Czapka z daszkiem, zwana popularnie bejsbolówką, jest elementem ubioru, o który należy dbać w nieco inny sposób niż o inne części garderoby. Jak więc należy odpowiednio prać czapkę z daszkiem? Podpowiadamy!
W przypadku każdej części garderoby przed praniem należy zapoznać się z metką. Choć widnieją na niej wszystkie podstawowe informacje, to nie zawsze są one dla nas jasne. Co więcej, metka z czasem blaknie, a wiele osób ją odcina. W artykule przygotowaliśmy specjalny poradnik o tym, jak zadbać o pielęgnację czapki z daszkiem, aby nie uległa uszkodzeniu.
W przypadku każdej czapki przyjdzie taki moment, w którym należy ją wyprać. Przyczyn oczywiście może być wiele. Przebarwienia od trawy, tłuste plamy od jedzenia oraz inne zabrudzenia nieuniknienie pojawią się na naszych akcesoriach.
Nawet jeśli szczególnie dbamy o swoją czapkę, musimy pamiętać o tym, że naturalnie się pocimy. Zazwyczaj nosimy czapkę z daszkiem latem, czyli wtedy, kiedy potliwość naszego ciała jest największa. To tworzy naturalne, nieestetyczne przebarwienia i plamy. W związku z tym raz na jakiś czas powinniśmy odpowiednio wyczyścić czapkę.
Ten model okrycia głowy wyróżnia to, że zazwyczaj producent nie podaje szczegółowych informacji o tym, jak go wyprać. Na szczęście nie jest to zbyt trudne – warto jednak trzymać się kilku podstawowych zasad, które prezentujemy poniżej.
Pranie bejsbolówki należy zacząć od przestrzegania kilku zasad:
To najważniejsze reguły, o których warto pamiętać przy praniu.
Szczególnie wyraźnym problemem są tłuste plamy na czapce. Ryzykowne jest używanie proszków i chemicznych detergentów, które lubią zostawiać białe smugi i zacieki na czapce. Specjaliści polecają, aby koncentrować się na używaniu łagodnych płynów zmiękczających.
Jednym z najlepszych rozwiązań jest niezmiennie zwykłe szare mydło, które znakomicie poradzi sobie z tłuszczem, a także jest łatwe do wypłukania. W każdym jednak przypadku koniecznie dokładnie wypłucz czapkę. Jest to kluczowe, aby nie pozostały na niej żadne pozostałości użytych środków, zwłaszcza w części bezpośrednio nakładanej na głowę, ponieważ niewypłukany detergent mógłby podrażniać skórę głowy.
Zdjęcie główne: Tobi/pexels.com