Polecamy
Pożyczka hipoteczna – czym jest i kto może z niej skorzystać?
Życie singla

Pożyczka hipoteczna – czym jest i kto może z niej skorzystać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Potrzebujesz solidnego zastrzyku finansowego, którego nie jest w stanie zapewnić kredyt gotówkowy? Zależy ci przy tym na korzystnych warunkach finansowych? Pożyczka hipoteczna może okazać się rozwiązaniem, którego poszukujesz. Sprawdź, na czym polega i komu jest dedykowana.

Polacy chętnie korzystają ze wsparcia finansowego – szczególnie, jeśli w grę wchodzą wysokie kwoty. Zamiast jednak zaciągać kredyt gotówkowy można zdecydować się na pożyczkę hipoteczną. To forma finansowania, która łączy w sobie cechy kredytów gotówkowych i kredytów mieszkaniowych.

Pożyczka hipoteczna – na czym polega?

Mianem pożyczki hipotecznej określa się rodzaj finansowania zewnętrznego, które pozwala na pozyskanie wysokiej kwoty z możliwością przeznaczenia jej na dowolny cel. Podobnie jak kredyt mieszkaniowy czy kredyt hipoteczny, jej zabezpieczeniem jest nieruchomość. Warto jednak podkreślić, że w przypadku pożyczki zabezpieczenie może stanowić istniejący już obiekt.

Pamiętaj! Wysokość pożyczki hipotecznej nie może być wyższa niż wartość nieruchomości obejmowanej hipoteką.

Więcej szczegółów na temat funkcjonowania pożyczki hipotecznej można dowiedzieć się z artykułu dostępnego pod adresem: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/pozyczka-hipoteczna-dla-kogo/.

Dla kogo pożyczka hipoteczna?

Z pożyczki hipotecznej może skorzystać każdy, kto spełnia warunki stawiane przez bank. Najważniejsze kryteria to:

·        stałe źródło dochodu,

·        wiarygodność kredytowa,

·        zdolność kredytowa.

Warunkiem koniecznym jest wspomniana nieruchomość, na którą będzie można nałożyć hipotekę. Warto przy tym wiedzieć, że nieruchomością wcale nie musi być tylko mieszkanie – akceptowane są również nieruchomości rolne czy przemysłowe. Ważne jest jednak prawo własności – może to być:

·        prawo własności,

·        prawo użytkowania wieczystego,

·        spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.

Sama nieruchomość także musi spełniać dodatkowe kryteria, wśród których wymienia się także brak zadłużenia. Najmniejszy dług będzie oznaczać decyzję odmowną banku.

Pożyczka hipoteczna czy kredyt na mieszkanie?

Wiele osób zastanawia się nad zaciągnięciem pożyczki hipotecznej z myślą o zakupie mieszkania. Jest to możliwe, o ile dysponujesz dodatkową nieruchomością, która może stanowić zabezpieczenie pożyczki.

Jeśli jednak planujesz zakup nowej nieruchomości, wówczas pożyczka hipoteczna nie wchodzi w grę. Warto wówczas znaleźć korzystny kredyt mieszkaniowy na rankomat.pl – taki, który dobrze wpisze się w twoje oczekiwania.

Pożyczka hipoteczna – czy to się opłaca?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o opłacalność pożyczki hipotecznej – wiele zależy od tego, na co zamierzasz przeznaczyć środki i z jakim produktem finansowym ją porównujesz.

Jeżeli potrzebujesz większej gotówki z możliwością dowolnego jej wykorzystania, pożyczka hipoteczna będzie tańsza w porównaniu z kredytem gotówkowym. Jeśli natomiast zamierzasz zakupić mieszkanie, lepszym rozwiązaniem będzie klasyczny kredyt hipoteczny.

Pamiętaj! Zanim złożysz wniosek o pożyczkę hipoteczną, porównaj dostępne oferty. Dzięki temu wybierzesz rozwiązanie korzystne finansowo i wpisujące się w pozostałe twoje oczekiwania.

Fot. pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie oświetlenie do kawalerki?
Jakie oświetlenie do kawalerki?
Projektujesz swoje mieszkanie i zastanawiasz się, jak je oświetlić? Nie zapomnij o tych szczegółach, które mogą całkowicie zmienić atmosferę Twojej kawalerki!
Perfumy niszowe — rodzaje, przykłady i wykorzystanie
Perfumy niszowe — rodzaje, przykłady i wykorzystanie
Dowiedz się, czym się wyróżniają na tle swojej konkurencji i komu mogą najbardziej przypaść do gustu.
Grill w ogrodzie – wybierz odpowiedni sprzęt i rozpocznij sezon na grillowanie!
Grill w ogrodzie – wybierz odpowiedni sprzęt i rozpocznij sezon na grillowanie!
Jaki grill wybrać do ogrodu? Sprawdź, czym się różnią!
Ostatnie wpisy