Polecamy
Czym przymocować kabel do ściany? Sprawdzone sposoby!
Majsterkowanie

Czym przymocować kabel do ściany? Sprawdzone sposoby!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przytwierdzenie przewodów. Brzmi prosto, czy raczej powoduje u Ciebie zawrót głowy? Spokojnie, pomożemy Ci przejść przez to bezboleśnie. Zapoznaj się z cennymi wskazówkami i rozwiązaniami.

Nie dzwoń od razu po fachowca. Jesteś w stanie poradzić sobie z tym samodzielnie. Na rynku istnieje wiele akcesoriów przeznaczonych właśnie do tej czynności. Udaj się do najbliższego sklepu budowlano-remontowego i zakup wszystkie niezbędne rzeczy. Co będzie Ci potrzebne? Dowiesz się za chwilę. Nie martw się, nie musisz niszczyć ściany i używać wiertarki. Jest to szczególnie ważne w momencie, gdy np. Twoje obecne lokum jest wynajmowane. Jeśli faktycznie jesteś lokatorem, nie zapomnij podczas wyprowadzki zdemontować wszelkich uchwytów i kabli.

Sposoby przytwierdzania kabli

Płaski kabel

Taki sprzęt doskonale wkomponuje się w ścianę, niczym kameleon. Żyły są rozłożone szeroko w szeregu, a całość przypomina bardziej kolorową taśmę niż przewód. Dostępne w sklepach barwy to najczęściej żółty, niebieski i czerwony. Jeśli te odcienie Ci nie pasują, możesz taką osłonkę pomalować na dowolny kolor. Jest to dodatkowy koszt, lecz efekt Cię zaskoczy. Może będzie tylko odrobinę odznaczał się od ściany. Proponowany kabel wyposażony jest z jednej strony w samoprzylepny klej. Nie zostawia on śladów, ale jest trwały oraz wytrzymały. Dzięki prostej metodzie montażu z konstrukcją poradzi sobie każdy laik.

Kamuflowanie kabla

Zaskoczymy Cię, do tego sposobu nie potrzebujesz niczego oprócz planu i pomysłu. Wykorzystaj dowolne elementy przestrzeni, aby schować niechciane detale. Postaraj się, aby ciągnęły się one wzdłuż ścian, za meblami i sprzętami domowymi. Jeśli niestety nie jest to możliwe, skorzystaj z dywanu lub listew przypodłogowych. W ostateczności kabel możesz poprowadzić wzdłuż sufitu. Nie jest to metoda najbardziej estetyczna, ale bez wątpienia lepsza, niż kable żyjące własnym życiem. Ważne jest, aby przewody były skrupulatnie przytwierdzone i żadna z części nie zwisała nieproszenie. 

Za pomocą czego można przymocować kable do ściany?

Klips z taśmą

Jego zaletami są niewątpliwie rozsądna konstrukcja, kompaktowy rozmiar oraz beznarzędziowy montaż. Ponadto można go stosować zarówno do wyposażania pomieszczenia, jak i już w trakcie jego użytkowania. Przy jego pomocy wszystkie przewody elektryczne i sieciowe będą już zawsze na swoim miejscu. Wystarczy, że płaską stroną przykleisz go do gładkiej powierzchni, takiej jak: ściany, meble, panele czy kafelki. Następnie do klipsa możesz wprowadzić kabel. Szczególnie jest dedykowany dla przewodów o większej średnicy.

Uchwyty kablowe podwójne

Uporządkowane kable to zwiększone bezpieczeństwo i poczucie harmonii. Te specjalne uchwyty wykonane są najczęściej z trwałego i odpornego poliamidu. Podobnie jak poprzednia propozycja są to artykuły trwałe i łatwe w użyciu. Montuje się je w wywierconym otworze lub za pomocą zintegrowanego gwoździa albo kołka. Mogą być stosowane pod i na tynku. Zabezpieczą każdy kabel przed uszkodzeniem. I problem z głowy. 

Kanał elektroinstalacyjny

Służy do rozprowadzania kabli oraz przewodów. Wygodnie umieścisz w nim dowolne okablowanie. Ten produkt nadaje się do wewnętrznych i zewnętrznych mocowań, ponieważ jest odporny na działanie promieni UV oraz wilgoci. Ten artykuł możesz w łatwy sposób zamontować, przykręcając go wkrętami lub śrubami do podłoża.

Rolka na kable

Jeśli już udało Ci się zamontować przewód na ścianie, to często się zdarza, że jest on za długi i leży na podłodze. Z pomocą przychodzi rolka na kable. Dzięki niej całkowicie zapomnisz o splątanych przewodach zbierających kurz. Taki produkt często posiada przemyślaną konstrukcję. Twoje kable wreszcie będą w należytym porządku. Z łatwością nawiniesz zbędne elementy. Aczkolwiek w każdym momencie, gdy będziesz potrzebował wydłużenia przewodu, możesz to uczynić w kilka sekund.

Wszystkie wyżej opisane elementy kupisz w większych marketach budowlano-remontowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak naprawić słuchawki? Co mogło się zepsuć?
Jak naprawić słuchawki? Co mogło się zepsuć?
Coraz częściej przerywają ci ulubiony słuchawki albo widzisz, że jak przestaje łączyć? Sprawdź, jak naprawić słuchawki!
Jak przechowywać rzeczy w kawalerce?
Jak przechowywać rzeczy w kawalerce?
Kawalerka jest doskonałą przestrzenią do życia dla każdego singla, jednak czasem okazuje się, że jej mała powierzchnia bywa problematyczna. Przekonaj się, jak w sprytny sposób przechowywać swoje rzeczy w niewielkiej kawalerce.
Czym wyczyścić piekarnik? Sprawdzone sposoby
Czym wyczyścić piekarnik? Sprawdzone sposoby
Jak poradzić sobie z czystością w piekarniku nawet wtedy, gdy przyjdzie nam zmagać się z uporczywym brudem? Podpowiadamy.
Ostatnie wpisy