Polecamy
Jak dbać o kominek?
Organizacja

Jak dbać o kominek?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Instalacja kominka w salonie to coraz popularniejsze rozwiązanie aranżacyjne, które z pewnością przyczynia się do budowania w domu przytulnego klimatu. Kominek dostarcza ciepła i jest estetycznym elementem wystroju, a jego kojące dźwięki mogą ułatwiać relaks i zasypianie. Warto jednak wiedzieć, jak o niego dbać, by służył przez lata.

Regularne czyszczenie komina to gwarancja bezpieczeństwa

Najważniejsze w posiadaniu kominka jest jego regularne czyszczenie. Warto wyposażyć się w odkurzacz do popiołu oraz pamiętać, by często zamiatać okolice komika. W ten sposób unikniesz roznoszenia sadzy po domu – także przez dzieci i zwierzęta, którym nie będzie prosto wytłumaczyć, że nie powinny tego robić. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z produktów czystykomin.com.pl, wśród których znajdziesz na przykład efektywny środek do usuwania smoły i sadzy, żaroodporne farby i obrotowe zestawy do czyszczenia komina. Zakup tych środków pozwoli Ci na skuteczne czyszczenie komina i dbanie o jego wygląd, co z pewnością będzie wystrojowym strzałem w dziesiątkę. Zadbaj o czystość kominka i ciesz się bezpiecznym relaksem z najbliższymi.

Rekuperacja, czyli ekonomiczne podejście do posiadania kominka

Jeśli nie jesteś jeszcze właścicielem kominka, ale planujesz go założyć, ważnym dla Ciebie terminem jest rekuperacja, czyli odzyskiwanie ciepła z jednego medium i przekazywanie go za pomocą wymiennika do innego medium. Niezbędne do montażu będą w tym przypadku takie elementy jak kanały doprowadzające i odprowadzające powietrze z pomieszczeń, a także urządzenie wymuszające przepływ powietrza i odzyskujące ciepło. Potrzebujesz więc wentylacji nawiewno-wywiewnej z rekuperatorem. Po co Ci to wszystko? Rekuperacja pozwoli Ci na ekonomiczne zarządzanie Twoim gospodarstwem domowym, poprawi komfort Waszego życia i zwiększy bezpieczeństwo domowników przez usuwanie z pomieszczeń gazowych i stałych resztek procesu spalania. Jej podstawowym zadaniem jest ograniczanie kosztów ogrzewania, dlatego warto się na nią zdecydować, by skutecznie zatrzymywać produkowane ciepło w domu.

Zadbaj o dobre odprowadzanie spalin

Elementem dbania o kominek, poza odpowiednią instalacją oszczędzającą ciepło czy fizycznym czyszczeniem go, jest efektywne odprowadzanie spalin. Pomocne w tym mogą się okazać produkty firmy Tajfun, takie jak: przyłącza kominowe i elementy żaroodporne do podłączenia kominka, nasady i wkłady kominowe, system gazowy SGSP, regulatory ciągu kominowego i wiele innych. Dlaczego odprowadzanie spalin jest takie ważne? W ten sposób pozbywasz się ze swojego domu zanieczyszczonego powietrza i dbasz o zdrowie Twoich bliskich oraz czystość mebli i ścian. Spaliny mogą osadzać się na materiałach i przyczyniać się do szarzenia ulubionych tkanin czy mebli. Zapobiegaj takim sytuacjom już na etapie projektowania instalacji kominka!

Zdjęcie główne: pexels.com/Alex Qian

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie pielęgnować trawnik w różnych porach roku?
Jak skutecznie pielęgnować trawnik w różnych porach roku?
Odkryj sprawdzone metody pielęgnacji trawnika sprzyjające zdrowiu i wspaniałemu wyglądowi przez cały rok. Przekonaj się, jak poradzić sobie z sezonowymi wyzwaniami, aby cieszyć się idealnym zielonym dywanem w swoim ogrodzie.
Czy można prowadzić samochód boso?
Czy można prowadzić samochód boso?
Zdarzyło Ci się prowadzić samochód na boso? Sprawdź, czy to bezpieczne!
Gdzie warto pojechać na weekend w Polsce?
Gdzie warto pojechać na weekend w Polsce?
Gdzie najlepiej pojechać, aby spędzić udany weekend w PolscePodpowiadamy, gdzie warto wybrać!
Ostatnie wpisy