Życie singla

Pożyczka hipoteczna – czym jest i kto może z niej skorzystać?

Potrzebujesz solidnego zastrzyku finansowego, którego nie jest w stanie zapewnić kredyt gotówkowy? Zależy ci przy tym na korzystnych warunkach finansowych? Pożyczka hipoteczna może okazać się rozwiązaniem, którego poszukujesz. Sprawdź, na czym polega i komu jest dedykowana.

Polacy chętnie korzystają ze wsparcia finansowego – szczególnie, jeśli w grę wchodzą wysokie kwoty. Zamiast jednak zaciągać kredyt gotówkowy można zdecydować się na pożyczkę hipoteczną. To forma finansowania, która łączy w sobie cechy kredytów gotówkowych i kredytów mieszkaniowych.

Pożyczka hipoteczna – na czym polega?

Mianem pożyczki hipotecznej określa się rodzaj finansowania zewnętrznego, które pozwala na pozyskanie wysokiej kwoty z możliwością przeznaczenia jej na dowolny cel. Podobnie jak kredyt mieszkaniowy czy kredyt hipoteczny, jej zabezpieczeniem jest nieruchomość. Warto jednak podkreślić, że w przypadku pożyczki zabezpieczenie może stanowić istniejący już obiekt.

Pamiętaj! Wysokość pożyczki hipotecznej nie może być wyższa niż wartość nieruchomości obejmowanej hipoteką.

Więcej szczegółów na temat funkcjonowania pożyczki hipotecznej można dowiedzieć się z artykułu dostępnego pod adresem: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/pozyczka-hipoteczna-dla-kogo/.

Dla kogo pożyczka hipoteczna?

Z pożyczki hipotecznej może skorzystać każdy, kto spełnia warunki stawiane przez bank. Najważniejsze kryteria to:

·        stałe źródło dochodu,

·        wiarygodność kredytowa,

·        zdolność kredytowa.

Warunkiem koniecznym jest wspomniana nieruchomość, na którą będzie można nałożyć hipotekę. Warto przy tym wiedzieć, że nieruchomością wcale nie musi być tylko mieszkanie – akceptowane są również nieruchomości rolne czy przemysłowe. Ważne jest jednak prawo własności – może to być:

·        prawo własności,

·        prawo użytkowania wieczystego,

·        spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.

Sama nieruchomość także musi spełniać dodatkowe kryteria, wśród których wymienia się także brak zadłużenia. Najmniejszy dług będzie oznaczać decyzję odmowną banku.

Pożyczka hipoteczna czy kredyt na mieszkanie?

Wiele osób zastanawia się nad zaciągnięciem pożyczki hipotecznej z myślą o zakupie mieszkania. Jest to możliwe, o ile dysponujesz dodatkową nieruchomością, która może stanowić zabezpieczenie pożyczki.

Jeśli jednak planujesz zakup nowej nieruchomości, wówczas pożyczka hipoteczna nie wchodzi w grę. Warto wówczas znaleźć korzystny kredyt mieszkaniowy na rankomat.pl – taki, który dobrze wpisze się w twoje oczekiwania.

Pożyczka hipoteczna – czy to się opłaca?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o opłacalność pożyczki hipotecznej – wiele zależy od tego, na co zamierzasz przeznaczyć środki i z jakim produktem finansowym ją porównujesz.

Jeżeli potrzebujesz większej gotówki z możliwością dowolnego jej wykorzystania, pożyczka hipoteczna będzie tańsza w porównaniu z kredytem gotówkowym. Jeśli natomiast zamierzasz zakupić mieszkanie, lepszym rozwiązaniem będzie klasyczny kredyt hipoteczny.

Pamiętaj! Zanim złożysz wniosek o pożyczkę hipoteczną, porównaj dostępne oferty. Dzięki temu wybierzesz rozwiązanie korzystne finansowo i wpisujące się w pozostałe twoje oczekiwania.

Fot. pixabay.com

Polecane artykuły
Życie singla

Domowe sposoby na relaks po pracy

Dowiedz się, jakie domowe sposoby sprawdzają się najlepiej, kiedy chcesz zrelaksować się po pracy. Praktyczne porady znajdziesz u nas!
Czytaj więcej
Życie singla

Z czego mogą wynikać zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji to wstydliwy temat, któremu nie poświęca się wystarczającej uwagi. Duża część mężczyzn cierpi z tego powodu i nie osiąga satysfakcji seksualnej. Sfera ta jest dla większości ludzi niezwykle istotna, szczególnie w związkach, dlatego warto poznać przyczyny impotencji i pozbyć się problemu, aby życie łóżkowe spełniało oczekiwania obu stron.
Czytaj więcej
Życie singla

Jak sobie poradzić z jesienną melancholią? Porady dla singla

Jak poprawić sobie humor, kiedy dookoła niezbyt korzystna jesienna aura? Oto kilka sposobów, które mogą pomóc ci poczuć się znacznie lepiej.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *