Polecamy
Jak przestać jeść słodycze?
Gotowanie

Jak przestać jeść słodycze?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czujesz, że przesadzasz ze słodkościami i chciałabyś je odstawić? Wiemy, że nie jest to takie proste, ale da się to zrobić. Poznaj sprawdzone sposoby, które pomogą Ci w walce o zdrowszą dietę.

Uzależnienie od słodyczy – nałóg jak każdy inny!

Nawet jeżeli ciągłe podjadanie słodyczy wydaje się zupełnie niewinne, to nie do końca tak jest. Warto pamiętać, że cienka granica dzieli nas od zjedzenia czegoś okazjonalnie a kompulsywnego objadania się cukierkami czy czekoladą. Niezdrowy związek ze słodyczami to oczywiście także główna przeszkoda w odchudzaniu. Jeżeli chcesz zrzucić kilka kilogramów, to na pewno podjadanie słodyczy Ci w tym nie pomoże. Jak więc przestać je jeść? Podpowiadamy!

Zamiast rezygnować, ogranicz

Na samym początku warto jest uświadomić sobie, że radykalne odrzucenie słodyczy nie jest dobrym pomysłem. Zwykle kończy się to po prostu tym, że w końcu rzucimy się na słodkości. U większości osób podejście typu wszystko albo nic po prostu nie ma racji bytu. Nie bez powodu więc specjaliści do spraw żywienia podkreślają, że znacznie lepiej jest po prostu ograniczyć spożywanie słodyczy. Mogą mieć one miejsce w jadłospisie, byle było to przemyślane i w małych ilościach. Takie podejście sprawi, że odtąd będziesz jeść słodkości tylko wtedy, gdy naprawdę będziesz mieć na nie ochotę.

Przestań je kupować

Jeżeli masz w domu półkę ze słodyczami, to szansa na to, że zawsze będziesz się powstrzymywać jest naprawdę niewielka. Ulubiona czekolada czy ciastka kuszą! Dlatego najrozsądniej będzie po prostu przestać je kupować. Musisz wyrobić w sobie nawyk… omijania półek ze słodyczami szerokim łukiem. Zapewniamy, że, jeśli nie będziesz mieć słodyczy w domu, znacznie rzadziej po nie sięgniesz. Bo i jak? Trudno jest specjalnie wybrać się do sklepu po batonika. Znacznie łatwiej, gdy masz go na wyciągnięcie ręki. Zadbaj więc o to, aby tak nie było.

Zaplanuj swoje menu

Kluczem do znacznie zdrowszego odżywiania jest po prostu planowanie posiłków. Większość osób, które starają się żyć zdrowo, ma dokładnie zaplanowane, co będą jeść danego dnia. Zdecydowanie polecamy taki sposób postępowania, bo dzięki temu ograniczysz podjadanie. Co ważne, nie jest tak, że w Twoim menu nie może znaleźć się miejsce dla słodyczy. Może, ale w niewielkiej ilości. Ma to swoje plusy – jedzenie Twojego ulubionego batonika do kawy będzie przypominało prawdziwą celebrację!

A może alternatywa?

Idealną opcją jest wykształcenie w sobie nawyku sięgania po zdrowszą alternatywę, czyli coś równie słodkiego. Mamy tu na myśli chociażby owoce, daktyle czy domowe, zdrowe wypieki. Warto też pamiętać o tym, że przygotowane w domu ciasto – nawet jeżeli nie takie z kategorii fit – zwykle stanowi lepszą alternatywę. Powód jest prosty – wiesz, co jesz. Nie można tego powiedzieć o wielu wypiekach z osiedlowej piekarni. W skład każdego batonika też pewnie nie wnikasz, a nawet jeśli, to często machasz na niego ręką, bo pokusa jest znacznie silniejsza.

Zdj. główne: Denny Müller/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić wynajmowane mieszkanie?
Jak urządzić wynajmowane mieszkanie?
Wynajmujesz mieszkanie? Przeczytaj, jak możesz je ciekawie urządzić za małe pieniądze.
4 miejsca w Polsce, o których nie wiedziałeś
4 miejsca w Polsce, o których nie wiedziałeś
Z dala od popularnych atrakcji kryją się te mniej znane i niezwykle interesujące. Przedstawiamy propozycję naszych 4 miejsc, które warto odwiedzić!
Na czym polega lutowanie?
Na czym polega lutowanie?
Jak naprawić przeciekającą rurę lub złamany kabel od ładowarki? Dowiedz się, na czym polega lutowanie i jakie ma zastosowania!
Ostatnie wpisy