Sprzątanie

Jak przechowywać akcesoria plażowe w domu?

Wendy Wright/unsplash.com

Zastanawiasz się nad tym, jak przechowywać akcesoria plażowe, których przecież nie używasz zbyt często? Sprawdź sposoby na jak najlepszą organizację w tej kwestii!

Organizacja w domu to podstawa

Nie ma nic gorszego niż chaos w domu – ilość rzeczy zwiększa się w zastraszającym tempie i zdarza się, że bardzo trudno jest to opanować. Dlatego trzeba mieć swój system organizacji i przechowywania. Gdy wszystko w domu ma swoje miejsce, rzeczywistość staje się łatwiejsza. 

Pomoże Ci podział rzeczy

Najważniejsze jest to, aby podzielić rzeczy na te używane często i sporadycznie. Wiadomo, że pierwsza grupa powinna być zawsze na wyciągnięcie ręki, gotowa do użycia. Inaczej jest z przedmiotami, których używamy sporadycznie. Należą do nich na przykład rzeczy takie jak kombinezony narciarskie, czapki czy rękawiczki – w sezonie letnim zdecydowanie powinny wylądować gdzieś poza zasięgiem wzroku. Tak samo jak w kuchni, pewne rzeczy są używane bardzo często, inne natomiast zdecydowanie rzadziej, nie inaczej powinno być z resztą domu.

Organizacja szafy to dobry przykład

Bardzo dobrym przykładem jest tu oczywiście organizacja szafy. Wiele osób dzieli swoje ubrania na letnie i zimowe, przekłada je na dno i wierzch szafy w zależności od aktualnej pory roku. Podobnie jest z butami oraz dodatkami. Najrozsądniej jest wypracować swój system przechowywania, który jest dopasowany do nas i najlepiej się sprawdzi. 

Jak przechowywać w domu akcesoria plażowe?

Kolejna rzecz, która wymaga przechowywania, to oczywiście akcesoria plażowe. Mamy tu na myśli: 

  • ręczniki plażowe,
  • dmuchane piłki, materace itp., 
  • torby termiczne,
  • lodówki turystyczne,
  • stroje kąpielowe, klapki, kapelusze,
  • piłki plażowe.

Tutaj warto zauważyć, że nie każdy ma w domu tyle samo akcesoriów. U niektórych ograniczają się do stroju na plażę oraz ręcznika, inni natomiast mają całe mnóstwo akcesoriów do użycia w wakacje. Zanim więc zastanowimy się nad tym, jak je przechowywać, wyjmijmy wszystko na wierzch, aby ocenić, ile tego rzeczywiście mamy. 

Przechowywanie akcesoriów plażowych w domu – jak to robić?

Dobrze, a więc jak przechowywać akcesoria plażowe w domu? Na pewno zacznij od tego, aby po sezonie letnim przywrócić je do porządku. Mamy tu na myśli to, aby stroje kąpielowe i ręczniki wyprać i wysuszyć, a dmuchańce porządnie opłukać. Następnie złóż wszystko tak, aby zajmowało możliwie jak najmniej miejsca. Rzeczy typu ubrania i ręczniki możesz dodatkowo spakować do reklamówki czy materiałowej torby. Co ważne, wszystkie akcesoria plażowe w miarę możliwości trzymaj w jednym miejscu. To pozwoli Ci uniknąć stresującego szukania tych przedmiotów tuż przed początkiem kolejnego sezonu wakacyjnego. 

Gdzie przechowywać te przedmioty? To zależy od miejsca, jakim dysponujesz. Na pewno dobrze sprawdzi się ustronne miejsce w garderobie, dużej szafie czy w piwnicy.

zdj. główne: Wendy Wright/unsplash.com

Od marketingu internetowego do pięknych wnętrz i malowniczych ogrodów - jej zainteresowania są bardzo szerokie. Ponad wszystko ceni sobie relaks z dobrą książką i czas z rodziną.
Polecane artykuły
Sprzątanie

Sprzątanie domu - jak znaleźć dobrą firmę sprzątającą?

Znalezienie odpowiedniej firmy sprzątającej może ułatwić utrzymanie czystości w domu. Dowiedz się, jak znaleźć dobrą firmę sprzątającą i jakie kroki podjąć, aby zapewnić wysoką jakość usług sprzątania.
Czytaj więcej
Sprzątanie

Jakie środki czystości powinny znaleźć się w każdym domu?

Aby utrzymać dom w czystości, istnieje wiele środków czystości, które powinny być dostępne w każdym domu.
Czytaj więcej
Sprzątanie

Dlaczego warto wynająć zewnętrzną firmę do sprzątania osiedli?

Wynajęcie zewnętrznej firmy do sprzątania osiedli może przynieść wiele korzyści i wartości dla zarządców nieruchomości oraz mieszkańców.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *