Życie singla

Intymna sfera w życiu singla – jak o nią dbać?

Intymna sfera w życiu singla - jak o nią dbać?
Designed by Freepik

Artykuł sponsorowany

Bycie singlem nie oznacza samotności, a nie posiadanie partnera nie musi wiązać się z brakiem dbania o intymność czy też deficytem w kontaktach międzyludzkich. Co zatem zrobić, aby życie w pojedynkę nie wiązało się z poczuciem osamotnienia?

Intymność to ważny element w życiu i składa się na nią wiele elementów. Przede wszystkim kojarzona jest ona z seksualnością. Zdarza się, że dla osób będących singlami ta sfera nie jest najistotniejsza, a jeżeli nawet pełni ważną rolę, można znaleźć rozwiązania, które umożliwiają jej pielęgnowanie. Nie chodzi tu o tak zwane przelotne znajomości. Można mieć bliską osobę, z którą nie tworzymy związku, ale wspólnie spędzamy czas na intymnej relacji. Nie oznacza to, że taki układ jest w jakiś sposób wybrakowany; jest on po prostu inny. Najważniejsze, aby każda z osób czuła się szanowana oraz usatysfakcjonowana z takiego a nie innego układu.

Niekiedy długie bycie bez partnera seksualnego może prowadzić do stresu związanego z odbyciem stosunku. Jeżeli mężczyzna ma problemy z potencją, spowodowane obawą, powinien skonsultować tę kwestię z seksuologiem lub urologiem, którzy mogą doradzić, jak opanować lęki i przepisać takie środki jak viagra czy kamagra. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kobiet – stres może złagodzić rozmowa z doświadczonym specjalistą.

Jak dbać o poczucie bliskości?

Na strefę intymną składają się również relacje z przyjaciółmi lub jedną osobą, którą uważamy za przyjaciela. Wspólne spędzanie czasu, dzielenie się problemami oraz sukcesami, wspieranie w trudnych sytuacjach, chociaż mogą wydawać się banalne, znacząco kształtują sferę duchową. W intymności najważniejsze jest zaufanie oraz zacieśnianie więzi, niezależnie od tego, czy dotyczy ona relacji partnerskiej czy seksualnej. Ważne jest, aby dbać o to, kogo wpuszczamy do tej części naszego życia. Przebywanie w otoczeniu toksycznych osób lub takich, które zaniżają naszą samoocenę, nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. Budowanie i pielęgnowanie intymności powinno opierać się na tworzeniu relacji, która daje poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli to konieczne, postaw granice, których nie przekroczysz, np. dzielenie się pewnymi sekretami. 

Czas tylko dla siebie

Panuje przekonanie, że najwięcej radości przynosi przebywanie z innymi osobami. O ile nawiązywanie wartościowych oraz trwałych relacji jest bardzo istotne, o tyle znalezienie czasu na byciu tylko ze sobą jest równie ważne. Warto poświęcić moment na zgłębianie swoich pasji lub też szukanie nowych zajęć, których wykonywane sprawi przyjemność.

Chwile spędzone na czytaniu książek, słuchaniu ulubionej muzyki, medytacji czy jakiejkolwiek innej formie, mającej na celu uporządkowanie myśli, jest potrzebne do zachowania równowagi duchowej. Umiejętność przebywania w swoim własnym towarzystwie jest trudna do zdobycia, ale niezwykle ważna. Za jej sprawą nie odczuwa się smutku, gdy nie ma obok przyjaciół.

Osoby, które dbają o swoje zdrowie emocjonalne, lepiej radzą sobie z wyzwaniami, które spotykają je w codziennym życiu. Dostosowują się do zmian, budują silne relacje i wychodzą z niepowodzeń. Poprawa relacji z samym sobą poprzez utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego sprawia, że stajesz się bardziej odporny, mogąc dzięki temu przetrwać trudne chwile i cieszyć się dobrymi.

Czas poświęcony samemu sobie nie wiąże się z całkowitą izolacją. Jego efektem może być także uświadomienie, czego oczekuje się od życia, ustalanie priorytetów czy też planów na dalsze życie.

Pamiętaj, że intymność to sfera niezwykle ważna, która buduje zadowolenie z życia, wzmacnia samoocenę, a odpowiednio pielęgnowana powoduje, że bycie singlem stanie się jeszcze bogatsze.

Student polonistyki. Wolne chwile spędza na czytaniu książek historycznych oraz odpoczynku w ogrodzie. Miłośnik domowej kuchni i poszukiwacz ciekawych trendów w aranżacji wnętrz.
Bartosz Promiński
Polecane artykuły
Życie singla

Domowe sposoby na relaks po pracy

Dowiedz się, jakie domowe sposoby sprawdzają się najlepiej, kiedy chcesz zrelaksować się po pracy. Praktyczne porady znajdziesz u nas!
Czytaj więcej
Życie singla

Z czego mogą wynikać zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji to wstydliwy temat, któremu nie poświęca się wystarczającej uwagi. Duża część mężczyzn cierpi z tego powodu i nie osiąga satysfakcji seksualnej. Sfera ta jest dla większości ludzi niezwykle istotna, szczególnie w związkach, dlatego warto poznać przyczyny impotencji i pozbyć się problemu, aby życie łóżkowe spełniało oczekiwania obu stron.
Czytaj więcej
Życie singla

Jak sobie poradzić z jesienną melancholią? Porady dla singla

Jak poprawić sobie humor, kiedy dookoła niezbyt korzystna jesienna aura? Oto kilka sposobów, które mogą pomóc ci poczuć się znacznie lepiej.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *