Życie singla

Lot w tunelu aerodynamicznym – wszystko, co musisz wiedzieć

Lot w tunelu aerodynamicznym - wszystko, co musisz wiedzieć
Obraz Lou Blazquez z Pixabay

Tunel aerodynamiczny to inaczej symulator lotu czyli urządzenie, które generuje silne strugi powietrza, dzięki którym możesz unosić się w powietrzu i po prostu latać. Gwarantuje to w pełni kontrolowane, stałe warunki lotu.

Ile trwa lot w tunelu aerodynamicznym?

Lot w tunelu aerodynamicznym trwa minimum 3 minuty, a maksimum 9 minut. Zależy to od tego, jak długi „przelot” zaplanujesz. Początkującym proponuje się startowanie od krótszych sesji.

Przed skorzystaniem z tej atrakcji zostaniesz przeszkolony przez specjalistę. Instruktor zaznajomi ze specyfiką lotu w takim tunelu.

Ile kosztuje lot w tunelu aerodynamicznym?

Najkrótszy lot (3 minuty) odbywa się w dwóch podejściach po 1.5 minuty. Taka przyjemność to koszt rzędu 200-250 złotych. Dużo zależy także od wybranej lokalizacji. Różne obiekty to różne warunki cenowe. Dłuższy lot – to już pewna wielokrotność tej sumy. Najdroższy jest lot 9 minutowy – tutaj trzeba zapłacić nawet 700 złotych.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Ograniczenie wagowe to 110 kg. Nie jest jednak zalecane korzystanie z tunelu w ciąży oraz po kontuzji barku lub kręgosłupa. 

W co się ubrać?

Nie musisz się martwić o strój, na miejscu zostanie on dobrany dla Ciebie. Będzie to  kombinezon, kask oraz gogle. Należy jednak przynieść ze sobą wygodne, najlepiej sznurowane lub na rzepy obuwie sportowe.

Czy lot w tunelu aerodynamicznym jest bezpieczny?

W istocie nie ma się czego obawiać. Cała zabawa odbywa się pod okiem doświadczonych specjalistów. Przed wejściem w strumień powietrza, odbywa się szkolenie, by nic Cię nie zaskoczyło w trakcie zabawy. Do tunelu wchodzi się wspólnie z instruktorem, a gdy nabierzesz wprawy, możesz umówić się na samodzielny lot.  

Lot w tunelu aerodynamicznym to niesamowita przygoda, która zapewnia niezapomniane wrażenia. Jest to ciekawy wybór dla każdego, kto choć raz marzył o tym aby unosić się w powietrzu. 

Copywriterka i fanka urządzania wnętrz. Często można ją spotkać na zakupach kupującą ozdoby i dodatki do mieszkania. Zainteresowanie portalami społecznościowymi pojawiło się u niej kilka lat temu podczas rozpoczęcia prowadzenia swojego wideobloga.
Avatar
Polecane artykuły
Życie singla

Negatywne skutki pracy i nauki zdalnej - brak ruchu!

Jak pandemia wpłynęła na aktywność sportową i samopoczucie? Polacy odczuwają negatywne skutki!
Czytaj więcej
Życie singla

4 miejsca w Polsce, o których nie wiedziałeś

Z dala od popularnych atrakcji kryją się te mniej znane i niezwykle interesujące. Przedstawiamy propozycję naszych 4 miejsc, które warto odwiedzić!
Czytaj więcej
Życie singla

Jak kupować na AliExpress?

Zakupy przez internet stają się codziennością. Aliexpress to największy chiński sklep internetowy. Czasem nawet nazywany chińskim Allegro.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *