Urządzanie

Kawalerka z ogródkiem – jak zaaranżować?

Artykuł sponsorowany

Mieszkanie z przyłączonym prywatnym ogródkiem to idealnie rozwiązanie dla uwięzionych w miejskiej dżungli miłośników natury. Nawet niewielki kawałek ziemi, na którym można zaaranżować swoja przestrzeń do odpoczynku i rekreacji jest o niebo lepszy niż balkon. Jeśli lubisz pracę w ogrodzie i chcesz hodować kwiaty lub uprawiać warzywa, taki ogródek to strzał w dziesiątkę! Urządzanie takiego miejsca jeśli mieszka się w kawalerce, wymaga zwrócenia uwagi na kilka ważnych aspektów. Opowiadamy, jak zaaranżować małe mieszkanie z ogródkiem.   

Wyjście do ogrodu   

Przejście z mieszkania do ogródka zazwyczaj znajduje się w salonie lub w sypialni. Kawalerka niestety łączy większość pomieszczeń w jednym, a pokój dzienny połączony często z jadalnią i biurem, wieczorami zamienia się w sypialnię. W takim wypadku trudno jest mówić, o konkretnej funkcji pomieszczenia. Wyjście do ogródka powinno być otoczone meblami, które będą blokować podmuchy wiatru przy otwieraniu drzwi balkonowych. Małe mieszkania bardzo szybko się wychładzają, dlatego jesienią i zimą wystarczy zostawić drzwi otwarte tylko na moment, by wrócić do zimnej kawalerki. Jeśli w mieszkaniu śpisz na kanapie, nie stawiaj jej w pobliżu wyjścia. Okolica drzwi balkonowych będzie bowiem najzimniejszym miejscem w całym mieszkaniu. Szyby, choć izolowane, nadal są punktem mieszania się temperatur, przez co wewnątrz kawalerki przy dużym oknie będzie zimno.   

Weź także pod uwagę, że jeśli chcesz uprawiać ogród, z zewnątrz do mieszkania będzie wynosić się sporo ziemi i brudu. Warto przed drzwiami balkonowymi ułożyć wycieraczkę lub dywanik, który będzie zatrzymywać w swoich włóknach większość zanieczyszczeń z dworu, dzięki czemu podłoga wewnątrz pozostanie czysta.   

Meble ogrodowe   

W większości ogrodów zewnętrzny zestaw wypoczynkowy w czasie deszczu lub na zimę chowa się w pomieszczeniu gospodarczym. Jeśli ma się duży domu, meble ogrodowe można schować na strychu lub w garażu, ale kawalerka nie daje takich możliwości. Przy wybieraniu mebli ogrodowych postaw przede wszystkim na ich wytrzymałość i odporność na trudne warunki pogodowe. Nie będziesz mieć bowiem opcji, aby schować zestaw do wewnątrz na czas zimy lub podczas ulewy. Najmniej odpowiednim w takiej sytuacji wyjściem są meble plastikowe, które są lekkie, a do tego tworzywo łatwo traci swoje właściwości. Przy większej wichurze taki zestaw może po prostu zostać porwany przez wiatr, a zimowe mrozy  mogą bardzo osłabić plastik, przez co nie będzie on służył przez długi czas. Świetnym rozwiązaniem będą meble technorattanowe, które są nie tylko bardzo wygodne, lecz także naprawdę wytrzymałe i bardzo trwałe. Ogrodowy zestaw wypoczynkowy z technorattanu możesz kupić na przykład na stronie internetowej https://www.edomator.pl/pol_m_Meble-ogrodowe_Meble-KETER-CURVER-398.html.  

Aranżacja ogrodu   

Ogródki przy mieszkaniach nie są zazwyczaj zbyt duże, co nie pozwala na zbyt wiele rozwiązań aranżacyjnych, ale nie oznacza to że taki ogródek powinien być zaniedbany. możesz urządzić tam na przykład warzywnik, w którym zasiejesz ulubione warzywa oraz zioła. Jeśli miejsca jest naprawdę mało, możesz postawić na uprawę roślin w donicach, dzięki czemu nie będą się one rozrastały i nie zdominują przestrzeni. W rogu takiego ogródka możesz stworzyć rabaty kwietne, obsadzone sezonowymi kwiatami lub krzewami.  

Zdjęcie główne: pexels.com/JAMAL YAHYAYEV

Nie tylko lubi pisać o ogrodzie i domu, ale także się nim zajmować. Często podejmuje się rozmaitych zmian we własnym mieszkaniu, łącząc różne style. Kiedy tylko może, wyjeżdża na Mazury, by cieszyć się bliskością przyrody.
Polecane artykuły
Urządzanie

Imitacja drewna na elewację — stylowy akcent dekoracyjny

Drewno, będące jednym z najbardziej pożądanych materiałów budowlanych przez wieki, nie tylko spełnia funkcje praktyczne, ale przede wszystkim dodaje charakteru każdemu budynkowi, czyniąc go wyjątkowym i pełnym uroku.
Czytaj więcej
Urządzanie

Zalety i zastosowanie aluminiowych szyn sufitowych w aranżacji wnętrz

Odkryj jak aluminiowe szyny sufitowe mogą zmienić Twoje wnętrze. Zrozumieją ich zalety i zastosowania, które czynią aranżacje pomieszczeń praktycznymi oraz stylowymi.
Czytaj więcej
Urządzanie

Jak wybrać idealne elementy małej infrastruktury do twojego parku lub placu?

Odkryj, jak skutecznie dobierać elementy małej infrastruktury, aby twój park lub plac stał się przyjaznym i atrakcyjnym miejscem dla użytkowników.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *