Polecamy
Kawalerka z ogródkiem – jak zaaranżować?
Urządzanie

Kawalerka z ogródkiem – jak zaaranżować?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mieszkanie z przyłączonym prywatnym ogródkiem to idealnie rozwiązanie dla uwięzionych w miejskiej dżungli miłośników natury. Nawet niewielki kawałek ziemi, na którym można zaaranżować swoja przestrzeń do odpoczynku i rekreacji jest o niebo lepszy niż balkon. Jeśli lubisz pracę w ogrodzie i chcesz hodować kwiaty lub uprawiać warzywa, taki ogródek to strzał w dziesiątkę! Urządzanie takiego miejsca jeśli mieszka się w kawalerce, wymaga zwrócenia uwagi na kilka ważnych aspektów. Opowiadamy, jak zaaranżować małe mieszkanie z ogródkiem.   

Wyjście do ogrodu   

Przejście z mieszkania do ogródka zazwyczaj znajduje się w salonie lub w sypialni. Kawalerka niestety łączy większość pomieszczeń w jednym, a pokój dzienny połączony często z jadalnią i biurem, wieczorami zamienia się w sypialnię. W takim wypadku trudno jest mówić, o konkretnej funkcji pomieszczenia. Wyjście do ogródka powinno być otoczone meblami, które będą blokować podmuchy wiatru przy otwieraniu drzwi balkonowych. Małe mieszkania bardzo szybko się wychładzają, dlatego jesienią i zimą wystarczy zostawić drzwi otwarte tylko na moment, by wrócić do zimnej kawalerki. Jeśli w mieszkaniu śpisz na kanapie, nie stawiaj jej w pobliżu wyjścia. Okolica drzwi balkonowych będzie bowiem najzimniejszym miejscem w całym mieszkaniu. Szyby, choć izolowane, nadal są punktem mieszania się temperatur, przez co wewnątrz kawalerki przy dużym oknie będzie zimno.   

Weź także pod uwagę, że jeśli chcesz uprawiać ogród, z zewnątrz do mieszkania będzie wynosić się sporo ziemi i brudu. Warto przed drzwiami balkonowymi ułożyć wycieraczkę lub dywanik, który będzie zatrzymywać w swoich włóknach większość zanieczyszczeń z dworu, dzięki czemu podłoga wewnątrz pozostanie czysta.   

Meble ogrodowe   

W większości ogrodów zewnętrzny zestaw wypoczynkowy w czasie deszczu lub na zimę chowa się w pomieszczeniu gospodarczym. Jeśli ma się duży domu, meble ogrodowe można schować na strychu lub w garażu, ale kawalerka nie daje takich możliwości. Przy wybieraniu mebli ogrodowych postaw przede wszystkim na ich wytrzymałość i odporność na trudne warunki pogodowe. Nie będziesz mieć bowiem opcji, aby schować zestaw do wewnątrz na czas zimy lub podczas ulewy. Najmniej odpowiednim w takiej sytuacji wyjściem są meble plastikowe, które są lekkie, a do tego tworzywo łatwo traci swoje właściwości. Przy większej wichurze taki zestaw może po prostu zostać porwany przez wiatr, a zimowe mrozy  mogą bardzo osłabić plastik, przez co nie będzie on służył przez długi czas. Świetnym rozwiązaniem będą meble technorattanowe, które są nie tylko bardzo wygodne, lecz także naprawdę wytrzymałe i bardzo trwałe. Ogrodowy zestaw wypoczynkowy z technorattanu możesz kupić na przykład na stronie internetowej https://www.edomator.pl/pol_m_Meble-ogrodowe_Meble-KETER-CURVER-398.html.  

Aranżacja ogrodu   

Ogródki przy mieszkaniach nie są zazwyczaj zbyt duże, co nie pozwala na zbyt wiele rozwiązań aranżacyjnych, ale nie oznacza to że taki ogródek powinien być zaniedbany. możesz urządzić tam na przykład warzywnik, w którym zasiejesz ulubione warzywa oraz zioła. Jeśli miejsca jest naprawdę mało, możesz postawić na uprawę roślin w donicach, dzięki czemu nie będą się one rozrastały i nie zdominują przestrzeni. W rogu takiego ogródka możesz stworzyć rabaty kwietne, obsadzone sezonowymi kwiatami lub krzewami.  

Zdjęcie główne: pexels.com/JAMAL YAHYAYEV

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pożyczka dla singla – na co zwrócić uwagę?
Pożyczka dla singla – na co zwrócić uwagę?
Czy istnieją pożyczki dla singli? Na co zwrócić uwagę przy braniu kredytu, a na co przy chwilówce? Poznaj najważniejsze informacje.
Czy zielony marketing może przyciągnąć więcej klientów do twojego sklepu z roślinami?
Czy zielony marketing może przyciągnąć więcej klientów do twojego sklepu z roślinami?
Poznaj moc ekologicznego podejścia w biznesie. Sprawdź, jak zielony marketing może przekształcić Twój sklep z roślinami i przyciągnąć nową, świadomą ekologicznie klientelę.
5 niezbędnych ozdób świątecznych
5 niezbędnych ozdób świątecznych
Nie masz pomysłu na świąteczną aranżację domu? Przedstawiamy kilka naszych propozycji!
Ostatnie wpisy