Polecamy
Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto mieć?
Inspiracje

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto mieć?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Ćwiczenia fizyczne przynoszą lepsze rezultaty, gdy są wykonywane we właściwy sposób. Aby ćwiczenia były efektywne, warto korzystać z różnorodnych sprzętów do ćwiczeń. Niektóre z nich, choćby hantle, bez problemu możemy przechowywać w domu. Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto mieć?

Co decyduje o tym, jakie przyrządy do ćwiczeń możemy mieć w domu?

Wszystko zależy od tego, jaki mamy budżet. Bardzo ważne jest też to, ile mamy miejsca w domu na sprzęt. Niestety, ale nie każdy może przeznaczyć na to garaż, piwnicę czy wolny pokój w domu. Warto wtedy postawić na przyrządy niewielkich rozmiarów. 

Ważne jest też to, jak intensywny trening planujemy. Jeśli ćwiczymy sporadycznie, to nie ma sensu kompletować całej siłowni w domu.   

>> Zobacz też: Spacer z psem – co zabrać ze sobą by nie było nudno

Ćwiczenia cardio. Jaki sprzęt może być przydatny?

Podczas wykonywania ćwiczeń cardio, możemy wybierać spośród kilku sprzętów. 

Rower treningowy

Z pewnością wiele osób zechce wybrać rower treningowy. Jest to klasyczne urządzenie, które mocno kojarzy się z ćwiczeniami tlenowymi. Podkreśla się też, że jest to dobra opcja dla osób w każdym wieku. Oczywiście zaletą takiego rozwiązania jest to, że w przeciwieństwie do zwykłego roweru nie musimy się martwić o pogodę. Wykorzystanie roweru treningowego sprzyja spalaniu kalorii, poprawia ukrwienie nóg i wydolność serca. 

Jakie jeszcze sprzęty warto mieć w domu?

Inne ciekawe sprzęty do ćwiczeń, które mogą się przydać w domu to bieżnia elektryczna, orbitrek czy domowy wioślarz. Ostatnie urządzenie ceni się za wysoką efektywność. Możemy dzięki niemu łączyć elementy treningu siłowego z cardio. Angażuje wszystkie partie ciała, co czyni go urządzeniem niezwykle uniwersalnym.  

Jak ćwiczyć nogi i ręce w domu?

Ćwiczenia nóg również mogą być wykonywane z pomocą sprzętów, które możemy mieć w domu. Do podstawowych akcesoriów o takim przeznaczeniu należą taśmy oporowe. Mimo prostoty umożliwiają one różnego rodzaju ćwiczenia dolnych partii ciała. Przydać mogą się też sztangielki i step o regulowanej wysokości. 

Ćwiczenia rąk

W tym przypadku nie będzie wielkiego zaskoczenia: podstawową propozycją do ćwiczeń wykonywanych w domu będą hantle. Inna opcja to np. kettlebells ze zmiennym środkiem ciężkości. 

Ćwiczenia brzucha. Jaki sprzęt wybrać?

W cenie jest zawsze dobrze wyrzeźbiony ‘’sześciopak’’. Do ćwiczeń brzucha przydaje się dwustronnie regulowana ławka. Można dzięki niej ćwiczyć różne partie brzucha. Co jeszcze można wykorzystać w domowych ćwiczeniach? Ekspander, taśmę oporową lub kołyskę. 

Drobniejsze przyrządy do ćwiczeń w domu – skakanka i piłka gimnastyczna

Czym jeszcze możemy się posiłkować, ćwicząc w domu? 

Skakanka

Bardzo prostym i tanim urządzeniem jest skakanka. Może to wzbudzać zdziwienie, ale właśnie ta dziecięca zabawka jest przyrządem do ćwiczeń w wielu dyscyplinach sportowych np. w boksie. Bardzo dobrze wpływa na koordynację nerwowo-mięśniową. Dzięki skakance możemy się skutecznie rozgrzać, ale też wykonać trening cardio niezależnie od panującej pogody. Nie potrzebujemy też dużo miejsca, ćwicząc na skakance.     

Piłka gimnastyczna

Gumowa piłka może być bardzo przydatnym sprzętem treningowym. Służy do ćwiczeń, masażu, ale też wyrabiania prawidłowej postawy podczas siedzenia. Jest bardzo uniwersalna, a przy tym nie zajmuje wiele miejsca. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szybkie dania z grilla na imprezę
Szybkie dania z grilla na imprezę
Szukasz pomysłów na szybkie dania z grilla, niekoniecznie mięsne? Sprawdź i rozsmakuj się w naszych propozycjach!
Jak skutecznie wykorzystać kontenery biurowe w przestrzeniach roboczych?
Jak skutecznie wykorzystać kontenery biurowe w przestrzeniach roboczych?
Poznaj korzyści wynikające z wykorzystania kontenerów biurowych jako elastycznych i ekonomicznych przestrzeni roboczych. Odkryj, jak przekształcić je w efektywne biura.
Jak wybrać dobrej jakości podkładkę ochronną na biurko dla dziecka?
Jak wybrać dobrej jakości podkładkę ochronną na biurko dla dziecka?
Zastanawiasz się jaką podkładkę ochronną na biurko dla swojego dziecka wybrać? Poznaj praktyczne porady i sprawdź, które cechy najlepszej podkładki warto wziąć pod uwagę.
Ostatnie wpisy