Polecamy
Gdzie robić tanie zakupy spożywcze?
Organizacja

Gdzie robić tanie zakupy spożywcze?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Niestety ceny produktów idą w górę. Wydajesz za dużo na zakupy? Chcesz trochę zaoszczędzić na produktach spożywczych? Sprawdź, gdzie jest najtaniej!  

Jak robić tanie zakupy – na co zwracać uwagę?

Sklepy zachęcają nas różnymi promocjami do zakupu rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy. Najlepszym sposobem na to, jest przygotowywanie za każdym razem listy zakupów. Dzięki temu unikniemy kupowania niepotrzebnych produktów. Najlepiej, by na liście znajdowały się rzeczy uporządkowane w takiej kolejności, w jakiej można je znaleźć w sklepie. Dzięki temu nie będziemy błądzić po sklepowych alejkach. Warto też na zakupy chodzić najedzonym – w przeciwnym razie jest duże prawdopodobieństwo, że wyjdziemy ze sklepu z siatką słonych i słodkich przekąsek. 

Przekonaj się razem z nami, w jakich sklepach można zrobić najtańsze zakupy.

>> Zobacz też: Na co zwrócić uwagę przy zakupie drukarki?

Ceny mogą się jednak różnić, w zależności od aktualnej sytuacji na rynku. Sprawdzamy!

Biedronka – tanie zakupy

Biedronka jest jednym z najpopularniejszych marketów spożywczych, w którym wiele osób robi codzienne zakupy. Za ile można w niej kupić podstawowe produkty spożywcze? Chleb biały niepakowany i niekrojony można kupić za 2,50 złotych. Cukier biały opakowanie jednokilogramowe kupimy za 2,50 złotych. Jajka w opakowaniu, w którym znajduje się dziesięć sztuk, można kupić za około 4 złote. Masło marki własnej kosztuje w Biedronce  około 5,99 złotych za opakowanie. Mąka biała tortowa kosztować może nieco powyżej 1,50 złotych. Mleko kupić można za około 1,90 złotych.

Lidl – gdzie robić tanie zakupy?

Lidl to kolejny supermarket, który cieszy się dużą popularnością. W nim można kupić chleb zwykły biały za około 1,79 złotych. Cukier biały kupić można w cenie 2,49 złotych za kilogramowe opakowanie. Jajka dziesięć sztuk kosztują około 3,99 złotych. Masło można kupić za około 4,99 złotych za opakowanie. Mąka biała 1,50 złotych za kilogramowe opakowanie. Mleko jeden litr kosztuje w Lidlu około 1,97 złotych.

Tesco – gdzie najtaniej?

W Tesco można kupić chleb biały polski za około 1,56 złotych. Jednokilogramowe opakowanie cukru kosztuje tam około 2,49 złotych. Jajka wielkości M sztuk dziesięć kosztuje około 5,99 złotych. Masło niecałe pięć złotych. Mąka biała dostępna jest w cenie 1,69 złotych za kilogram. Mleko można kupić za około 1,89 złotych za litr.

Carrefour – czy warto robić tam zakupy?

Carrefour to sklep, w którym można kupić chleb biały za około 1,59 złotych. Cukier w opakowaniu kilogramowym można kupić za 2,09 złotych. Jajka dziesięć sztuk kosztuje około 4,49 złotych. Jedno opakowanie masła kosztuje około 5,49 złotych. Mąka biała pszenna kosztuje około 1,35 złotych. Mleko jednolitrowa butelka to koszt około 1,95 złotych.

Auchan – czy można zrobić tanie zakupy?

W Auchan można kupić pieczywa pszenne za 1,99 złotych. Cukier kosztuje około 2,08 złotych za kilogram. Jajka dziesięć sztuk to koszt około 3,98 złotych. Masło kosztuje niecałe sześć złotych. Mąka pszenna opakowanie jednokilogramowe kosztuje 1,65 złotych. Mleko litrowe opakowanie to koszt 2,19 złotych.

Gdzie nie robić zakupów – gdzie jest najdrożej?

Ceny w supermarketach są porównywalne i różnica cenowa między produktami jest naprawdę niewielka. Istnieją jednak mniejsze sklepy osiedlowe lub małe sklepiki z ograniczonym asortymentem, w których można kupić podstawowe produkty spożywcze, ale są one dostępne w bardzo wysokich cenach. Chcąc zacząć oszczędzać, lepiej unikać takich sklepików. Lepszym rozwiązaniem są zakupy na targu lub właśnie w większych supermarketach. Warto również śledzić gazetki każdego wyżej wymienionego sklepu i kupować produkty, których potrzebujemy i które akurat są w promocyjnej cenie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny fotel do relaksu dla twojego domowego zacisza?
Jak wybrać idealny fotel do relaksu dla twojego domowego zacisza?
Odkryj sekrety wyboru idealnego fotela do relaksu, który podniesie komfort Twojego domowego zacisza. Naucz się, jak dobierać elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu.
8 tytułów książek na długie zimowe wieczory
8 tytułów książek na długie zimowe wieczory
Nudzisz się podczas długich zimowych wieczorów? Całą biblioteczkę przeczytałeś już dwa razy? Sprawdź, do jakich nowości warto zajrzeć!
Jak przechowywać owoce i warzywa?
Jak przechowywać owoce i warzywa?
Chcesz przedłużyć trwałość warzyw i owoców? Przeczytaj, w jaki sposób prawidłowo przechowywać warzywa i owoce.
Ostatnie wpisy