Polecamy
Kilka pomysłów na ścianę w salonie
Urządzanie

Kilka pomysłów na ścianę w salonie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie jest tajemnicą, iż to właśnie obrazy stanowią jedną z najlepszych, najbardziej uniwersalnych i możliwych do dopasowania opcji dekoracyjnych wnętrz. Obecne możliwości technologiczne sprawiają, że swój ulubiony motyw lub rodzaj obrazu można mieć u siebie w zaledwie kilka dni od złożenia zamówienia na tego typu produkt. Zaletą takiego elementu aranżacyjnego jest ponadto wysoka jakość wykonania, solidność oraz wartość sentymentalna, gdyż będzie on pamiątką na długie lata — szczególnie jeśli nie jest ogólnie dostępną grafiką, a obrazem personalizowanym, dostosowanym do potrzeb właścicieli mieszkania lub domu. Jak zatem można w ciekawy sposób udekorować ścianę w salonie?

Stworzenie własnej galerii obrazów

Duże możliwości aranżacyjne dają obrazy drukowane na wysokiej jakości kanwie, które cechują się detalicznością i wyrazistością barw. Może to być przykładowo obraz z własnego zdjęcia z efektem stylizowanej, drukowanej ramki, kolaż powstały z kilku rodzinnych fotografii, dekoracja uwzględniająca nie tylko samo zdjęcie, ale i motto lub napis, który ma istotne znaczenie dla osób zamawiających taką ozdobę.

Taka galeria obrazów może przyjąć najróżniejszą formę, składać się z kilku lub kilkunastu grafik — na jednym płótnie bądź na kilku o zróżnicowanych rozmiarach. Przyjmują także najrozmaitsze kształty i występują chociażby w postaci dyptyku lub tryptyku. Możliwości wyboru jest naprawdę wiele, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Tapeta na ścianę

Ciekawym pomysłem będzie także tapeta, która dodatkowo podkreśli charakter wnętrza i stworzy spójną stylistyczną aranżację idealnie współgrającą z klimatem salonu. W zależności od planu pomieszczenia można pokusić się o połączenie elementów tapety z dekoracyjnymi taśmami oraz farbą. Ważne, by zachować takt i wyczucie stylu, aby nie przesadzić z dekoracyjnością, co mogłoby zakłócić harmonię panującego we wnętrzu wystroju.

Pozostałe elementy dekoracyjne

W zależności od potrzeb, osobistych preferencji i możliwości przestrzennych, można pokusić się także o udekorowanie ściany lustrem, które będzie odbijało światło i optycznie powiększy pomieszczenie.

W salonie może ponadto znaleźć się miejsce na półkę z książkami, na której prócz ulubionych lektur warto umieścić również ramki ze zdjęciami, pamiątki z podróży lub rośliny doniczkowe.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także makramy, które swoim charakterem wpisują się w wystrój wnętrz loftowych, glamour, klasycznych, prowansalskich, boho i rustykalnych.

Grafika: freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak panele fotowoltaiczne mogą zasilać twoje domowe ogrzewanie podczerwieni?
Jak panele fotowoltaiczne mogą zasilać twoje domowe ogrzewanie podczerwieni?
Odkryj, jak wykorzystać energię słoneczną do zasilenia domowego ogrzewania podczerwieni. Wyjaśniamy krok po kroku, jak panele fotowoltaiczne mogą przekształcić Twój dom w ekologiczne miejsce.
Portale randkowe dla singli – lista najpopularniejszych
Portale randkowe dla singli – lista najpopularniejszych
Kto wie, czy poznając nowych ludzi przez internet, nie spotkasz swojej drugiej połówki? Zobacz najbardziej popularne portale randkowe!
Najpopularniejsze dania kuchni włoskiej
Najpopularniejsze dania kuchni włoskiej
Jakie dania Włosi przygotowują najczęściej? Przeczytaj artykuł, by się zainspirować!
Ostatnie wpisy