Polecamy
Aranżacja loftowej kawalerki
Urządzanie

Aranżacja loftowej kawalerki

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Styl loftowy czy też industrialny to połączenie surowości i swobody aranżacyjnej przy wykorzystaniu materiałów, takich jak cegły, surowy beton oraz drewno. Duże znaczenie dla wystroju wnętrz ma również odpowiednie oświetlenie, zastosowanie wykończeń metalowych czy podkreślenie otwartej przestrzeni. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć więcej o wyznacznikach aranżacji loftowej.

Przemyślana aranżacja przestrzeni 

Kawalerka ma potencjał, żeby przekształcić ją na stylowy loft, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na wyburzenie ścian i wstawienie dużych okien. Należy pamiętać, że w aranżacji utrzymanej w tej stylistyce znaczącą rolę odgrywają przestrzeń i światło. W stylu industrialnym można pozwolić sobie na zaakcentowanie okien, a otwarta przestrzeń zachęca do kreatywności. W aranżacji dużą rolę odgrywa także naturalność – warto nie zakrywać niezabudowanych rur, elementów wentylacji czy starego pieca, które wprowadzają do wnętrza przemysłowy i surowy charakter na styl dawnych fabryk i magazynów. 

Funkcjonalne meble 

W stylu loftowym warto ograniczyć nadmiar elementów dekoracyjnych, które mogłyby zepsuć finalny efekt. Warto postawić na praktyczne meble o prostych formach, które mają dopracowany, elegancki design. Przykładem mogą być małe stoły do salonu, wykonane z połączenia wysokiej jakości stali i betonu. W otoczeniu industrialnych mebli sprawdzi się zwłaszcza wariant czarny lub z rdzawym nalotem, który pozwala stworzyć niepowtarzalną aranżację inspirowaną pofabrycznymi przestrzeniami. Jeśli chodzi o kanapę, to warto sprawdzić modele retro oraz designerskie sofy o szerokich proporcjach, przywodzące na myśl bryły. 

Szkło, beton i cegła

We wnętrzu stylizowanym na loft nie może zabraknąć modnego betonu dekoracyjnego. Sprawdzi się on zarówno w formie mebli, jak i pod postacią wykończeń wyposażenia. Jeśli centralnym elementem kawalerki jest kuchnia, warto postawić na betonowe fronty kuchenne albo płytki z jego imitacji. Niesłabnącym trendem aranżacyjnym jest również odsłonięcie starej cegły na jednej ze ścian, a także drewnianych stropów, aby wyeksponować elementy konstrukcyjne budynku i ich surowość. 

Dużą rolę we wnętrzu odgrywają również dodatki. Warto postawić na oryginalne plakaty loftowe przedstawiające nietypowe obiekty rodem z PRLu, a przy tym także wyjątkowe podejście artysty do perspektywy. Jeśli chodzi o oświetlenie, to świetnie sprawdzą się wiszące stalowe żyrandole o minimalistycznych kształtach, a także lampy i kinkiety pozbawione klasycznego abażura, ale wyposażone w dekoracyjną żarówką w formie kuli o ciepłej barwie światła.

Fot.: Sidekix Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie i bez stresu przeprowadzić likwidację mieszkania – praktyczne porady
Jak skutecznie i bez stresu przeprowadzić likwidację mieszkania – praktyczne porady
Zapraszamy do lektury naszego poradnika, który pomoże Ci krok po kroku przeprowadzić skuteczną oraz bezstresową likwidację mieszkania. Poznaj praktyczne porady, które ułatwią Ci cały proces.
Portret biznesowy przepustką do kariery zawodowej
Portret biznesowy przepustką do kariery zawodowej
Można bez przesady powiedzieć, że portret biznesowy jest przepustką do sukcesu w biznesie, niezależnie od tego w jakiej branży działamy.
4 miejsca w Polsce, o których nie wiedziałeś
4 miejsca w Polsce, o których nie wiedziałeś
Z dala od popularnych atrakcji kryją się te mniej znane i niezwykle interesujące. Przedstawiamy propozycję naszych 4 miejsc, które warto odwiedzić!
Ostatnie wpisy