3. Telewizor zapisuje słuchawki na liście dostępnych urządzeń.
 4. Połączenie tworzy się automatycznie.

Większa ilość problemów może nas czekać przy parowaniu starszego sprzętu, gdy pochodzi on od różnych producentów. Wtedy może się okazać konieczna wizyta w serwisie, gdzie specjalista odpowiednio połączy nasze urządzenia.

W sytuacji, gdy telewizor nie posiada wbudowanego transmitera Bluetooth, można się posłużyć zakupem urządzenia zewnętrznego. Warto wybierać najbardziej uniwersalne spośród takich transmiterów, żeby przy zmianie słuchawek nie musieć zmieniać także urządzenia Bluetooth.

Jak połączyć słuchawki radiowe?

Bezprzewodowe połączenie słuchawek radiowych do telewizora to kolejna z opcji, które mogą nam dać dużą wygodę w korzystaniu z odbiornika. To prosty wybór wtedy, gdy telewizor posiadany przez nas nie jest w stanie obsłużyć nowszych technologii. Za wysoką kompatybilność płaci się jednak w takim wypadku częstymi zakłóceniami i problemami technicznymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
4 rodzaje garnków, które warto mieć w domu!
4 rodzaje garnków, które warto mieć w domu!
Zobacz, jakich garnków nie powinno zabraknąć w twojej kuchni. Oto 4 rodzaje, które warto mieć w domu.
Jak usunąć plamę ze smaru?
Jak usunąć plamę ze smaru?
Nieopatrznie ubrudziłeś smarem swoją ulubione spodnie? Sprawdź, co możesz z tym zrobić i jak usunąć plamę!
Jak odnowić meble kuchenne – warto sięgać po sprawdzone rozwiązania
Jak odnowić meble kuchenne – warto sięgać po sprawdzone rozwiązania
W obecnych czasach wysokiej jakości farby do mebli, z których korzystamy w kuchni, znajdziemy za pośrednictwem Internetu - wystarczy tylko dobrze ich poszukać.
Ostatnie wpisy