Polecamy
Czy zasłony w domu to must have?
Urządzanie

Czy zasłony w domu to must have?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Okna są w domu ważnym źródłem świeżego powietrza i naturalnego światła. Niestety działają w dwie strony i są też portalem, przez który ciekawscy przechodnie czy sąsiedzi mogą obserwować Twoją codzienność. Takie naruszenie prywatności bardzo obniża komfort życia w domu, dlatego należy zainwestować w jakąś formę przesłony okien? Jakie dostępne opcje są teraz na topie i czy zasłony to na pewno najlepsze wyjście? Przekonaj się!   

Drewniane żaluzje i rolety   

Jeszcze kilkanaście lat temu żaluzje były reliktem, kojarzonym z wystrojem z czasów PRL. Rzeczywiście, powyginane, pokryte białą emalią metalowe blaszki na oknach nie były najbardziej estetycznym sposobem na zasłonięcie okien. Nowoczesne żaluzje wyglądają jednak zupełnie inaczej i nie mają prawie nic wspólnego z tym, co do niedawna można było zobaczyć w szkołach i urzędach. Drewniane, zazwyczaj bambusowe, żaluzje doskonale sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Najlepiej wpasują się w wystrój industrialny oraz minimalistyczny. Taki drewniany akcent sprawia, że pomieszczenie staje się od razu o wiele cieplejsze i bardziej przytulne. To świetna alternatywa dla zasłon i firan w małych, ciasnych przestrzeniach. Żaluzje są regulowane, dzięki czemu mogą przepuszczać nieco światła lub zupełnie je blokować. To wygodna opcja, podobna do rolet dzień – noc.  

Rolety również są opcją oszczędzającą miejsce w domu. Powieszone na oknie rolety wewnętrzne blokują światło nie zabierając przestrzeni użytkowej w mieszkaniu. Nadają pomieszczeniom nowoczesny wygląd i świetnie sprawdzają się, jeśli chcesz zasłonić okna w sposób jak najbardziej neutralny dla wystroju.   

Rolety zewnętrzne   

Jest pewien rodzaj rolet, który nie wyklucza założenia firan i zasłon w pomieszczeniu. Rolety zewnętrzne zupełnie nie ingerują w wystrój domu. Znajdują się na zewnątrz domu, dzięki czemu od środka są niewidoczne. Wewnątrz możesz przy nich założyć właśnie firany do pokoju. Rolety zapewniają całkowitą ciemność w pomieszczeniu i są dodatkowym zabezpieczeniem antywłamaniowym, ponieważ po opuszczeniu i zablokowaniu rolet, dostanie się do domu przez okno jest praktycznie niemożliwe.  

Gdzie powiesić zasłony?   

Najlepszym miejscem, by zawiesić firany i zasłony są salon oraz sypialnia. To tam tkaniny będą najbardziej wartościowym i bezpiecznym dodatkiem do wystroju. Dodatki tekstylne są też świetnym sposobem na to, by ocieplić wnętrze i sprawić, by było bardziej przytulne. Firany do kuchni mogą stworzyć bardzo ciekawy klimat wiejskiego wystroju, jednak nie zawsze można je powiesić. Jeśli kuchenka gazowa lub elektryczna znajduje się pod oknem lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie, unikaj firanek, które mogą być zagrożeniem pożarowym. Jeśli bardzo zależy Ci na firanach, lepszą alternatywą będą zazdrostki, czyli krótkie firanki sięgające tylko do połowy okna.   

Fot.: deconovo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*