Polecamy
Z czego mogą wynikać zaburzenia erekcji?
Życie singla

Z czego mogą wynikać zaburzenia erekcji?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zaburzenia erekcji to wstydliwy temat, któremu nie poświęca się wystarczającej uwagi. Duża część mężczyzn cierpi z tego powodu i nie osiąga satysfakcji seksualnej. Sfera ta jest dla większości ludzi niezwykle istotna, szczególnie w związkach, dlatego warto poznać przyczyny impotencji i pozbyć się problemu, aby życie łóżkowe spełniało oczekiwania obu stron.

Zaburzenia erekcji, obniżające jakość życia seksualnego

Impotencja, obniżenie libido, czy zaburzenia ejakulacji to problemy, z którymi w ciągu życia mierzy się duża część mężczyzn. Bardzo ważne jest zrozumienie podłoża tych dysfunkcji, ponieważ bez poznania przyczyny problemu, niemożliwe jest osiągnięcie pełnej satysfakcji seksualnej. Erekcja związana jest ze współpracą kilku układów: hormonalnego, krążenia i nerwowego. Niezwykle istotna jest tutaj także psychika, ponieważ nawet zdrowy fizycznie mężczyzna może doświadczać zaburzeń erekcji, jeśli psychicznie nie czuje się w pełni dobrze.

Nie powinniśmy się wstydzić dolegliwości ze strony układu rozrodczego. Wszelkie nieprawidłowości w jego działaniu trzeba zgłaszać lekarzowi, który może zlecić odpowiednie badania i zaproponować leczenie. Dzięki temu możliwe jest pozbycie się problemu i osiągnięcie satysfakcji w sferze seksualnej. Jeżeli wszystkie zlecone badania będą w normie, trzeba rozważyć psychologiczne podłoże zaburzeń erekcji i zdecydować się na wizytę u psychoterapeuty lub seksuologa, który pomoże dojść do przyczyn, stojących za tym problemem.

Jakie mogą być przyczyny zaburzeń erekcji?

W obecnych czasach coraz więcej mężczyzn skarży się na problemy ze strony układu rozrodczego. Czasami są to okresowe zaburzenia erekcji lub ejakulacji, a niekiedy nawet całkowita impotencja. Za tymi dolegliwościami, najczęściej stoi niezdrowy tryb życia i ogromny stres, na który jesteśmy narażeni każdego dnia. Duże tempo życia w dzisiejszych czasach powoduje złe samopoczucie oraz utrudnia dbanie o zdrowie. Czasami ciężko zadbać o odpowiednią ilość aktywności fizycznej i zbilansowaną dietę.

W celu osiągnięcia satysfakcjonującej erekcji, mężczyzna musi być zdrowy zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Stres, problemy z układem krążenia, hormonami, zła dieta – to wszystko może prowadzić do impotencji. W celu zdiagnozowania przyczyny problemu, niezbędna może być wizyta u lekarza, jednak istnieją sposoby, które mogą pomóc osiągnąć erekcję bez interwencji lekarskiej. Warto pamiętać jednak o tym, że przyjmowanie środków bez wykonania badań, a także wiedzy lekarza, nie jest dobrym rozwiązaniem na dłuższą metę.

Jak można wyleczyć zaburzenia erekcji? Jak poradzić sobie z tym problemem?

Jeżeli pojawiają się u nas zaburzenia erekcji, to przede wszystkim trzeba zastanowić się, jaki może być ich powód. Czy jesteśmy pod wpływem dużego stresu? Czy dbamy o odpowiednie nawodnienie i zbilansowaną dietę? Czy uprawiamy sport i mamy wystarczająco odpoczynku? Niespełnienie chociaż jednego z wymienionych czynników, może powodować problemy z erekcją i ejakulacją. Jeżeli jednak wszystkie te warunki są spełnione, a penis dalej nie osiąga wzwodu, to trzeba szukać innych przyczyn.

Wizyta u lekarza to konieczność w przypadku utrzymującej się impotencji. Tylko specjalista może pomóc zdiagnozować podłoże zaburzeń erekcji. W czasie oczekiwania na wyniki badań, można wspomagać się farmakologicznie. Tabletki na erekcję w UK znajdziesz w internetowej Aptece Farmacja. Zawarte w nich substancje mogą pomóc osiągnąć wzwód i utrzymać go na czas stosunku.

Fot.: Womanizer Toys/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co przyda się na parapetówce?
Co przyda się na parapetówce?
Zostałeś zaproszony na parapetówkę? A może organizujesz własną? Zobacz, co z pewnością przyda się na takiej imprezie.
Mieszkanie dla singla – 5 rzeczy, o których trzeba wiedzieć
Mieszkanie dla singla – 5 rzeczy, o których trzeba wiedzieć
Własne mieszkanie dla singla dziś jest niezwykle popularną opcją. Małe kawalerki lub dwupokojowe mieszkania są wręcz stworzone dla osób, które nie mają rodziny.
Akcesoria i urządzenia, które pomogą poprawić smak wody
Akcesoria i urządzenia, które pomogą poprawić smak wody
Czy doświadczyłeś kiedyś dziwnego smaku wody z kranu? Przyczyn może być mnóstwo, a rozwiązanie wcale nie musi być trudne!
Ostatnie wpisy