Polecamy
Jakie elektronarzędzia powinny znaleźć się w Twoim warsztacie?
Majsterkowanie

Jakie elektronarzędzia powinny znaleźć się w Twoim warsztacie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przy dzisiejszej technologii nasze warsztaty mogą być zaopatrywane w najróżniejsze narzędzia, w tym takie o elektrycznym zasileniu. Jakie konkretnie powinny się znaleźć u ciebie, na jakie najlepiej będzie postawić? Koniecznie przeczytaj artykuł i się o tym przekonaj!

Czym są elektronarzędzia?

Są to mobilne urządzenia, które są zasilane bez przymusu podłączenia do elektryczności. W głównej mierze posiadają akumulatory i baterie. Powstały z myślą o pracach monterskich i remontach, a ich zalety przy tym są nieocenione. Brak kabla, spora mobilność, dobra wytrzymałość ich zasilacza, sprzyjają pracom poza samym warsztatem, co zdecydowanie zwiększa wygodę z ich korzystania. Musisz zrobić jakieś prace monterskie na swojej działce z dala od elektryczności? Elektronarzędzia będą pod tym względem naprawdę dobrym wyborem. Poza tym nie posiadają dużej wagi, co sprawia, że są lekkie i nie obciążają zbytnio rąk. Podsumowując ich zalety:

 • są zasilane bateriami lub akumulatorami, przez co nie muszą być podłączone do prądu (ale mogą, jak na przykład wiertarki elektryczne),
 • waga działa na ich korzyść, przy dłuższych pracach twoje ręce nie będą przeciążone.

Podstawowy podział elektronarzędzi

Jest ich kilka rodzajów, warto zaznajomić się chociaż kilkoma z nich, dla lepszego podglądu tego, czego potrzebujemy w naszych warsztatach.

Podstawowymi elektronarzędziami są:

 1. Wiertarka – służy do wiercenia, wkręcenia, rozwiercania i pogłębiania otworów, a przy użyciu specjalnych nasadek – również i do szlifowania. Wiertarki można podzielić jeszcze na podkategorie: wiertarkę udarową, kątową, diamentową, wiertarko – wkrętarkę, młotowiertarkę. Wiertarka umożliwia roboty przy drewnie, metalu oraz betonie (https://jptech-maszyny.pl/wiertarko-wkretarki-akumulatorowe).
 2. Wkrętarka – przydatna przy wkręcaniu i wykręcaniu śrub/wkrętów. Posiada wymienne końcówki, które mogą się dostosować do danego rodzaju narzędzia. Różnią się między sobą mocą, napięciem, obrotami oraz ilością biegów.
 3. Szlifierka – umożliwia obróbkę powierzchni utwardzonych. Rozróżniamy szlifierki kątowe, taśmowe, oscylacyjne i mimośrodowe. Urządzenie to wykorzystuje ściernice do uzyskania efektu gładkiej powierzchni.
 4. Pilarka – jest urządzeniem do cięcia i skrawania, najpopularniejsze to traki, oraz pilarki łańcuchowe, taśmowe, tarczowe i wyrzynarki.
 5. Strug elektryczny – urządzenie wspomagające obróbkę drewna.
 6. Frezarka – kolejne urządzenie do skrawania, ale w ruchu obrotowym, dzięki swoim wieloostrzom. Innym rodzajem takiej obrabiarki jest tokarka.
 7. Spawarka – narzędzie umożliwiające łączenie ze sobą metalów poprzez spoiwa. Wyróżniamy dwie charakterystyczne modele: spawarkę inwertorową jak i transformatorową.
 8. Lutownica – podobnie jak spawarka, jest urządzeniem łączącym ze sobą dwa metalowe materiały. Z tą różnicą, że tutaj spoiwem jest lut.
 9. Ogrodowe elektronarzędzia – do nich zaliczamy urządzenia takie jak kosiarki, myjki ciśnieniowe, ect.

Narzędzia, które powinny się u ciebie znaleźć

W twoim warsztacie powinny się znaleźć narzędzia, które przede wszystkim wspomogą twoją codzienność. Nie chodzi o to, by kupić – na przykład – wysokojakościową szlifierkę, której i tak nie będziesz używać. Chodzi przede wszystkim o twoje potrzeby. Na spokojnie usiądź, pomyśl i zdecyduj, czego potrzebujesz.

Warto również rozglądać się po sklepach z takimi urządzeniami, które mają dobrą, sprawdzoną renomę. Zwykle takie sprzęty trochę kosztują i nierozsądnie byłoby po zaledwie kilku dniach użytkowania oddać je do naprawy o dwukrotnej wartości takiego elektronarzędzia. Kolejną sprawą jest cena. Czasem warto wydać trochę pieniędzy więcej, a cieszyć się przy tym dobrym, porządnym sprzętem.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Porządek w garażu – skuteczne strategie na zorganizowanie przestrzeni
Porządek w garażu – skuteczne strategie na zorganizowanie przestrzeni
Odkryj skuteczne metody na utrzymanie ładu w garażu. Przeczytaj o praktycznych strategiach i cennych poradach na efektywne zorganizowanie przestrzeni.
Planowanie zakupów spożywczych dla singli
Planowanie zakupów spożywczych dla singli
Jak zaplanować zakupy spożywcze dla jednej osoby, by nie przepłacić? Zobacz nasze porady.
Jak zrobić smoothie bez blendera?
Jak zrobić smoothie bez blendera?
Masz ochotę na orzeźwiające smoothie, ale nie posiadasz blendera? Sprawdź, jak łatwo zrobić pyszny owocowy koktajl bez specjalnego sprzętu!
Ostatnie wpisy