Polecamy
Jakie okna wybrać, żeby nie marznąć?
Urządzanie

Jakie okna wybrać, żeby nie marznąć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Szczelność okien jest ogromnie ważna, zwłaszcza zimą, kiedy temperatura między wnętrzem i dworem ogromnie się różni. Lekka nieszczelność może doprowadzić do płacenia znacznie wyższych rachunków w celu dogrzania domu. Jakie okna wybrać, żeby nie marznąć i nie tracić na rachunkach? Oczywiście okna energooszczędne.

Kiedy ciepło ucieka z pomieszczeń?

Podczas sezonu zimowego możemy spotkać się z problemem zimna wewnątrz mieszkania. Co to znaczy? Mamy na myśli moment, w którym musimy stawiać na najwyższe ogrzewanie, gdyż nie jesteśmy w stanie ocieplić naszych wnętrz. Czym może być to spowodowane i jak temu zapobiec?

Jak wiadomo, temperatura między światem zewnętrznym a wnętrzem domu, diametralnie się różni. Nie jest to nic zaskakującego, jednak sprawia, że musimy wspomagać się ogrzewaniem. Nieszczelne okna mogą jednak prowadzić do tego, że słono za nie zapłacimy. Co z tym zrobić?

Dzisiejsze budownictwo staję się coraz nowocześniejsze, a to pociąga za sobą nowe możliwości. Okna są coraz szczelniejsze, jednak nie zawsze trafiamy na najlepszy model w naszym mieszkaniu. Okna energooszczędne zapewnią izolację cieplną i nie pozwolą uciec żadnemu gramowi ciepła.

Czym są okna energooszczędne?

Warto wspomnieć, czym są okna energooszczędne, które mogą zostać waszym wybawieniem w kwestii rachunków i nie tylko. Ten rodzaj stolarki okiennej musi posiadać współczynnik uciekania ciepłą wynoszący mniej niż 1 na metr kwadratowy.

Kolejną kwestią jest izolacja cieplna zawarta w tego typu oknach. Jest to oczywiście zdolność mieszkania lub domu do utrzymywania narzuconego poziomu ciepła. Im jest on wyższy, tym lepiej zatrzymuje on ciepłą energię wewnątrz danej nieruchomości.

Te dwa aspekty są najważniejszymi w kwestii nazywania okna energooszczędnymi. Bardzo często w połączeniu z ich szczelnością występuje znakomita izolacja akustyczna. Nie jest to gwarantowane, ale warto dopytać się o tę opcję w miejscu, w którym zamierzamy dokonać zakupu.

Jakie zalety składają się na okna energooszczędne?

Oczywiście największą zaletą, która należy do okien energooszczędnych, jest brak uciekania ciepła z wnętrza domu. Pozwala to oczywiście na ograniczenie opłat za ogrzewanie do minimum, co jest ogromną pomocą w tym czasie, gdyż standardowe rachunki również są wysokie.

Co więcej, dzięki specjalnym elementom, materiałom i konstrukcji, pochłaniają one światło słoneczne płynące z zewnątrz. Następnie zatrzymują je wewnątrz domu, co gwarantuje, że kiedy słońce zajdzie, temperatura nie zmieni się diametralnie.

Jakie okna energooszczędne wybrać?

Kiedy już wiecie, jakie okna energooszczędne mają cechy i co się składa na ich budowę, to warto zdecydować się na ich konkretny model. Firmą godną polecenia w tej kwestii jest Okno-Piast, który działa na rynku stolarki okiennej od blisko 30 lat. Ich oferta słynie z pewnego asortymentu, którym są okna plastikowe.

To właśnie one zagwarantowały marce największe zaufanie klientów ze względu na wysoką jakość i niebywałą trwałość. Postawcie na inwestycję w postaci okien energooszczędnych. Ich trwałość i solidność bez wątpienia was do tego przekona.

Zdj. główne: Anna Dudkova/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co można zamontować w ogrodzie?
Co można zamontować w ogrodzie?
Zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby urozmaicić nieco swój ogród? Przedstawiamy kilka naszych pomysłów!
Czy zielony marketing może przyciągnąć więcej klientów do twojego sklepu z roślinami?
Czy zielony marketing może przyciągnąć więcej klientów do twojego sklepu z roślinami?
Poznaj moc ekologicznego podejścia w biznesie. Sprawdź, jak zielony marketing może przekształcić Twój sklep z roślinami i przyciągnąć nową, świadomą ekologicznie klientelę.
Rozgrzewające leczo – najlepszy przepis
Rozgrzewające leczo – najlepszy przepis
Najlepszy obiad na chłodne dni? Oczywiście, że leczo. Ta popularna na Węgrzech potrawa znakomicie sprawdza się zwłaszcza jesienią oraz zimą.
Ostatnie wpisy