Polecamy
Zasady pakowania przesyłek
Organizacja

Zasady pakowania przesyłek

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sposób zapakowania paczki ma wpływ na jej bezpieczeństwo w czasie podróży oraz stan, w jakim trafi ona do rąk odbiorcy. Zasady pakowania paczek dokładnie określają sposób, w jaki należy zabezpieczyć przesyłkę na czas jej transportu. Wytyczne te są ściśle respektowane, a kurier ma nawet prawo odmówić przyjęcia źle zapakowanej paczki. W interesie firm kurierskich jest zminimalizowanie ryzyka ewentualnego uszkodzenia przesyłki podczas jej przewozu, dlatego warto wiedzieć, jak prawidłowo zapakować paczkę.   

Rozmiar paczki a jej opakowanie  

Karton lub kopertę należy dobrać do rozmiaru pakowanej przesyłki. Zbyt małe opakowanie nie pozwoli na dołączenie materiałów zabezpieczających przedmioty. Z kolei w za dużym kartonie pakunki nie będą wystarczająco stabilnie ustawione, przez co mogą uszkodzić się obijając się o siebie w transporcie. Do małych, miękkich i elastycznych przedmiotów wybierz koperty lub foliopaki, ponieważ taka zawartość nie potrzebuje usztywnienia ani ochrony przed wstrząsami czy uderzeniami. Z kolei szkło, elektronikę oraz inne delikatne i kruche rzeczy zawsze pakuj w karton, ponieważ będzie on stanowił sztywną warstwę amortyzującą uderzenia. Delikatne przesyłki musi pokrywać także warstwa ochronna, na przykład woreczki powietrzne lub folia bąbelkowa. Działają one bardzo skutecznie, pochłaniając wstrząsy, uderzenia oraz upadki. Takie wypełnienie doskonale stabilizuje też zawartość paczki.   

Gadżety ułatwiające pakowanie paczek   

Hurtowe pakowanie paczek w małym przedsiębiorstwie może być bardzo uciążliwe, jeśli nie posiada się żadnych gadżetów ułatwiających to zadanie. Dyspensery do taśmy klejącej bardzo ułatwiają składanie i zamykanie kartonów, kiedy ma się zajęte ręce. Z takiego podajnika można bez problemu pobrać i oderwać kawałek taśmy jedną dłonią, w przeciwieństwie do zwykłej rolki, którą trzeba obsługiwać dwiema rękami. Dyspenser sprawia, że nie musisz też szukać przyklejonej do rolki końcówki taśmy. Aby karton z przesyłką został przyjęty i przekazany do odbiorcy, musi być dokładnie i szczelnie zamknięty. W przeciwnym wypadku kurier ma prawo odmówić przejęcia paczki do doręczenia.  

Odpowiednie oznaczenie paczki   

W zależności od tego, z usług jakiej firmy kurierskiej korzystasz, paczka będzie musiała być oznaczona w trochę inny sposób. Upewnij się, że oznakowanie paczki jest zgodne z wymogami konkretnej firmy kurierskiej. Jeśli pakujesz paczki hurtowo, ponieważ prowadzisz własny biznes, warto zaopatrzyć się w etykiety samoprzylepne, które możesz wypełniać ręcznie lub drukować na specjalnym urządzeniu. Takie rozwiązanie jest nie tylko najbardziej profesjonalne, lecz także najbardziej trwałe i pewne. Zwykła kartka może zamoknąć i przestać być czytelna, z kolei napisane bezpośrednio na kartonie dane często są mało widoczne. 

Paczki do wysyłki muszą być spakowane w sposób zgodny z ogólnymi wytycznymi bezpieczeństwa oraz wymogami przedstawionymi przez konkretną firmę kurierską. Prawidłowe zapakowanie i zabezpieczenie przesyłki jest gwarancją dostarczenia jej do odbiorcy w dobrym stanie. Dzięki znajomości zasad pakowania paczek możesz znacząco ułatwić sobie życie i realizować wysyłki skutecznie i bez problemów. Więcej szczegółowych informacji na temat wymagań poszczególnych firm znajdziesz na ich oficjalnych stronach internetowych.   

Fot.: Kelli McClintock/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co można przyrządzić na kuchennym grillu?
Co można przyrządzić na kuchennym grillu?
Sezon grillowy dobiegł już końca, ale nie oznacza to wcale, że nie możesz już cieszyć się smakiem ulubionych potraw z grilla. Przedstawiamy kilka pomysłów na proste i ciekawe potrawy, które możesz przygotować na domowym grillu elektrycznym.
Kijek do selfie i statyw w jednym – jak wybrać?
Kijek do selfie i statyw w jednym – jak wybrać?
Jednym z dodatków, który znacznie ułatwia wykonywanie zdjęć „z ręki” jest selfie stick. Ten niepozorny gadżet robi furorę na wszystkich wyprawach i nic w tym dziwnego – to po prostu praktyczne akcesorium, które pozwala w jeszcze bardziej efektowny sposób uwiecznić swoje wspomnienia. Tylko jak go wybrać, by być zadowolonym?
Kino domowe w domu – jak je stworzyć?
Kino domowe w domu – jak je stworzyć?
Kto z nas nie chciałby zawsze oglądać filmów i seriali w jakości kinowej? Jest to możliwe! Dowiedz się, jak możesz zorganizować salę kinową we własnych czterech ścianach.
Ostatnie wpisy