Polecamy
Jak korzystać z kalendarza Google? Praktyczne triki!
Organizacja

Jak korzystać z kalendarza Google? Praktyczne triki!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Bardzo często kalendarz Google traktowany jest „po macoszemu” i rzadko się z niego korzysta. Jednak jest to bardzo przydatne narzędzie, które pomaga w organizacji pracy własnej. W jaki sposób korzystać z kalendarza Google?

Jak rozpocząć korzystanie z kalendarza Google?

Kalendarz Google można znaleźć na stronie Google. Jeśli korzystasz z gmaila, to wystarczy, że zalogujesz się na swoją skrzynkę i już będziesz mieć dostęp do tego narzędzia. Warto zainstalować kalendarz na wszystkich urządzeniach, z których się korzysta, dzięki temu można mieć pewność, że każde ważne wydarzenie zostanie na pewno zapisane i o niczym nie zapomnisz.

Zanim zaczniesz korzystać z kalendarza Google, to powinieneś wpisać do niego wszystkie święta, możesz je dodać automatycznie. Wystarczy tylko wejść w funkcję „dodaj kalendarz”, następnie kliknąć okienko „przeglądaj pomocne kalendarze”. Zaznacz święta, które mają zostać naniesione na kalendarz.

Nowy kalendarz można dodać również w opcji „dodaj kalendarz”, a następnie „przeglądaj pomocne kalendarze”. Dzięki temu możesz:

  • utworzyć nowy kalendarz, który zostanie nazwany i zostanie mu przyporządkowana odpowiednia zakładka;
  • subskrybować kalendarz, jeśli ktoś ze współpracowników lub partnerów biznesowych prowadzi taki kalendarz i udostępnia go publicznie.

Jeśli chcesz, to możesz dodać lub usunąć weekendy. Możesz to zrobić w ustawieniach ogólnych, w funkcji widok. W tej funkcji można dokładnie sprecyzować, od jakiego dnia tygodnia ma rozpocząć się tydzień i ile dni ma być widocznych.

Automatyczne dodawanie wydarzeń, które przychodzą na maila 

Jest to bardzo ciekawa opcja, która ułatwia pracę. Nie trzeba ręcznie zaznaczać w kalendarzu wydarzeń, które przychodzą na maila. Aby ustawić automatyczne zapisywanie wydarzeń z gmaila, to należy wejść do ustawień ogólnych, następnie wybrać funkcję „wydarzenie z Gmaila” i ją zaznaczyć.

Aby lepiej korzystać z kalendarza Google, należy go zintegrować z innymi narzędziami do planowania, których używasz.

Codzienne korzystanie z kalendarza Google

Jeśli zaczynasz swój dzień od sprawdzenia skrzynki mailowej, to poranny mail z zaplanowanymi pracami na pewno się przyda. Jeśli używasz więcej niż jednego kalendarza Google, to dla każdego z nich musisz ustawić osobny mail z powiadomieniem o planie dnia.

W kalendarzu można zrobić listę konkretnych zadań z przypisanymi do nich godzinami realizacji. Jeśli dopiero rozpoczynasz pracę nad swoją organizacją dnia, to ta opcja będzie dla Ciebie szczególnie przydatna.

Jeśli chcesz być na bieżąco z kalendarzem innej osoby to możesz taki kalendarz dodać w okienku po lewej stronie. Musisz wiedzieć, że wybrana osoba musi wyrazić zgodę na dostęp do swojego kalendarza.

Dzięki kalendarzowi Google nie zapomnisz, że chcesz wziąć udział w jakimś wydarzeniu. Wystarczy tylko wejść na zakładkę wydarzenia na swoim profilu na Facebooku, następnie wejść w link „nadchodzące wydarzenia” i skopiować go do kalendarza Google do zakładki „z adresu url”.

Gdy coś się zmieni i zechcesz przeplanować wydarzenie w swoim kalendarzu, to wystarczy je przeciągnąć do innej daty. Nie trzeba przy tym nic zmieniać.

Jeśli usunąłeś wydarzenie w swoim kalendarzu przez przypadek, to możesz je odzyskać, klikając na kółko zębate w prawym górnym rogu, a następnie w ikonę kosz. Wydarzenia z kosza są usuwane po 30 dniach.

Umawianie wspólnych spotkań

Przez kalendarz Google można umawiać spotkania i dopasowywać jego czas do uczestników wydarzenia. Wystarczy w menu wydarzenia wejść do zakładki „znajdź czas”. Gdy dodasz kalendarze innych uczestników spotkania do swojego kalendarza, będziesz mógł je przejrzeć i zaplanować najlepszą datę spotkania.

Gdy dodajesz spotkanie, to warto określić jego dokładną lokalizację za pomocą Google Maps. Dzięki temu uczestnicy otrzymają dokładny adres wraz z mapą Google. Jeśli spotkanie ma się odbywać online, to warto od razu utworzyć pokój wydarzenia w Google Meet. 

Jeśli podczas spotkania będzie omawiany konkretny dokument, to należy go dodać jako załącznik do wydarzenia. Dzięki temu będzie wysyłany razem z mailem przypominającym o wydarzeniu. W kalendarzu możesz zmienić również właściciela wydarzenia – opcję tą można znaleźć w dodatkowych funkcjach spotkania.

Inne przydatne triki podczas korzystania z kalendarza Google

  1. Ustawiaj częste przypomnienia. Dzięki temu nie zapomnisz o nadchodzących wydarzeniach.
  2. Wykorzystuj wydarzenia cyklicznie i ustaw dla nich odpowiednie powiadomienia.
  3. W planowanych spotkaniach warto zapisywać orientacyjny czas dojazdu, dzięki temu nie spóźnisz się na spotkanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wnętrza w stylu retro – aranżacje, meble, lampy, dodatki
Wnętrza w stylu retro – aranżacje, meble, lampy, dodatki
Aby Twoje mieszkanie wyglądało modnie i stylowo, rozważ ponadczasowy styl modern mid-century, zwany również stylem retro.
Zdrowa dieta na 10 dni – składniki, o których trzeba pamiętać
Zdrowa dieta na 10 dni – składniki, o których trzeba pamiętać
Chcesz zaplanować zdrową dietę? Sprawdź, jakie produkty powinny się w niej znaleźć, abyś dostarczał swojemu organizmowi niezbędne składniki odżywcze.
Tworzenie przestrzeni mieszkalnej zgodnej z najnowszymi trendami – praktyczne wskazówki i oryginalne pomysły
Tworzenie przestrzeni mieszkalnej zgodnej z najnowszymi trendami – praktyczne wskazówki i oryginalne pomysły
Rozpocznij swoją przygodę z nowoczesnym wystrój wnętrz, dowiedz się, jak skutecznie tworzyć przestrzeń mieszkalną, kierując się najnowszymi trendami. Odkryj praktyczne wskazówki i pomysły, które pomogą Ci odmienić Twój dom.
Ostatnie wpisy