Polecamy
Sprawna organizacja przeprowadzki – o czym pamiętać?
Organizacja

Sprawna organizacja przeprowadzki – o czym pamiętać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pakowanie wszystkich swoich rzeczy do pudeł, toreb i nie tylko może być przytłaczające. Ułatw sobie to trochę, ograniczając bałagan tak bardzo, jak to możliwe. Przed zapakowaniem pojedynczego pudełka zrób porządek z nieużywanymi lub niepotrzebnymi przedmiotami. Będziesz mieć mniej do pakowania i rozpakowania.

Spakuj się z jak największym wyprzedzeniem

Idealnie byłoby, gdybyś wiedział o przeprowadzce (nawet jeśli nie jesteś pewien ostatecznego celu podróży) z tygodniowym lub nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Zacznij od spakowania przedmiotów poza sezonem i przedmiotów, których nie przegapisz. Jeśli przeprowadzasz się latem, możesz spakować zimowe płaszcze z wyprzedzeniem – i prawdopodobnie książki i inne sporadyczne przedmioty. Kiedy nadejdzie czas na przeprowadzkę, wiele przedmiotów będzie już gotowych, dzięki czemu będziesz mniej się stresować.

Zarezerwuj wcześniej

Jeśli wynajmujesz usługi przeprowadzkowe, wynajmujesz materiały eksploatacyjne lub zatrudniasz specjalistów, takich jak malarze lub sprzątacze do pracy przy domu, zarezerwuj to wcześniej. Czekanie może oznaczać zapłacenie wyższej ceny lub brak możliwości zdobycia ciężarówki lub w ogóle usługi przeprowadzki, szczególnie w szczycie sezonu przeprowadzkowego. Jeśli szukasz firmy, oferującej usługi przeprowadzki Poznań będzie miejscem, w którym znajdziesz satysfakcjonujące oferty.

Pomyśl o mediach do nowego miejsca

Po ustaleniu terminów skontaktuj się z dostawcami mediów, aby zaplanować wszystkie usługi w nowym domu. Nie chcesz tam przyjeżdżać, zmęczony przeprowadzką, tylko po to, aby przekonać się, że prąd, woda lub ciepło są wyłączone. Zaplanuj to z wyprzedzeniem i przechowuj wszystkie umowy w jednym miejscu. Jednocześnie poproś o zatrzymanie usług na datę wyprowadzki w obecnym domu.

Miej najważniejsze rzeczy przy sobie

W noc poprzedzającą przeprowadzkę wrzuć codzienne rzeczy – ubranie na zmianę, szczoteczkę do zębów, niezbędne pluszaki lub zabawki dla dzieci, lekarstwa, dokumenty itp. – do walizki lub torby, którą będziesz mieć przy sobie w samochodzie czy w innym środku transportu. 

Zainwestuj w sprzęt

Na kilka dni przed przeprowadzką zaopatrz się w odpowiednie zapasy. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest bieganie do sklepu, gdy pakujesz pudła lub upewniasz się, że wszystko jest już poza domem. Zaopatrz się w odpowiednie nożyczki, folie, kartony i inne rzeczy, które będą niezbędne w czasie pakowania. Sprawdzony producent folii stretch zapewni dobry materiał do zabezpieczenia pakunków.

W przypadku większych ruchomych urządzeń rozważ możliwość wypożyczenia narzędzi od firmy przeprowadzkowej. (Jeśli wynajmujesz firmę przeprowadzkową, prawdopodobnie będzie ona miała własną). Jeśli przeprowadzasz się bardzo często, lepiej będzie kupić te narzędzia. Kupując, wynajmując lub pożyczając, upewnij się, że masz do dyspozycji wózek meblowy, podkładki lub pokrowce na meble oraz pasy lub linę do mocowania podczas przeprowadzki. Nawet większe gabaryty powinny być odpowiednio zabezpieczone, dlatego dobrym zakupem będzie też taśma pakowa.

Użyj pudełek o odpowiednim rozmiarze

Kiedy pakujesz książki, pakuj je lub inne ciężkie przedmioty w małe pudełka; lekkie przedmioty, takie jak pościel i poduszki, można zapakować w większe. (Duże pudła wypełnione ciężkimi przedmiotami to częsta sól w oku profesjonalnych firm przeprowadzkowych. Nie tylko utrudniają one pracę, ale także zwiększają szansę na uszkodzenia.

Zachowaj szczególną ostrożność w przypadku naczyń

Pakowanie kuchni obejmuje wiele różnych rodzajów przedmiotów. Należy przy tym wiedzieć, jak odpowiednio spakować szkło: ułóż papier do pakowania wokół każdego naczynia, a następnie zawiń paczki po pięć lub sześć razem z większą ilością papieru. Pakuj naczynia na bokach, nigdy płasko.  Użyj dużej ilości papieru jako wyściółki powyżej i poniżej. Kubki i miski można zapakować “jedno w drugie” z papierem pomiędzy nimi, a po trzy lub cztery zawinąć w wiązkę. Zapakuj je wszystkie w pudełka na naczynia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Porady na temat utrzymania porządku w garażu i narzędziowni
Porady na temat utrzymania porządku w garażu i narzędziowni
Zdobądź cenne wskazówki, jak skutecznie zorganizować swoją przestrzeń garażową i narzędziową, by przyspieszyć codzienne zadania, zwiększyć bezpieczeństwo i poprawić wygląd pomieszczeń.
Czym kierować się podczas wyboru wypożyczalni sprzętu budowlanego?
Czym kierować się podczas wyboru wypożyczalni sprzętu budowlanego?
Z wypożyczalni sprzętu budowlanego korzysta coraz więcej ludzi. To popularne rozwiązanie nie tylko dla firm budowlanych, ale też dla prywatnych inwestorów chcących wykonać prace remontowe bądź budowlane.
Mieszkanie samemu – koszty i praktyczne porady
Mieszkanie samemu – koszty i praktyczne porady
Wyliczamy koszty życia i wynajmu mieszkania lub pokoju przez singla.
Ostatnie wpisy