Organizacja

Czy zmywarka w kawalerce to dobry pomysł?

Mohammad Esmaili/unsplash.com

Urządzenie mieszkania wymaga przemyślenia. Nie da się wstawić tam wszystkiego. Czy zmywarka sprawdzi się w niewielkim lokum, czy lepiej z niej zrezygnować?

Urządzenie kawalerki wymaga znacznie więcej wysiłku niż dużego mieszkania. Wszystkie niezbędne sprzęty trzeba bowiem upchnąć na małej powierzchni. Często niektórych rzeczy nie da się wstawić, bo zwyczajnie brakuje na nie miejsca. 

Osoby, które mieszkają w niewielkim lokum, często zastanawiają się, co jest im niezbędne, a z czego mogą zrezygnować, by funkcjonalnie dobrze zagospodarować przestrzeń. Wiadomo, że w kuchni nie może zabraknąć lodówki czy piekarnika. Wielokrotnie pojawia się jednak dylemat odnośnie zmywarki. Czy warto ją wstawić do mikroskopijnej kuchni w kawalerce? A może lepiej zrezygnować z niej np. na rzecz dodatkowych szafek?

Producenci AGD przychodzą z pomocą 

Współczesne firmy zajmujące się produkcją sprzętów AGD zdają sobie sprawę z ograniczonych możliwości wielu swoich konsumentów i wychodzą im naprzeciw. Dlatego obecnie można bez problemu znaleźć niewielkie zmywarki, które są dość pojemne i zarazem bardzo funkcjonalne. I co najważniejsze – zajmują stosunkowo mało miejsca, więc z powodzeniem sprawdzą się także w kawalerkach.

O czym pamiętać, kupując zmywarkę do kawalerki?

Wybierając sprzęt do małej kuchni należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wymiary. Obecnie można znaleźć zmywarki o szerokości mniejszej niż 50 cm, które mimo tego mają całkiem spory wsad, dzięki czemu nie trzeba wstawiać zmywania kilka razy w ciągu dnia. Bez problemu można znaleźć takie modele, które pomieszczą nawet kilkanaście talerzy, jakiś garnek czy patelnię oraz sztućce i szklanki.

Wybierając zmywarkę, trzeba także wziąć pod uwagę jej klasę energetyczną i to, ile pobiera wody. Często znacznie bardziej opłaca się kupić sprzęt o kilkaset złotych droższy, ale energooszczędny. Wszystko później zwróci się w rachunkach. 

Należy także zwrócić uwagę na zabezpieczenie przed awarią. Nie ma co ukrywać, zalanie mieszkania swojego i sąsiada z dołu to ogromny kłopot i koszt. Takie zabezpieczenie sprawia, że podczas przerwanego zmywania automatycznie odcinany jest dopływ wody. To także kluczowe przy małych dzieciach, które często otwierają drzwiczki zmywarki podczas zmywania. Wówczas sprzęt zatrzyma mycie i wznowi je dopiero po zamknięciu drzwiczek.

Urządzenia łączone? To nowość na rynku

Obecnie producenci oferują sprzęty, które łączą w sobie kilka różnych urządzeń. To pozwala na zaoszczędzenie miejsca, a to w kawalerce jest szczególnie cenne. Na rynku można znaleźć piekarniki z opcją zmywania. Kuchenka wolnostojąca w części obudowy ma niewielką zmywarkę, która z powodzeniem zmieści kilka kompletów talerzy – niby niewiele, ale jednak. W przypadku singli z pewnością to wystarczy.

Zdj. główne: Mohammad Esmaili/unsplash.com

Polecane artykuły
Organizacja

Praktyczny poradnik jak wybrać idealne biuro dla swojej firmy

Odkryj skuteczne strategie i praktyczne wskazówki, które pomogą Ci wybrać idealne biuro dla Twojej firmy. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby wybrana przestrzeń sprzyjała rozwojowi i sukcesowi Twojego biznesu.
Czytaj więcej
Organizacja

Jak wybrać idealne akcesoria do organizacji przestrzeni w domu?

Przekształć swój dom dzięki skutecznym strategiom utrzymania porządku. Dowiedz się, jak wybrać idealne akcesoria do organizacji przestrzeni, żeby stworzyć harmonijne, wydajne i przytulne otoczenie.
Czytaj więcej
Organizacja

Opróżnianie mieszkania przed przeprowadzką: Praktyczne wskazówki i strategie organizacji

Opróżnianie mieszkania przed przeprowadzką wymaga planowania, organizacji i zdecydowania, które przedmioty są dla Ciebie najważniejsze.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *