Życie singla

Oszczędzanie pieniędzy dla singla – krok po kroku

Towfiqu barbhuiya/unsplash.com

Szukasz sposobu, aby na co dzień nieco zaoszczędzić? Sprawdź, jakie zmiany warto wprowadzić, żeby w na Twoim koncie zostawało więcej pieniędzy. W większości są one łatwe do wdrożenia, a efekty na pewno pozytywnie Cię zaskoczą!

Proste osoby na oszczędzanie

Wszystko drożeje w szybkim tempie, więc bez wątpienia każdy to odczuwa. Nieważne, czy masz na utrzymaniu rodzinę, czy jesteś singlem, podwyżki cen nie oszczędzają nikogo. Trzeba jednak przyznać, że osoby, które mają na utrzymaniu wyłącznie siebie, oszczędzanie mają nieco ułatwione. Odpadają chociażby wydatki na dzieci, które potrafią być naprawdę spore! Jesteś singlem i chcesz oszczędzać? Dowiedz się, jakie zmiany możesz wprowadzić już teraz, a efekty zobaczysz szybko.

Przemyślane zakupy spożywcze

Żywność, to coś, co w wielu gospodarstwach domowych po prostu się marnuje. Wynika to przede wszystkim z nieprzemyślanych zakupów spożywczych. Każdy, kto chce zaoszczędzić na żywności, ma tylko jedno wyjście – oczywiście chodzi o dokładnie zaplanowane zakupy z listą potrzebnych produktów. 

Nasza rada jest prosta. W dowolny dzień tygodnia, u niektórych będzie to poniedziałek, u innych piątek czy sobota, zaplanuj posiłki na cały tydzień. Zrób listę potrzebnych rzeczy i jedź z nią do sklepu, starając się nie kupować nic poza tym. Poza rzeczami, które lubimy jeść na świeżo, czyli przede wszystkim pieczywem, nie dokupuj niczego w tygodniu. Takie podejście pozwoli Ci sporo zaoszczędzić, o czym przekonasz się już po pierwszym miesiącu stosowania tej zasady.

Ogranicz jedzenie na mieście

Kolejna rzecz, na którą wydajemy naprawdę sporo, to jedzenie na mieście. Łączy się to właściwie z poprzednim punktem, bo wynika przeważnie z braku zaplanowanych posiłków. Czasami oczywiście chodzi też o brak czasu na gotowanie lub o spotkania towarzyskie. 

Nie chodzi o to, aby zupełnie rezygnować z wypadów do miasta, jeśli je lubisz. Warto jednak pomyśleć o ograniczeniu jedzenia na wynos i w restauracjach, szczególnie w sytuacjach, gdy po prostu nie masz zrobionego obiadu i zamawiasz coś takiego jak tortilla, makaron czy burger. To rzeczy, które bardzo łatwo zrobisz w domu, a wydasz na nie znacznie mniej. 

Pozbywaj się tego, czego nie używasz i zarabiaj na tym

Pewnie nawet nie wiesz, jak wiele masz w domu rzeczy w dobrym stanie, których nie używasz. Są to przede wszystkim ubrania oraz akcesoria, a także różne sprzęty czy dodatki do domu. Po co mają bezużytecznie leżeć i zajmować miejsce, skoro możesz pozbyć się ich z zyskiem? Zaprzyjaźnij się z aplikacją Vinted, gdzie w nieskomplikowany sposób możesz podać dalej rzeczy, których nie nosisz. Dobrą opcją jest także zaglądanie na lokalne grupy, gdzie także można sprzedać różne rzeczy, lub oddać je, wymieniając się na coś przydatnego dla nas. To również bardzo dobry sposób na to, aby w naszym portfelu zostało więcej pieniędzy.

Anuluj subskrypcje, z których nie korzystasz

Różne firmy kuszą nas subskrypcjami. O ile wiele osób chętnie ogląda Netflixa, o tyle często zdarza się, że decydujemy się na kilka takich opcji, a nawet nie mamy czasu na to, żeby z nich korzystać na co dzień. Przejrzyj te, do których się zapisałeś, i zastanów się, czy na pewno są Ci potrzebne? Chociaż wydaje się, że miesięcznie to nie tak duży wydatek, w skali roku przeznaczasz sporo pieniędzy na rzeczy, które są zbędne. Rezygnacja to dobra myśl.

Zdj. główne: Towfiqu barbhuiya/unsplash.com

Polecane artykuły
Życie singla

Domowe sposoby na relaks po pracy

Dowiedz się, jakie domowe sposoby sprawdzają się najlepiej, kiedy chcesz zrelaksować się po pracy. Praktyczne porady znajdziesz u nas!
Czytaj więcej
Życie singla

Z czego mogą wynikać zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji to wstydliwy temat, któremu nie poświęca się wystarczającej uwagi. Duża część mężczyzn cierpi z tego powodu i nie osiąga satysfakcji seksualnej. Sfera ta jest dla większości ludzi niezwykle istotna, szczególnie w związkach, dlatego warto poznać przyczyny impotencji i pozbyć się problemu, aby życie łóżkowe spełniało oczekiwania obu stron.
Czytaj więcej
Życie singla

Jak sobie poradzić z jesienną melancholią? Porady dla singla

Jak poprawić sobie humor, kiedy dookoła niezbyt korzystna jesienna aura? Oto kilka sposobów, które mogą pomóc ci poczuć się znacznie lepiej.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *