Polecamy
Co należy brać pod uwagę przy wyborze ubezpieczenia nieruchomości?
Inspiracje

Co należy brać pod uwagę przy wyborze ubezpieczenia nieruchomości?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie domu jest bardzo ważne. W niektórych sytuacjach może nam przynieść naprawdę wiele korzyści. Istotne są jednak warunki polisy. Obecnie na rynku istnieje wiele firm, oferujących swoim klientom takie usługi. Najważniejsze różnice w ofertach dotyczą przede wszystkim wysokości składek, okresu i zakresu ochrony. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej oferty? Oto najważniejsze informacje, z którymi warto się zapoznać.

Zakres ubezpieczenia

Podstawowa i najbardziej istotna kwestia to oczywiście zakres polisy ubezpieczeniowej. To od niej w głównej mierze zależy to, czy w danej sytuacji będzie nam przysługiwać rekompensata finansowa. Wyróżnić można trzy podstawowe rodzaje ubezpieczeń. Pierwszy z nich dotyczy zabezpieczenia samych murów, czyli konstrukcji domu lub mieszkania oraz przynależnych do niej nieruchomych elementów, takich jak ściany, podłogi czy sufit. Rozszerzony pakiet ubezpieczenia obejmuje dodatkowo wyposażenie lokum. W jego skład mogą wchodzić zarówno meble, jak i prywatne rzeczy. W przypadku tych najcenniejszych warto dodatkowo rozważyć zakup ubezpieczenia od kradzieży. Ostatni rodzaj najpopularniejszych ubezpieczeń to tzw. OC mieszkaniowe. Polisa ta działa dokładnie w ten sam sposób jak przy pojazdach mechanicznych. Jej zadaniem jest ochrona właściciela, w momencie, gdy dojdzie do przypadkowego wyrządzenia szkody osobie trzeciej z jego winy lub z winy osób z nim mieszkających.

Suma ubezpieczenia

Kolejna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze polisy, to suma ubezpieczenia. Co to takiego? Mówiąc najprościej, określa ona, ile w rzeczywistości otrzymasz odszkodowania za szkodę. Jest to maksymalna kwota, jaka może być Ci przyznana przez agencję ubezpieczeniową. W niektórych firmach wyznaczana jest wspólna suma dla wszystkich elementów składowych Twojego lokum, z kolei w innych może odnosić się do każdej nieruchomości lub ruchomości z osobna. Więcej informacji na temat sumy ubezpieczenia oraz tego, co może obejmować dana polisa, znajdziesz na stronie: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/a/ubezpieczenie-domu-letniskowego-co-obejmuje-polisa/248.html. Z artykułu dowiesz się m.in., jak wygląda również ubezpieczenie domku letniskowego.

Wysokość składki i okres ochronny polisy

Dla klientów towarzystw ubezpieczeniowych znaczenie będzie mieć również wysokość składki i okres ochronny. Przy ustalaniu wysokości opłat firmy biorą pod uwagę różne czynniki. Często korzystają one z predefiniowanych algorytmów, dzięki którym składki wyliczane są automatycznie. Jeśli zależy Ci na znalezieniu najatrakcyjniejszej oferty, która aktualnie jest dostępna na rynku, zachęcamy do skorzystania ze sprawdzonych kalkulatorów i rankingów ubezpieczeń. Takie narzędzia znajdziesz m.in. na stronie https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-nieruchomosci/0.html. Jeśli chodzi o okres ubezpieczenia, tutaj również oferty są zróżnicowane. Najczęściej jednak można się spotkać z ubezpieczeniem na rok lub trzy lata z możliwością przedłużenia umowy.

Fot.: Kara Eads/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Moskitiery do domu wady i zalety zastosowania?
Moskitiery do domu wady i zalety zastosowania?
Moskitiery cieszą się ostatnio bardzo dużym i coraz częściej stanowią element wyposażenia nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale także […]
Jak rozpoznać depresję?
Jak rozpoznać depresję?
Depresja to choroba, z którą styka się coraz więcej ludzi. Nieleczona może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji – niestety sporo osób nadal lekceważy tę dolegliwość i nie jest do końca świadoma jej objawów. Jak rozpoznać depresję?
Czy krewetki trzeba rozmrażać?
Czy krewetki trzeba rozmrażać?
Krewetki mrożone po rozmrożeniu nadal świetnie smakują. Przygotujesz z nich pyszne dania. Jednak czy krewetki trzeba rozmrażać?
Ostatnie wpisy