Polecamy
Jak dbać o kominek?
Organizacja

Jak dbać o kominek?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Instalacja kominka w salonie to coraz popularniejsze rozwiązanie aranżacyjne, które z pewnością przyczynia się do budowania w domu przytulnego klimatu. Kominek dostarcza ciepła i jest estetycznym elementem wystroju, a jego kojące dźwięki mogą ułatwiać relaks i zasypianie. Warto jednak wiedzieć, jak o niego dbać, by służył przez lata.

Regularne czyszczenie komina to gwarancja bezpieczeństwa

Najważniejsze w posiadaniu kominka jest jego regularne czyszczenie. Warto wyposażyć się w odkurzacz do popiołu oraz pamiętać, by często zamiatać okolice komika. W ten sposób unikniesz roznoszenia sadzy po domu – także przez dzieci i zwierzęta, którym nie będzie prosto wytłumaczyć, że nie powinny tego robić. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z produktów czystykomin.com.pl, wśród których znajdziesz na przykład efektywny środek do usuwania smoły i sadzy, żaroodporne farby i obrotowe zestawy do czyszczenia komina. Zakup tych środków pozwoli Ci na skuteczne czyszczenie komina i dbanie o jego wygląd, co z pewnością będzie wystrojowym strzałem w dziesiątkę. Zadbaj o czystość kominka i ciesz się bezpiecznym relaksem z najbliższymi.

Rekuperacja, czyli ekonomiczne podejście do posiadania kominka

Jeśli nie jesteś jeszcze właścicielem kominka, ale planujesz go założyć, ważnym dla Ciebie terminem jest rekuperacja, czyli odzyskiwanie ciepła z jednego medium i przekazywanie go za pomocą wymiennika do innego medium. Niezbędne do montażu będą w tym przypadku takie elementy jak kanały doprowadzające i odprowadzające powietrze z pomieszczeń, a także urządzenie wymuszające przepływ powietrza i odzyskujące ciepło. Potrzebujesz więc wentylacji nawiewno-wywiewnej z rekuperatorem. Po co Ci to wszystko? Rekuperacja pozwoli Ci na ekonomiczne zarządzanie Twoim gospodarstwem domowym, poprawi komfort Waszego życia i zwiększy bezpieczeństwo domowników przez usuwanie z pomieszczeń gazowych i stałych resztek procesu spalania. Jej podstawowym zadaniem jest ograniczanie kosztów ogrzewania, dlatego warto się na nią zdecydować, by skutecznie zatrzymywać produkowane ciepło w domu.

Zadbaj o dobre odprowadzanie spalin

Elementem dbania o kominek, poza odpowiednią instalacją oszczędzającą ciepło czy fizycznym czyszczeniem go, jest efektywne odprowadzanie spalin. Pomocne w tym mogą się okazać produkty firmy Tajfun, takie jak: przyłącza kominowe i elementy żaroodporne do podłączenia kominka, nasady i wkłady kominowe, system gazowy SGSP, regulatory ciągu kominowego i wiele innych. Dlaczego odprowadzanie spalin jest takie ważne? W ten sposób pozbywasz się ze swojego domu zanieczyszczonego powietrza i dbasz o zdrowie Twoich bliskich oraz czystość mebli i ścian. Spaliny mogą osadzać się na materiałach i przyczyniać się do szarzenia ulubionych tkanin czy mebli. Zapobiegaj takim sytuacjom już na etapie projektowania instalacji kominka!

Zdjęcie główne: pexels.com/Alex Qian

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Meble i gadżety, które wpasują się w małą kuchnię
Meble i gadżety, które wpasują się w małą kuchnię
Jak najlepiej zaprojektować przestrzeń małej kuchni i co w niej zmieścić? W tym artykule podpowiemy, jakie meble oraz gadżety wpasują się w niewielką kuchnię.
Szynoprzewody – jak kupić dobre systemy szynowe?
Szynoprzewody – jak kupić dobre systemy szynowe?
Podpowiadamy, jak wybrać dobre szyny oświetleniowe, które w mieszkaniu czy biurze posłużą długie lata.
Jakie meble wybrać do małego mieszkania?
Jakie meble wybrać do małego mieszkania?
Wynajmujesz lub kupujesz małe mieszkanie? Zobacz, jak urządzić tę przestrzeń tak, aby była wygodnym miejscem do życia.
Ostatnie wpisy