Polecamy
Jaką kołdrę dla alergika wybrać?
Organizacja

Jaką kołdrę dla alergika wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniej pościeli dla alergików, może być prawdziwym wyzwaniem. Badania pokazują, że coraz więcej osób cierpi na alergię. Dlatego jeśli masz problemy ze snem, rozwiązaniem tego problemu może okazać się zmiana kołdry na tę przeznaczoną dla alergików. 

Zakup kołdry dla alergików nie powinien stanowić problemu, gdyż w ofercie sklepów znajdziemy mnóstwo produktów rekomendowanych dla nich. Obecność roztoczy jest najpopularniejszym alergenem. Dzięki stosowaniu coraz lepszych rozwiązań przez producentów pościeli nie powinniśmy martwić się o zdrowy i spokojny sen. 

Jaka kołdra polecana jest dla alergików?

Przy wyborze kołdry dla osoby uczulonej bardzo ważny jest odpowiedni skład oraz wypełnienie. Nie daj się nabrać na produkt, który jest oznaczony jako antyalergiczny. Zakupiona kołdra powinna poprawiać jakość i komfort snu. W tym celu należy poznać parametry, które powinna mieć świetna kołdra dla alergików. 

Kołdra syntetyczna

Wiele firm oferuje antyalergiczne kołdry syntetyczne, ale czy ich wybór to dobry pomysł? Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że można je prać w pralce w wysokich temperaturach. Dzięki temu w prosty i skuteczny sposób możemy zlikwidować nagromadzone na pościeli roztocza. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że syntetyczne kołdry są wykonane z tworzyw sztucznych, które nie mają dobrej wentylacji. Przez brak odpowiedniego odprowadzenia powietrza osoba pod nią śpiąca po prostu szybciej zaczyna się pocić. Ciepłe i wilgotne środowisko to wręcz idealne warunki do rozwoju roztoczy i bakterii. Jeśli jednak zdecydujesz się na taki zakup, warto sprawdzić, czy wewnątrz kołdry jest umieszczona specjalna wkładka eliminująca roztocza. Dzięki niej można w niedrogi, a skuteczny sposób zabezpieczyć się przed alergenem. 

Kołdra puchowa

Czy osoby uczulone muszą rezygnować z kołder puchowych? Wszystko zależy od tego, jakim rodzajem pierza będzie wypełniona pościel. Niestety ten naturalny wkład nie sprzyja sytuacji, w której chcemy zminimalizować ilość roztoczy w naszym otoczeniu. Jednak istnieje ciekawa alternatywa dla alergików w postaci kołdry, w której pierze jest szczelnie zamknięte w kieszonkach nieprzepuszczających kurzu. 

Jak dbać o pościel dla alergików?

Nie tylko zakup odpowiedniej kołdry jest ważny. Dużą wagę należy również przyłożyć do przechowywania i dbania o pościel, aby zapobiec rozwojowi roztoczy. Nawet najlepsza kołdra, o którą się nie dba, straci swoje antyalergiczne właściwości. Przedstawiamy najważniejsze zasady dotyczące przechowywania pościeli oraz sposobu jej czyszczenia: 

  1. Regularne wietrzenie pościeli

Pościel należy wietrzyć codziennie i to najlepiej zaraz po przebudzeniu. W tym celu należy po prostu otworzyć okno w sypialni i dać pościeli dostęp do świeżego, rześkiego powietrza. Nie powinno się ścielić łóżka od razu po przebudzeniu i jeszcze ciepłej od naszego ciała kołdry chować do pojemnika lub przykrywać narzutą. Pościel należy przez kilka minut wywietrzyć i ochłodzić, aby nie tworzyć dobrych warunków do rozwoju roztoczy. 

  1. Wynosić pościel na świeże powietrze

Nie wystarczy samo wietrzenie pokoju, aby zapewnić dobrą wentylację oraz odświeżenie kołdry. Najlepszym sposobem na wietrzenie jest wyniesienie kołdry i poduszek na świeże powietrze – do ogrodu lub na balkon. 

  1. Częsta zmiana poszewek

Poszewki należy zmieniać raz na 2 tygodnie. Jeśli osoba korzystająca z pościeli ma problemy z intensywną potliwością, należy zmieniać ją częściej. Takie działania na pewno zmniejszą obecność alergenu w naszej sypialni. Poszewki należy prać w temperaturze przynajmniej 60 stopni, co skutecznie wyeliminuje roztocza z ich powierzchni. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczny poradnik jak wybrać idealne biuro dla swojej firmy
Praktyczny poradnik jak wybrać idealne biuro dla swojej firmy
Odkryj skuteczne strategie i praktyczne wskazówki, które pomogą Ci wybrać idealne biuro dla Twojej firmy. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby wybrana przestrzeń sprzyjała rozwojowi i sukcesowi Twojego biznesu.
Jak szybko odnaleźć się w nowym miejscu pracy?
Jak szybko odnaleźć się w nowym miejscu pracy?
Zmieniasz pracę? Przeczytaj, jak odnaleźć się w nowym miejscu.
Te materiały dodadzą kawalarce przytulności
Te materiały dodadzą kawalarce przytulności
Zastanawiasz się, jakie tekstylia sprawdzą się w aranżacji kawalerki? W artykule znajdziesz inspiracje, które materiały wybrać.
Ostatnie wpisy