Polecamy
Jakie elektronarzędzia powinny znaleźć się w Twoim warsztacie?
Majsterkowanie

Jakie elektronarzędzia powinny znaleźć się w Twoim warsztacie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przy dzisiejszej technologii nasze warsztaty mogą być zaopatrywane w najróżniejsze narzędzia, w tym takie o elektrycznym zasileniu. Jakie konkretnie powinny się znaleźć u ciebie, na jakie najlepiej będzie postawić? Koniecznie przeczytaj artykuł i się o tym przekonaj!

Czym są elektronarzędzia?

Są to mobilne urządzenia, które są zasilane bez przymusu podłączenia do elektryczności. W głównej mierze posiadają akumulatory i baterie. Powstały z myślą o pracach monterskich i remontach, a ich zalety przy tym są nieocenione. Brak kabla, spora mobilność, dobra wytrzymałość ich zasilacza, sprzyjają pracom poza samym warsztatem, co zdecydowanie zwiększa wygodę z ich korzystania. Musisz zrobić jakieś prace monterskie na swojej działce z dala od elektryczności? Elektronarzędzia będą pod tym względem naprawdę dobrym wyborem. Poza tym nie posiadają dużej wagi, co sprawia, że są lekkie i nie obciążają zbytnio rąk. Podsumowując ich zalety:

  • są zasilane bateriami lub akumulatorami, przez co nie muszą być podłączone do prądu (ale mogą, jak na przykład wiertarki elektryczne),
  • waga działa na ich korzyść, przy dłuższych pracach twoje ręce nie będą przeciążone.

Podstawowy podział elektronarzędzi

Jest ich kilka rodzajów, warto zaznajomić się chociaż kilkoma z nich, dla lepszego podglądu tego, czego potrzebujemy w naszych warsztatach.

Podstawowymi elektronarzędziami są:

  1. Wiertarka – służy do wiercenia, wkręcenia, rozwiercania i pogłębiania otworów, a przy użyciu specjalnych nasadek – również i do szlifowania. Wiertarki można podzielić jeszcze na podkategorie: wiertarkę udarową, kątową, diamentową, wiertarko – wkrętarkę, młotowiertarkę. Wiertarka umożliwia roboty przy drewnie, metalu oraz betonie (https://jptech-maszyny.pl/wiertarko-wkretarki-akumulatorowe).
  2. Wkrętarka – przydatna przy wkręcaniu i wykręcaniu śrub/wkrętów. Posiada wymienne końcówki, które mogą się dostosować do danego rodzaju narzędzia. Różnią się między sobą mocą, napięciem, obrotami oraz ilością biegów.
  3. Szlifierka – umożliwia obróbkę powierzchni utwardzonych. Rozróżniamy szlifierki kątowe, taśmowe, oscylacyjne i mimośrodowe. Urządzenie to wykorzystuje ściernice do uzyskania efektu gładkiej powierzchni.
  4. Pilarka – jest urządzeniem do cięcia i skrawania, najpopularniejsze to traki, oraz pilarki łańcuchowe, taśmowe, tarczowe i wyrzynarki.
  5. Strug elektryczny – urządzenie wspomagające obróbkę drewna.
  6. Frezarka – kolejne urządzenie do skrawania, ale w ruchu obrotowym, dzięki swoim wieloostrzom. Innym rodzajem takiej obrabiarki jest tokarka.
  7. Spawarka – narzędzie umożliwiające łączenie ze sobą metalów poprzez spoiwa. Wyróżniamy dwie charakterystyczne modele: spawarkę inwertorową jak i transformatorową.
  8. Lutownica – podobnie jak spawarka, jest urządzeniem łączącym ze sobą dwa metalowe materiały. Z tą różnicą, że tutaj spoiwem jest lut.
  9. Ogrodowe elektronarzędzia – do nich zaliczamy urządzenia takie jak kosiarki, myjki ciśnieniowe, ect.

Narzędzia, które powinny się u ciebie znaleźć

W twoim warsztacie powinny się znaleźć narzędzia, które przede wszystkim wspomogą twoją codzienność. Nie chodzi o to, by kupić – na przykład – wysokojakościową szlifierkę, której i tak nie będziesz używać. Chodzi przede wszystkim o twoje potrzeby. Na spokojnie usiądź, pomyśl i zdecyduj, czego potrzebujesz.

Warto również rozglądać się po sklepach z takimi urządzeniami, które mają dobrą, sprawdzoną renomę. Zwykle takie sprzęty trochę kosztują i nierozsądnie byłoby po zaledwie kilku dniach użytkowania oddać je do naprawy o dwukrotnej wartości takiego elektronarzędzia. Kolejną sprawą jest cena. Czasem warto wydać trochę pieniędzy więcej, a cieszyć się przy tym dobrym, porządnym sprzętem.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co przyda się na parapetówce?
Co przyda się na parapetówce?
Zostałeś zaproszony na parapetówkę? A może organizujesz własną? Zobacz, co z pewnością przyda się na takiej imprezie.
Makaron na słodko – z czym go przygotować?
Makaron na słodko – z czym go przygotować?
Ciekawe przepisy na przygotowanie makaronu na słodko.
Stłuczka na parkingu – co robić?
Stłuczka na parkingu – co robić?
Przytrafiła Ci się kolizja na parkingu? Przeczytaj, co możesz zrobić w takiej sytuacji.
Ostatnie wpisy