Polecamy
Jak wycierać kurz z roślin?
Sprzątanie

Jak wycierać kurz z roślin?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy sprzątasz domowe wnętrza, nie zapominaj o swoich roślinach. One także wymagają szczególnej uwagi. Nie zapomnij o oczyszczeniu liści z kurzu. Dowiedz się, jak to robić, aby nie zaszkodzić swoim roślinom.

Mycie liści roślin – dlaczego trzeba to robić?

Zastanawiasz się nad tym, czy w ogóle warto oczyszczać liście roślin domowych z kurzu? A może jest to jedynie zabieg czysto estetyczny? Niekoniecznie. Powody sąinne. Zanieczyszczenia, które gromadzą się na liściach roślin, zapychają aparaty szparkowe, zakłócając wymianę gazową. 

Ponadto z warstwy kurzu na roślinach korzystają także liczne szkodniki. Jeżeli chcesz, aby twoja roślina prezentowała się pięknie, nie możesz zapominać o oczyszczaniu jej z kurzu. Dowiedz się, jak robić to dobrze.

Przecieranie liści wilgotną szmatką

Ta metoda cieszy się bardzo dużą popularnością wśród pań domu. Bawełnianą szmatkę należy zwilżyć wodą utrzymaną w temperaturze pokojowej. Następnie dokładnie, ale delikatnie przecieraj liście. Nie stosuj również wody z octem ani z płynem do mycia naczyń – choć można spotkać się z takimi poradami, nie przyniosą one niczego dobrego.

Wstawianie roślin pod prysznic

Jeżeli masz w posiadaniu rośliny z malutkimi listkami, to dobrze sprawdzi się wstawienie ich pod prysznic. Pamiętaj tylko o tym, aby zabezpieczyć ziemię – najrozsadniej będzie po prostu wstawić doniczkę do reklamówki i obwiązać ją tak, żeby strumień wody ominął ziemię.

Liście polewaj słuchawką, ale w sposób delikatny, jakby wodną mgiełką.

Spryskiwanie liści wodą

Odpowiedni spryskiwacz w dłoń i już! To opcja, na którą stawia wiele osób. Spryskiwanie liści wodą uznawane jest za najłatwiejszą metodę. Zanim jednak się na nią zdecydujesz, poczytaj na temat swojej rośliny, ponieważ nie każda lubi zraszanie.

Czyszczenie roślin suchą szmatką

To z całą pewnością czasochłonna, ale dobra metoda. Mowa o oczyszczaniu z kurzu za pomocą suchej szmatki lub pędzla. To metoda dobra w przypadku kaktusów. 

Zdj. główne: Lasma Balode/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Te materiały dodadzą kawalarce przytulności
Te materiały dodadzą kawalarce przytulności
Zastanawiasz się, jakie tekstylia sprawdzą się w aranżacji kawalerki? W artykule znajdziesz inspiracje, które materiały wybrać.
Jak prać czapkę z daszkiem? Poradnik
Jak prać czapkę z daszkiem? Poradnik
Jak prawidłowo prać czapkę z daszkiem, aby zachować ją w dobrym, nienaruszonym stanie? Sprawdź nasze wskazówki!
4 gry jednoosobowe planszowe, w które możesz grać samemu
4 gry jednoosobowe planszowe, w które możesz grać samemu
Wbrew pozorom, na rynku jest bardzo wiele gier, w które można grać w pojedynkę. Będą się do nich zaliczały wszelkie zręcznościowe gry, które bardziej niż rozrywce, mogą posłużyć ćwiczeniu cierpliwości i precyzji, a nawet w celu uspokajającym. Sprawdź 4 nasze propozycje!
Ostatnie wpisy