Życie singla

Intymna sfera w życiu singla – jak o nią dbać?

Intymna sfera w życiu singla - jak o nią dbać?
Designed by Freepik

Artykuł sponsorowany

Bycie singlem nie oznacza samotności, a nie posiadanie partnera nie musi wiązać się z brakiem dbania o intymność czy też deficytem w kontaktach międzyludzkich. Co zatem zrobić, aby życie w pojedynkę nie wiązało się z poczuciem osamotnienia?

Intymność to ważny element w życiu i składa się na nią wiele elementów. Przede wszystkim kojarzona jest ona z seksualnością. Zdarza się, że dla osób będących singlami ta sfera nie jest najistotniejsza, a jeżeli nawet pełni ważną rolę, można znaleźć rozwiązania, które umożliwiają jej pielęgnowanie. Nie chodzi tu o tak zwane przelotne znajomości. Można mieć bliską osobę, z którą nie tworzymy związku, ale wspólnie spędzamy czas na intymnej relacji. Nie oznacza to, że taki układ jest w jakiś sposób wybrakowany; jest on po prostu inny. Najważniejsze, aby każda z osób czuła się szanowana oraz usatysfakcjonowana z takiego a nie innego układu.

Niekiedy długie bycie bez partnera seksualnego może prowadzić do stresu związanego z odbyciem stosunku. Jeżeli mężczyzna ma problemy z potencją, spowodowane obawą, powinien skonsultować tę kwestię z seksuologiem lub urologiem, którzy mogą doradzić, jak opanować lęki i przepisać takie środki jak viagra czy kamagra. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kobiet – stres może złagodzić rozmowa z doświadczonym specjalistą.

Jak dbać o poczucie bliskości?

Na strefę intymną składają się również relacje z przyjaciółmi lub jedną osobą, którą uważamy za przyjaciela. Wspólne spędzanie czasu, dzielenie się problemami oraz sukcesami, wspieranie w trudnych sytuacjach, chociaż mogą wydawać się banalne, znacząco kształtują sferę duchową. W intymności najważniejsze jest zaufanie oraz zacieśnianie więzi, niezależnie od tego, czy dotyczy ona relacji partnerskiej czy seksualnej. Ważne jest, aby dbać o to, kogo wpuszczamy do tej części naszego życia. Przebywanie w otoczeniu toksycznych osób lub takich, które zaniżają naszą samoocenę, nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. Budowanie i pielęgnowanie intymności powinno opierać się na tworzeniu relacji, która daje poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli to konieczne, postaw granice, których nie przekroczysz, np. dzielenie się pewnymi sekretami. 

Czas tylko dla siebie

Panuje przekonanie, że najwięcej radości przynosi przebywanie z innymi osobami. O ile nawiązywanie wartościowych oraz trwałych relacji jest bardzo istotne, o tyle znalezienie czasu na byciu tylko ze sobą jest równie ważne. Warto poświęcić moment na zgłębianie swoich pasji lub też szukanie nowych zajęć, których wykonywane sprawi przyjemność.

Chwile spędzone na czytaniu książek, słuchaniu ulubionej muzyki, medytacji czy jakiejkolwiek innej formie, mającej na celu uporządkowanie myśli, jest potrzebne do zachowania równowagi duchowej. Umiejętność przebywania w swoim własnym towarzystwie jest trudna do zdobycia, ale niezwykle ważna. Za jej sprawą nie odczuwa się smutku, gdy nie ma obok przyjaciół.

Osoby, które dbają o swoje zdrowie emocjonalne, lepiej radzą sobie z wyzwaniami, które spotykają je w codziennym życiu. Dostosowują się do zmian, budują silne relacje i wychodzą z niepowodzeń. Poprawa relacji z samym sobą poprzez utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego sprawia, że stajesz się bardziej odporny, mogąc dzięki temu przetrwać trudne chwile i cieszyć się dobrymi.

Czas poświęcony samemu sobie nie wiąże się z całkowitą izolacją. Jego efektem może być także uświadomienie, czego oczekuje się od życia, ustalanie priorytetów czy też planów na dalsze życie.

Pamiętaj, że intymność to sfera niezwykle ważna, która buduje zadowolenie z życia, wzmacnia samoocenę, a odpowiednio pielęgnowana powoduje, że bycie singlem stanie się jeszcze bogatsze.

Student polonistyki. Wolne chwile spędza na czytaniu książek historycznych oraz odpoczynku w ogrodzie. Miłośnik domowej kuchni i poszukiwacz ciekawych trendów w aranżacji wnętrz.
Polecane artykuły
Życie singla

Elastyczność wynajmu apartamentów - dlaczego warto wybrać długoterminowy lub krótkoterminowy najem?

Dowiedz się, jak elastyczność wynajmu apartamentów długoterminowego i krótkoterminowego kształtuje Twoje możliwości. Zrozum, dlaczego jeden z nich może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
Czytaj więcej
Życie singla

Życie singla: Jak czerpać radość i spełnienie?

Znajdź radość i spełnienie w każdym dniu, niezależnie od tego, czy jesteś singlem, czy w związku.
Czytaj więcej
UrządzanieŻycie singla

Sypialnia dla singla - jak zaprojektować funkcjonalne miejsce odpoczynku

Każdy powinien mieć swoją idealną sypialnię, która pozwala mu odpocząć i zrelaksować się po trudnym dniu. Projektowanie sypialni dla singla wymaga nieco innej strategii niż projektowanie sypialni dla pary lub rodziny. W tym artykule przedstawimy kilka porad, jak zaprojektować funkcjonalne i stylowe miejsce odpoczynku dla singla.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *