Polecamy
Kilka pomysłów na ścianę w salonie
Urządzanie

Kilka pomysłów na ścianę w salonie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie jest tajemnicą, iż to właśnie obrazy stanowią jedną z najlepszych, najbardziej uniwersalnych i możliwych do dopasowania opcji dekoracyjnych wnętrz. Obecne możliwości technologiczne sprawiają, że swój ulubiony motyw lub rodzaj obrazu można mieć u siebie w zaledwie kilka dni od złożenia zamówienia na tego typu produkt. Zaletą takiego elementu aranżacyjnego jest ponadto wysoka jakość wykonania, solidność oraz wartość sentymentalna, gdyż będzie on pamiątką na długie lata — szczególnie jeśli nie jest ogólnie dostępną grafiką, a obrazem personalizowanym, dostosowanym do potrzeb właścicieli mieszkania lub domu. Jak zatem można w ciekawy sposób udekorować ścianę w salonie?

Stworzenie własnej galerii obrazów

Duże możliwości aranżacyjne dają obrazy drukowane na wysokiej jakości kanwie, które cechują się detalicznością i wyrazistością barw. Może to być przykładowo obraz z własnego zdjęcia z efektem stylizowanej, drukowanej ramki, kolaż powstały z kilku rodzinnych fotografii, dekoracja uwzględniająca nie tylko samo zdjęcie, ale i motto lub napis, który ma istotne znaczenie dla osób zamawiających taką ozdobę.

Taka galeria obrazów może przyjąć najróżniejszą formę, składać się z kilku lub kilkunastu grafik — na jednym płótnie bądź na kilku o zróżnicowanych rozmiarach. Przyjmują także najrozmaitsze kształty i występują chociażby w postaci dyptyku lub tryptyku. Możliwości wyboru jest naprawdę wiele, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Tapeta na ścianę

Ciekawym pomysłem będzie także tapeta, która dodatkowo podkreśli charakter wnętrza i stworzy spójną stylistyczną aranżację idealnie współgrającą z klimatem salonu. W zależności od planu pomieszczenia można pokusić się o połączenie elementów tapety z dekoracyjnymi taśmami oraz farbą. Ważne, by zachować takt i wyczucie stylu, aby nie przesadzić z dekoracyjnością, co mogłoby zakłócić harmonię panującego we wnętrzu wystroju.

Pozostałe elementy dekoracyjne

W zależności od potrzeb, osobistych preferencji i możliwości przestrzennych, można pokusić się także o udekorowanie ściany lustrem, które będzie odbijało światło i optycznie powiększy pomieszczenie.

W salonie może ponadto znaleźć się miejsce na półkę z książkami, na której prócz ulubionych lektur warto umieścić również ramki ze zdjęciami, pamiątki z podróży lub rośliny doniczkowe.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także makramy, które swoim charakterem wpisują się w wystrój wnętrz loftowych, glamour, klasycznych, prowansalskich, boho i rustykalnych.

Grafika: freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie okna wybrać, żeby nie marznąć?
Jakie okna wybrać, żeby nie marznąć?
Jakie okna wybrać, żeby nie marznąć i nie tracić na rachunkach? Oczywiście okna energooszczędne.
Skrzypiące drzwi – jak nasmarować zawiasy?
Skrzypiące drzwi – jak nasmarować zawiasy?
Twoje drzwi skrzypią i uprzykrzają Ci życie? Sprawdź, jak pozbyć się uciążliwego problemu!
Jakich zasad higieny należy przestrzegać w okresie zwiększonej zachorowalności?
Jakich zasad higieny należy przestrzegać w okresie zwiększonej zachorowalności?
Jakich zasad higieny należy przestrzegać w okresie zwiększonej zachorowalności na przeziębienie i grypę?
Ostatnie wpisy